Myślenice

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura
Mająca 36 arów działka, położona jest na końcu ulicy Modrzewiowej na Zarabiu. Fot. UMiG Myślenice

Na przełomie 2016 i 2017 roku Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego będąca gminną spółką, kupiła od Mariana Banasia działkę za ok. 650 tys. zł. To, czy spółka przepłaciła za grunt, dzisiaj wyjaśniają odpowiednie służby

Jako pierwsza o sprawie poinformowała Rzeczpospolita. Dziennik w artykule "Przepłacona działka, kupiona przez gminną spółkę od Banasia. Jest śledztwo" podaje, że CBA odkryło transakcję w której gminna spółka przepłaciła ponad 220 tys. zł za działkę kupioną od Mariana Banasia.  Mająca 36 arów nieruchomość, położona jest na końcu ulicy Modrzewiowej na Zarabiu. Sprawa trafiła do prokuratury, a śledztwo toczące się przeciwko prezesowi Najwyższej Izby Kontroli zostało rozszerzone o myślenicki wątek.

Rzeczpospolita podaje, że; Marian Banaś miał sprzedać działkę w Myślenicach w czasie, kiedy jako wiceminister finansów wchodził do rządu Beaty Szydło. „To nie ja zlecałem operat i nie ja kupowałem ten grunt. Proszę pytać w MARG nowego prezesa, ale spółka na tym zarobiła. To bardzo wartościowe grunty pod mieszkalnictwo. To najbardziej atrakcyjna część Myślenic” - dla Rzeczpospolitej sprawę komentuje były burmistrz Maciej Ostrowski.

 

Konferencja na działce

Między innymi do tych słów podczas dzisiejszej konferencji prasowej (nie wszystkie media zostały o niej poinformowane, dlatego nie publikujemy jej zapisu wideo) odniósł się burmistrz wraz z obecnym prezesem MARG Witoldem Rozwadowskim.

- Działka, żeby mogła być terenem przeznaczonym pod budownictwo, powinna mieć dostęp - dojazd do drogi publicznej. Dzisiaj nie ma go zapewnionego. Prawie 50% tego terenu nie nadaje się pod żadną zabudowę. Przepisy prawa budowlanego i przepisy zagospodarowania przestrzennego mówią w jasny sposób, że budynki mogą być stanowione od linii lasu w odległości 12 metrów. Szerokość działki ma 19 metrów, z jednej i drugiej strony graniczy z lasem. (…) jako burmistrz informowałem o tym prokuraturę i policję. Śledztwo prowadzi policja wojewódzka w Krakowie wydział ds. walki z korupcją. Moje zgłoszenie dotyczyło byłego prezesa spółki i byłego burmistrza – przed kamerami mówił burmistrz Jarosław Szlachetka.

Wcześniej głos w sprawie terenu na którym odbyła się konferencja zabrał Witold Rozwadowski, obecny prezes MARG: - Mój poprzednik, który kierował agencją zapłacił za tę działkę prawie 650 tys. zł. Działka stwarza dla naszej firmy potężny problem. Nie posiada dostępu do drogi publicznej, obsługiwana jest przez półtorametrową służebność. Mimo, że jest w stu procentach budowlana, to nie można tutaj ulokować żadnej inwestycji. Z rozeznań jakie prowadziliśmy z biurami nieruchomości, jest to działka praktycznie niezbywalna. Nie jesteśmy w stanie jej sprzedać za te pieniądze. Operat jaki zleciłem na początku 2019 roku wskazał, że wartość tej działki to 437 tys. zł – mówił.

Na pytanie co spółka zamierza zrobić z terenem, burmistrz odpowiedział, że będzie próbowała wystawić nieruchomość na sprzedaż.

