Dobczyce

Koronawirus u pracowników betoniarni. Firma wstrzymuje produkcję na dwa tygodnie

Koronawirus u pracowników betoniarni. Firma wstrzymuje produkcję na dwa tygodnie

Wirus dotarł do kolejnej firmy w powiecie myślenickim. Tym razem został potwierdzony w Betoniarni Marbud w Dobczycach. „Podjęliśmy decyzje o wstrzymaniu produkcji, a tym samym zamknięciu firmy na okres minimum 14 dni” - czytamy w oficjalnym komunikacie

„Czując odpowiedzialność wobec naszych Klientów oraz Współpracowników informujemy o pojawieniu się w naszej firmie pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19. Mając na uwadze nasze wspólne dobro, podjęliśmy jakże ciężką, ale jedynie słuszną decyzje o wstrzymaniu produkcji, a tym samym zamknięciu firmy na okres minimum 14 dni licząc od dnia wczorajszego” – czytamy w komunikacie wystosowanym przez firmę Marbud Dobczyce w mediach społecznościowych.

Dobczycka betoniarnia to trzecia firma w powiecie myślenickim u pracowników której potwierdzono obecność koronawirusa. Pierwszą były Myślenickie Zakłady Odzieżowej, w której COVID-19 potwierdzono u 13 pracownic, a kolejne 31 wysłano na kwarantannę. Szwalnia nie przerwała pracy i nie zabrała głosu w tej sprawie. Swoje interwencje w tej sprawie w mediach społecznościowych nagłaśniał burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS) oraz poseł Władysław Kurowski (PiS), ale do tej pory nie opublikowali odpowiedzi na swoje pisma.

W sobotę 25 kwietnia piekarnia Złoty Kłos wydała oświadczenie w którym informowała o potwierdzonym przypadku koronawirusa u jednego ze swoich pracowników. W efekcie piekarnia na dwa tygodnie wstrzymała produkcję i zamknęła swoje sklepy.

Powiązane tematy

Komentarze (8)

 • 5 maj 2020

  Poseł nie ma czasu na takie pierdoły.
  Pisze jeden za drugim MATERIAŁ SPONSOROWANY a międzyczasie głosuje jak 14 lutego przeciwko poprawce do budżetu finansującej lokalne inwestycje drogowe (obwodnica Myślenic, tunel w Krzyszkowicach czy finansowanie kolei do Myślenic).

  Może niech zrobi wreszcie coś dobrego i dołoży się do zakupu respiratora dla myślenickiego szpitala.

  31 2 Odpowiedz
 • 13oddział 5 maj 2020

  Prawidłowo. Mam nadzieję ze pracownicy dostaną 100% pensji za postojowe. A jak tam we Vistuli ? Politycy już się nagadali ? Sanepid przeprowadził telefoniczną kontrolę ? Temat już zameciony pod dywan ?

  24 2 Odpowiedz
 • 5 maj 2020

  Spytaj posła Władysława. On pytał i na pewno już wie wszystko

  18 1 Odpowiedz
 • 6 maj 2020

  18 strażaków z PSP w Myślenicach w kwarantannie.
  Dodatkowo 8u ze zdiagnozowanym wirusem.

  Strażacy na akcjach mieli kontakt z OSP i policjantami.

  OSP pomagało w dystrybucji maseczek do mieszkańców gminy zakupionych przez UMIG.

  Oby moje obawy były czcze.

  10 2 Odpowiedz
 • 6 maj 2020

  "Nic tak dobrze nie działa jeśli chcesz uzyskać władzę jak strach..".

  Ciekawe stanowisko:

  MOCNE słowa ordynatora oddziału zakaźnego ws. COVID-19!? Pandemia czy spisek? Sklepowicz i Rola!

  https://www.youtube.com/watch?v=8ys6ShORYTA

  7 Odpowiedz