Myślenice

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia

Zakaz wstępu do lasów osobom nieupoważnionym. Do 11 kwietnia
Fot. Piotr Jaagniewski

Do 11 kwietnia osoby nieupoważnione mają zakaz wchodzenia na teren Lasów Państwowych

Jak czytamy na stronie Nadleśnictwa Myślenice: „Na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz ustnym poleceniem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skierowanego do jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej PGL Lasy Państwowe, wprowadzono zakaz wstępu do lasu osobom nieupoważnionym”. Zakaz ma obowiązywać do 11 kwietnia.

Nadleśnictwo Myślenice wstrzymuje rozpatrywanie spraw

Ponadto Nadleśnictwo Myślenice wydało komunikat w którym informuje, że w związku z panującym w Polsce stanem epidemicznym od dnia 1 kwietnia aż do odwołania wstrzymuje rozpatrywanie wszystkich spraw i wniosków dotyczących prowadzenia gospodarki w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa.

„Jednocześnie informuje się że wszystkie wnioski złożone do Nadleśnictwa Myślenice będą rozpatrzone po odwołaniu w Polsce stanu epidemicznego” – czytamy w komunikacie. Kontakt z pracownikami Lasów Państwowych możliwy jest poprzez maila, drogą telefoniczną, epuap i punkt podawczy.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • 3 kwi 2020

  No trudno, nie można do lasu, bo tam wirusi zarazki, to pójdę do mrówki.

  25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 kwi 2020

  Sorrki, ale na tak dziwaczne decyzje brak słów... Wpierw niezasadniony zakaz, potem odwołany, a po kilku (-nastu) dniach znowu zakaz.

  23 Odpowiedz
 • 3 kwi 2020

  Dobrze, że mamy Plebańską, bo to ani las ani park i zakazy nie obejmują, jeszcze jakiś kundelek na smyczy coby na wypadek spotkania smerfa służbisty mieć jakieś tam alibi i można odpocząć od czterech ścian, nie każdy ma dom po 500m i ogrody hektarowe coby mógł siedzieć w domu zamknięty, przecież to pie....ca można dostać a psychiatrzy teraz nie przyjmują :)

  19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 kwi 2020

  Nieodpowiedzialnych i tak nie upilnujesz... Takie decyzje wydaje mi się słuszniej byłoby podjąć po uprzednim monitoringu faktycznego stanu bo z perspektywy mieszkańca ograniczenie jest uciążliwe. Zakaz trzeba uszanować, ale nie popieram. Na święra znów zezwolą, a po świętach?

  14 Odpowiedz
 • 3 kwi 2020

  Hahahah kolejny niemający podstaw prawnych zakaz. Lasy państwowe nie wpisują się w definicję terenów zielonych, z ktorych zgodnie z najnowszym rozporządzeniem nie wolno korzystać. W rozporządzeniu natomiast widnieje hasło "obowiązek zabezpieczenia" terenów zielonych. Więc proszę tereny zielone zgodnie z rozporządzeniem zabezpieczyć bo np. park na zarabiu jest nijak zabezpieczony. Wiem że społeczeństwo jest nieodpowiedzialne, ale przestańcie z wszystkich ludzi robić dzieciaków...

  14 Odpowiedz

Zobacz więcej