To kolejna sprawa dotycząca działalności MARG w poprzednich latach. Niedawno zakończył się proces jej byłego prezesa - Daniela P. w związku o wyprowadzenie z jej kasy 200 tys. zł. Prezes przyznał się do winy, zwrócił pieniądze, a dodatkowo została nałożona na niego kara grzywny w wysokości 11250 zł. Musi również pokryć koszty postępowania sądowego. Wyrok nie jest prawomocny.

 

O co chodzi w sprawie Mariana Banasia?

Pod koniec sierpnia ówczesny minister finansów został wybrany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. We wrześniu program „Superwizjer” nadawany w stacji TVN, wyemitował reportaż "Pancerny Marian i pokoje na godziny" , w którym przygląda się kamienicy na krakowskim Podgórzu, którą do oświadczeń majątkowych wpisywał prezes NIK. Okazało się, że pod wskazanym adresem prosperuje hotel na godziny.

Po emisji materiału prezes NIK nie podał się do dymisji. Natomiast po zawiadomieniu CBA, śledztwo w sprawie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia rozpoczęła Prokuratura Regionalna w Białymstoku.

Powiązane tematy

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Komentarze

 • 6 mar

  Wychodzi po 18 tyś za ar . Jak na Zarabie i teren budowlany to nie dużo .

  23 15 Odpowiedz
  • 8 mar

   Widać, że to działka na tzw sztukę, aby można nią obracać i wyciągać kasę. Realna jej wartość jest żadna i nikt normalny za własne pieniądze jej nie kupi. Widać, że zakupu dokonano za tak wielkie pieniądze, tylko dlatego, bo to były publiczne pieniądz w dyspozycji dziwnych ludzi. Pytanie, jaki był prawdziwy beneficjent tych pieniędzy, czemu akurat od Banasia, za co tak naprawdę zapłacono tyle pieniędzy, bo na pewno nie za tak fatalną dziwłkę. I dlaczego MO nagle wpał na pomysł, aby MARG połużyło mu jako biuro nieruchomości, z użyciem publicznych środków.

   15 4 Odpowiedz
 • 6 mar

  Konferencje prasowe, o boże, przejęty przywieziony z Warszawy sposób. To już kolega Banaś jest be? Przecież to partyjny kolega Szlachetki, czyli rozumiem jest polecenie żeby szarżować na Banasia. Oto czym zajmuje się burmistrz Myślenic, pomaga PiSowi usunąć niewygodnego kolegę. No, może prezes spojrzy wtedy łaskawiej i awanse posypie. To wszystko tu czeka na prowincji, a Warszawie przecież tryska życiodajne źródło. Szlachetka może czuć się niedoceniony, 10 tysi na miesiąc, a tam w stolicy byle giermek bierze w setach tysięcy i o resztę nikt nie pyta.

  Kto może ocenić czy gmina przepłaciła? Oceniać szacować trzeba, owszem, ale obiektywnie. Kolejna karta gry politycznej odsłonięta.

  A to tylko na otarcie łez dla burmistrza małej mieściny, jak to w Warszawie partyjni koledzy młócą. Przykład jeden z wielu: https://fakty.interia.pl/autor/jakub-szczepanski/news-panstwowa-inspekcja-pracy-tak-rzadzi-nominat-pis-gigantyczne,nId,4365939

  32 22 Odpowiedz
 • Pietja 6 mar

  MARG przepłacił za kupioną po koleżeńsku, niesprzedającą się przez wiele lat działkę w Głogoczowie. Tak samo zrobił z działką na Zarabiu. Tak się "legalnie" doi kasę z pieniędzy publicznych. Co tu komentować.

  42 14 Odpowiedz
 • mirek@ 6 mar

  byle bylo medialnie byle znowu mowic o poprzednikach i aby zaistnieć a czas leci kampania mija a w miescie za nowej wladzy niewiele sie dzieje. wielka polityka w malej gminie

  26 29 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 6 mar

  i dobrze trzeba zbadac jesli uwazaja ze cena nieodpowiednia. ale taka sama konferencje powinni zorganizowac jak sie sprawa zakonczy, bo na razie powiedzieli tylko to ze sprawa trafila do sluzb i ze badaja. zobaczymy co wybadaja. czy sad uzna taka kwote za zbyt duza czy nie. za wczesnie na wskazywanie winnych

  26 8 Odpowiedz
 • Zofia 6 mar

  ciagle zle o tym margu mowia a po co to komu? nie lepiej zamknac jak same problemy przynosi?

