Dobczyce

Koronawirus u pracowników betoniarni. Firma wstrzymuje produkcję na dwa tygodnie

Koronawirus u pracowników betoniarni. Firma wstrzymuje produkcję na dwa tygodnie

Wirus dotarł do kolejnej firmy w powiecie myślenickim. Tym razem został potwierdzony w Betoniarni Marbud w Dobczycach. „Podjęliśmy decyzje o wstrzymaniu produkcji, a tym samym zamknięciu firmy na okres minimum 14 dni” - czytamy w oficjalnym komunikacie

„Czując odpowiedzialność wobec naszych Klientów oraz Współpracowników informujemy o pojawieniu się w naszej firmie pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Mając na uwadze nasze wspólne dobro, podjęliśmy jakże ciężką, ale jedynie słuszną decyzje o wstrzymaniu produkcji, a tym samym zamknięciu firmy na okres minimum 14 dni licząc od dnia wczorajszego” – czytamy w komunikacie wystosowanym przez firmę Marbud Dobczyce w mediach społecznościowych.

Dobczycka betoniarnia to trzecia firma w powiecie myślenickim u pracowników której potwierdzono obecność koronawirusa. Pierwszą były Myślenickie Zakłady Odzieżowej, w której COVID-19 potwierdzono u 13 pracownic, a kolejne 31 wysłano na kwarantannę. Szwalnia nie przerwała pracy i nie zabrała głosu w tej sprawie. Swoje interwencje w tej sprawie w mediach społecznościowych nagłaśniał burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) oraz poseł Władysław Kurowski (PiS), ale do tej pory nie opublikowali odpowiedzi na swoje pisma.

W sobotę 25 kwietnia piekarnia Złoty Kłos wydała oświadczenie w którym informowała o potwierdzonym przypadku koronawirusa u jednego ze swoich pracowników. W efekcie piekarnia na dwa tygodnie wstrzymała produkcję i zamknęła swoje sklepy.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej