Myślenice

Rośnie liczba zakażonych. Powiat drugi w województwie. Wirus dopadł strażaków

Rośnie liczba zakażonych. Powiat drugi w województwie. Wirus dopadł strażaków

W Małopolsce liczba zakażonych przekroczyła 1000. Powiat myślenicki jest drugim w województwie pod względem zachorowań. W ostatnich dniach wirusa potwierdzono u 8 strażaków, 18 przebywa na kwarantannie

Od poniedziałku po wielu tygodniach uśpienia trwa odmrażanie gospodarki. Otwarte zostały galerie handlowe, hotele i  miejsca noclegowe, niektóre instytucje kultury jak biblioteki, muzea i galerie sztuki oraz przywrócono do pracy fizjoterapeutów. Od 6 maja możliwa jest organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach. 

Tymczasem jak informuje biuro wojewody w Małopolsce; wciąż przybywa osób u których badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Łącznie wirusa zdiagnozowano u 1028 osób spośród których zmarły 33. Natomiast liczba ozdrowieńców wynosi 354.

W powiecie myślenickim liczba zakażonych rośnie lawinowo. Tylko przez weekend majowy wzrosła o kilkanaście przypadków. Obecnie nasz powiat ze 124 zarażonymi jest drugim w województwie. Nie licząc miasta Krakowa, więcej zachorowań odnotowano tylko w powiecie bocheńskim (135). Na kwarantannie przebywa 377 mieszkańców powiatu myślenickiego.

W skali kraju liczba zakażonych koronawirusem wynosi 15200 w tym osoby zmarłe 756.

 

Wirus dopadł strażaków

U ośmiu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem.

Strażak zakażony SARS-CoV-2 przebywał na służbie 28 kwietnia, a 3 maja potwierdzono u niego koronawirusa. Następnie pozytywne wyniki otrzymało kolejnych siedmiu funkcjonariuszy pełniących z nim służbę na jednej zmianie. Wszyscy są na kwarantannie. Skierowano na nią także 18 pracowników cywilnych, którzy mogli mieć kontakt z zakażonymi.

- Sytuacja w komendzie jest w pełni pod kontrolą, a gotowość operacyjna jest zapewniona – zapewnia rzecznik małopolskiej PSP Sebastian Woźniak. Jego słowa w mediach potwierdza komendant PSP w Myślenicach Sławomir Kaganek. Komenda funkcjonuje normalnie, a praca odbywa się w systemie trzyzmianowym.

Wcześniej obecność wirusa potwierdzono m.in. w Myślenickich Zakładach Odzieżowych, piekarni Złoty Kłos i dobczyckiej betoniarni (więcej na ten temat)

 

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • 7 maj 2020

  w policji chyba też epidemia, w ogóle ich nie widać ani SM, a są potrzebni, nie długo u nas będzie zarażonych więcej niż w Krakowie, ale co się dziwić skoro 70% ludzi nie nosi maseczek albo nosi ją na brodzie, ja noszę maseczkę chroniąc innych a inni powinni nosić maseczkę chroniąc mnie. Nie wspomnę o tłumach ludzi na mieście krążących bez celu. Powinni dać parę mandatów po 500 to by się ludzie nauczyli.

  33 13 Odpowiedz
 • 7 maj 2020

  A maseczki roznosili .

  25 12 Odpowiedz
 • 8 maj 2020

  Trzeba budżet ratować dlatego najłatwiej ukarać kwotą 30 000 zł rowerzystę.

  13 2 Odpowiedz
 • 7 maj 2020

  Oo to mam pomysł jak niektórzy bardzo innowacyjny, niech strażacy też zdalnie pracują i wszyscy zadowoleni (zwolennicy zamykania zakładów pracy)

  19 16 Odpowiedz
 • 8 maj 2020

  Roznosiły OSP a wirus jest w PSP. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Poza tym odnosząc się do komentarza poniżej dla PSP nie było Mszy Świętej w tym roku.

  11 1 Odpowiedz

Zobacz więcej