  35 7 Odpowiedz
 • 6 mar

  ...... Przepisy prawa budowlanego i przepisy zagospodarowania przestrzennego mówią w jasny sposób, że budynki mogą być stanowione od linii lasu w odległości 12 metrów.....

  Pan Burmistrz nie ma pojęcia o prawie budowlanym.

  26 14 Odpowiedz
 • 6 mar

  Wychodzi z tego, że każdy z kręgu pisu to złodziej i bandyta ale dopóki wierny partii to kryształ a jak podpadnie prezesowi to takie kwity wychodzą że masakra, nie ma zmiłuj

  31 14 Odpowiedz
 • 6 mar

  No tak, chcieli pozyskać urzędnika z obozu rządzącego z Warszawy. Dali gościowi więcej niż jest warta.
  Pewnie liczyli na stanowiska w NIK albo w ministerstwie finansów po przegranych wyborach. A tu Banaś pokazał im palec Lichockiej.

  23 12 Odpowiedz
 • 6 mar

  Maciej klasycznie dla siebie : nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem a poza tym mnie tam nie było

  https://www.youtube.com/watch?v=mM1v7MbN6mQ

  27 17 Odpowiedz
 • 6 mar

  Teraz Banaś będzie badał wynagrodzenie Ziobry, no to robi się ciekawie. A Ziobro wystawi papiery z Myślenic.

  Jak wszystkie marionetki zaczną wytaczać przeciw sobie różne kalibry to będzie cyrk a w dodatku rozmontowywane sądy. Oni rozd.ą wszystko

  19 11 Odpowiedz
  • 8 mar

   Dobrze było przedtem, jak wszystko działało w układzie zamkniętym, wszyscy się kryli zgodnie z doktryną Neumwna. MO też kombinował, aby za siebie podstawić, sprzedawczyka na stanowisko burmistrza i aby nic nie wyszło? Wetź się ogarnij i wyjdź z zakłamania.

   15 6 Odpowiedz
   • 8 mar

    Dokładnie to samo z błędem w nazwisku pisał na swoim FB wiceprzewodniczący FITA. Mirus mamy Cię! Mniej kleju :)

    11 7 Odpowiedz
 • OKOKI 6 mar

  Zawsze tam gdzie są w duże pieniądze tam jest swędzenie palców. A później jakoś dziwnie każdy się wyłga.

  18 Odpowiedz
 • 6 mar

  Szlachetka chociaż raz pokazałby końcowy efekt tzn wyrok skazujący bo od początku tylko straszy prokuratorem a później jest cicho...

  28 11 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 7 mar

  W kółko zwoływać konferencje zeby się chwalić ze się na kogoś doniosło...

  21 8 Odpowiedz
 • 7 mar

  ZWOŁUJĄ KONFERENCJE, ABY POKAZAĆ JAK URZĘDNIK pIs KORUMPUJE URZĘDNIKÓW TERENOWYCH.
  Z czego robić sensację, że przyjeżdża do Myślenic minister finansów PiS i mówi chłopaki chciałem wam dobrze sprzedać moją niewiele wartą działkę.
  Pokażcie co potraficie a ja się odwdzięczę.
  Korumpowanie regionalnych włodarzy, przez ministra PiS z Warszawy, to temat który gdybym był uczciwym PiS owcem, nie stawiał bym jako materiał reklamowy.

  15 11 Odpowiedz
 • 7 mar

  "Władza korumpuje, a władza absolutna korumpuje absolutnie"

  13 8 Odpowiedz
 • 7 mar

  Chciwość i zazdrość jest w stanie rozbić każdy układ, nawet taki wydawałoby się taki beton, beton dodajmy na wpół mafijny. Chcieli przejąć wszystko - media, policję, sądy, samorządy - wtedy możnaby kraść bezkarnie i bez wiedzy nikogo poza nimi. A tu ciach - pęknięcie za pęknięciem. Nigdy się nie uda by każdy brał po równo. TVP w parę lat rozwaliła ponoć kilka miliardów a teraz potrzebuje następnych 2 mld bo dalej nie pociągnie. Każdy mógłby pozazdrościć, Kurski zmieni tylko miejsce prezesowania. Z trzepaniem zaczynają się spieszyć, jeden zerka do trzosa drugiemu. Kaczyński musi na to przyzwolić, inaczej straci ludzi. Wszyscy robią to prawie i sprawiedliwie. Gdzie są tamte ideały? W każdym resorcie, każdej komórce...

  Banaś ani lepszy ni gorszy a haki zostały wyjęte. Skoro stoi jako budowlana to można łatwo porównać ile kosztują grunty na Zarabiu. Gdy sasiednie działki widnieją jako Ls to taki zakup w interesie społecznym jest dość dyskusyjny. Ale to Banaś rozdawał karty...

  10 7 Odpowiedz
  • 8 mar

   Sprawa śmierdzi na odległość. PO CO MARG AKURAT TĘ BEZWARTOŚCIOWĄ DZIAŁKĘ KUPOWAŁ, WYDAJĄC TAK WIELKIE PUBLICZNE PIENIĄDZE.? Ale odpowiedź zna tylko rodzina na swoim. Jaki układ się tymi pieniędzmi podzielił, po podjęciu z konta.

   14 2 Odpowiedz
  • 8 mar

   Maktor ty mącisz i odwracasz uwagę od meritum, jakbyś był w zmowie. Sam sobie zaprzeczasz. Jak taka dobra działka, to pokaż kupca, który da za nią choć 30% tej kwoty, którą dał MARG.

   10 3 Odpowiedz
   • 8 mar

    Ale o czym chcesz dyskutować?
    Jestem za rozliczeniem każdej utopionej złotówki - ok

    Powiedz mi w takim razie teraz, czy popierasz to że Szlachetka chcąc być prawym i sprawiedliwym powinien zacząć od grubych spraw gdzie przepadały i przepadają miliony, ba miliardy. Najpierw łatamy duże wycieki, małe na końcu

    Zgadzasz się, czy nie?

    Lista rzeczy do rozliczenia poniżej (znaleziona w necie, niekoniecznie kompletna)
    zdjecie

    3 4 Odpowiedz
    • 8 mar

     To lista zaledwie z początków rządów, przez te lata doszło tyle nowych strat i afer, że strach to kalkulować - ile to dziesiątki miliardów a może już setki?

     Ps. z niecierpliwością na kolejne konferencje burmistrza Jarosława

     4 4 Odpowiedz
    • 8 mar

     Miliony i miliardy? Podaj kogo chcesz rozliczać za 500plus,leki, emerytury, bo takie przykłady podajesz. Takie programy są dawno w innych krajach. To jak władza chce dzielić się dochodem narodowym z obywatelami, to źle? To lepiej btło, jak tamci lewacy golili cię na każdym kroku, a popierałeś ich tylko dlatego, że chronili układ okrągłostołowy i renty sbeckie? D

     12 2 Odpowiedz
    • 8 mar

     Co ty wogóle porównujesz, widziałeś tę działkę, a widziałeś 650000 za nią na stole? Weź mnie nie rozśmieszaj.

     10 2 Odpowiedz
     • 8 mar

      I tu dyskusja się kończy.. Panie szlachetny wyjaśniaj pan gdzie te milardy za tego Twojego świętojebn.tego PiSu wchłonęło, a przy tym coś tutaj zrobił to aniś bohater, aniżeś sędzia, co najwyżej partyjny aparatczyk.

      Poczekajmy na rzetelne dane bo może się wnet okazać że cena mieści się w normie (można zobaczyć na serwisach ogłoszeniowych że kilkanaście tyś zł za ar to norma). Błąd może być tu, że jeśli sąsiadujące grunty figurują w ewidencji jako Ls to nie da się tam nic postawić, ale to już nie mi oceniać jakie plany miał MARG...

      5 6 Odpowiedz
      • 8 mar

       Miał plany, hehe, akurat od banasia kupić, ministra, bez przetargu, bez podania celu itd. Czy urząd to biuro nieruchomości? Cena to raz, ale kupowanie akurat od ministra zawsze jest podejrzane.

       7 1 Odpowiedz
 • 7 mar

  Jarek kolegow sie nie powinno wsydzic! Pewnie nie raz mu reke podawales w sejmowych kuluarach myslac i sniac o bogatej karierze w panstwowych spolkach☺ a nie jako burmistrz jakis Myslenic...

  18 9 Odpowiedz
 • 8 mar

  Może niech się Burmistrz zajmie w pierwszej kolejności swoim Urzędem,
  bo na przykład WYDZIAŁ GOSPODARKI PRZESTRZENNEJ, działa jak za komuny
  z przekazem "przyjdź pan jutro" i to "jutro" trwa dwa tygodnie.

  16 8 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 8 mar

  Nie przykryją tymi konferencjami tego ze niewiele zrobili dla mieszkańców. Oprócz zmian opłat wprowadzania parkomatów i placenia w nowych miejscach bez nowych parkingów I zrobienia wielkiej kościelnej imprezy w lecie to niewiele się zmieniło

  6 7 Odpowiedz
 • 8 mar

  Gówniana działka to raz, fatalny dojazd w zimie to dwa i to w dodatku nie pod samą działkę, brak możliwości budowy to trzy, o czym tu dyskutować? Kolejny przekręt Piskorskiego, a może to tylko figurant w tej sprawie?

  10 6 Odpowiedz
 • 8 mar

  Czy ktoś wie kto był wtedy przewodniczącym rady nadzorczej, bo to przecież rada nadzorcza jest organem kontrolującym zarząd w spółce i bierze odpowiedzialność za kontrolowanie działań zarządu? Może ktoś podać?

  8 3 Odpowiedz
 • 8 mar

  Artykuł może w części da odpowiedź na pytanie dlaczego mimo że pracujemy to ciągle mamy wrażenie że to co zarobimy nie starcza i realna wartość nabywcza tego co dostajemy na rękę jest niska.

  Tego PiSowcy nie widzą, bo oglądają swoje portfele
  https://finanse.wp.pl/skad-pochodza-pieniadze-na-500-na-podatki-idzie-pol-pensji-polaka-6477142515751041a

  4 3 Odpowiedz
 • HerFlick 8 mar

  rudy "marny" zaraz skończy ten marg jak wszystkiego za co się bierze .

  9 Odpowiedz
 • 9 mar

  Prowizorka - tak wygląda rządzenie PiSu.
  I to nie tylko przykład tego co robi pisowski burmistrz naszego miasta...

  Przykłady sypią się same jak z rękawa. Ile to pisano o ściganiu mafii VATowskich i że to PiS zrobi z tym porządek. Zrobili? Ano okazuje się że w praktyce to g.wno. A dodatkowo może się okazać, że zamieszany w mafię vatowską był m.in. kumpel Banasia. Prawe to i sprawiedliwe, i po katolicku.
  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/to-wywraca-opowiesc-o-mafii-vat-owskiej-do-gory-nogami-bedzie-sztab-kryzysowy-w-pis-aa-oXWz-KaJ1-Rd8E.html

  www.gazetaprawna.pl/amp/1436677,mafia-vat-owska-przestepczy-skandal-w-resorcie-finansow.html" target="_blank" rel="nofollow">https://www.google.com/amp/s/www.gazetaprawna.pl/amp/1436677,mafia-vat-owska-przestepczy-skandal-w-resorcie-finansow.html>

  Jak to było? "Wystarczy nie kraść", "cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje"

  5 4 Odpowiedz
  • 10 mar

   Pisz o konkretnej sprawie, a nie tylko PIS i PiS, politycy wszystkich opcji mają wiele na bakier z prawem, ale co się dziwić jak za kradzież prawie 200 tysięcy Piskorski dostaje karę 11 tysięcy z groszami, to ok 5% kwoty jaką sobie przywłaszczył, taniej niż w banku

   1 3 Odpowiedz
 • Beata 9 mar

  Dojazd do działki szeroki na 1,5m. Wspaniała działka. Na rowersze lub qadem nawet z luzem wjedzie.

  7 6 Odpowiedz
  • 9 mar

   Wybory idą, że trolle z PiSu się uaktywniają ?

   7 2 Odpowiedz
   • Beata 9 mar

    Bronisz malwersantów bo są z twojej opcji politycznej? To jest typowy trolling.

    6 6 Odpowiedz
    • 10 mar

     Bronie tu kogoś ? Pisze o tym, że jesteś jednym z kilku tu fajkowych kont, które pojawiają się zawsze przed wyborami lub w stanie kryzysu w UM. Pamiętasz jak kłamałeś/aś w sprawie twojego zdjęcia ? Ja pamiętam trollu z UM.

     4 Odpowiedz
 • 9 mar

  zdjecie

  4 1 Odpowiedz
 • 9 mar

  Podsumowując ; PIS-owiec (Banaś) przekręcił PO-wski MARG który odziedziczył PIS .

  13 Odpowiedz
  • 10 mar

   Czyli zostało wszystko w rodzinie. Chyba miejscowy PiS wyszedł przed szereg.

   6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%
Wybory Prezydenckie 2020 30

Tak głosowali mieszkańcy powiatu myślenickiego: Andrzej Duda 70,68%, Rafał Trzaskowski 29,32%

W II turze wyborów prezydenckich mieszkańcy powiatu myślenickiego postawili na Andrzeja Dudę (PiS), który otrzymał 70,68% głosów, natomiast Rafała Trzaskowskiego poparło 29,32% W II turze wyborów prezydenckich 2020 Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców (10 413 094 głosujących), a Rafała Trzaskowskiego 48,79 proc. (9 921 219 głosujących).  Pa...

Wyniki PKW z 99,97 proc. obwodów: Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców, a Rafała Trzaskowskiego 48,79 procent
Wybory Prezydenckie 2020 68

Wyniki PKW z 99,97 proc. obwodów: Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców, a Rafała Trzaskowskiego 48,79 procent

Podczas porannej konferencji prasowej Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki na podstawie danych z 99,97 proc. obwodów. Andrzeja Dudę poparło 51,21 proc. wyborców, a Rafała Trzaskowskiego 48,79 procent. artykuł aktualizowany Przewodniczący PKW Sylwester Marciniak poinformował, że na razie nie wiadomo, kiedy spłyną wszystkie protokoły. Dlatego P...

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki
Wybory Prezydenckie 2020 3

Wójt Raciechowic funduje obiad i bukiet 30 róż za największą frekwencję. Tak chcą walczyć o wóz strażacki

Obiad dla sołtysa lub pani sołtys i osoby towarzyszącej w jednej z restauracji, a za drugie miejsce bukiet z 30 róż. Tak Wacław Żarski (PiS) chce zmobilizować mieszkańców, aby poszli na wybory i uzyskali najwyższą frekwencję Po I turze wyborów prezydenckich 2020 nagrodzono kilkanaście miejscowości w Polsce, w których uzyskano najwyższą frekwencję....