Alarmujecie

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?”

– pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia

 

Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczęły się w listopadzie 2019 roku. Droga ma być gotowa do końca sierpnia, a już teraz zgłaszacie pierwsze uwagi do realizowanej przez gminę inwestycji.

Łącznik ul. Solidarności prowadzi skrzyżowania z Dunina Brzezińskiego znajdując swój koniec przy parkingu obok kościoła św. Brata Alberta. Nowa droga za blokami na Osiedlu Tysiąclecia miała za zadanie nie tylko skomunikować ze sobą tę część miasta, stworzyć możliwość do budowy nowych miejsc parkingowych, ale również - jak zapowiadał burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS), "stworzyć nowe warunki do obsługi terenów inwestycyjnych i mieszkaniowych”.

- Prawie półkilometrowy łącznik, wzdłuż którego powstanie chodnik z ciągiem ścieżki rowerowej, zatokami postojowymi, przebudową sieci uzbrojenia terenu, odwodnieniem – podczas konferencji prasowej wyjaśniał Wojciech Spyrka, architekt Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

To właśnie wspomniana ścieżka rowerowa budzi najwięcej zastrzeżeń wśród mieszkańców. Na redakcja@miasto-info.pl piszecie o błędzie projektowym, który polega na tym, że samochody parkujące na wyznaczonych miejscach zajmują powierzchnię wytyczonej obok ścieżki rowerowej.

„Proszę się przyjrzeć jak jest zaprojektowana. Jedną trzecią zajmują zaparkowane samochody. Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu? Kto to projektował?” – pisze jeden z naszych czytelników.

Całość inwestycji kosztowała 3 mln 195 tys. zł. Na tę kwotę gmina pozyskała 80% z funduszu dróg samorządowych.

Przy drodze ma zostać zainstalowane oświetlenie i tablica z radarem informująca o prędkości przejeżdżających samochodów. Ta ma mieć charakter informacyjny i nie będzie funkcjonować jak radary drogowe, które robią zdjęcia przekraczającym prędkość kierowcom.

Powiązane tematy

Pił wódkę, ale wsiadł za kółko. Wjechał w ogrodzenie i próbował ucieczki pieszo
Dobczyce 1

Pił wódkę, ale wsiadł za kółko. Wjechał w ogrodzenie i próbował ucieczki pieszo

41-letnia mieszkaniec gminy Wiśniowa pomimo zakazu prowadzenia pojazdów wsiadł za kierownicę mercedesa mając 2 promile alkoholu w organizmie Zgłoszenie o tym, że kierowca mercedesa wjechał w ogrodzenie a następnie na piechotę uciekł z miejsca wypadku, policjanci otrzymali po południu 15 czerwca. Według relacji świadków opisujących zachowanie spra...

Przejścia nie było tu od kilku lat. Mieszkańcy nim chodzili, bo nikt nie zamalował pasów. Trwają pracę nad jego przywróceniem
Myślenice 6

Przejścia nie było tu od kilku lat. Mieszkańcy nim chodzili, bo nikt nie zamalował pasów. Trwają pracę nad jego przywróceniem

Trwają prace nad przywróceniem przejścia dla pieszych na ul. 3 Maja przy skrzyżowaniu z drogą prowadzącą do parafii św. Brata Alberta. Pół roku temu starosta deklarował, że zostanie zamalowane   „Przejście tak jakby jest, ale... od 3 lat formalnie nie istnieje. Jak to możliwe? Zostało zlikwidowane w 2016 roku. Problem w tym, że piesi ciągle z nie...

Komentarze

 • Jacek Karwatowski 3 cze

  Hahaha brawo brawo a wystarczyło zrobić skośne miejsca parkingowe i dłuższe albo zmienić ścieżkę rowerowa z piesza

  30 6 Odpowiedz
  • 3 cze

   Oni tylko by powiat krytykowali a swoich baboli to nie widzą :)

   36 8 Odpowiedz
   • mirek@ 3 cze

    jedni i drudzy sa siebie warci a w miescie kroluje bylejakosc i brak porozumienia w najprostszych sprawach. symbolem juz jest droga na chelm

    33 7 Odpowiedz
    • 3 cze

     No ale gminni to propagandę mają niczym telewizja publiczna :) jakoś inne gminy na FB nie płaczą na powiat, więc chyba da się dogadać :)

     24 8 Odpowiedz
  • 7 cze

   A kiedy Pan Burmistrz i Szanowna Rada pomyślą o ławkach w okolicy Rynku ? Trochę, proszę Państwa odlecieliście...

   2 3 Odpowiedz
   • 7 cze

    Uzupełnię, pisałam o tym wcześniej. W tym mieście, Panie Burmistrzu i Szanowna Rado są ludzie niepełnosprawni i czasowo niepełnosprawni. Pan, absolwent AWF zlikwidował ławki... Nie wiem, czy to jest prawdą, że ze strachu przed lumpami ? Ławki były nawet za komuny i później. Lumpy powinni mieć też swoje miejsce. Przepraszam lumpów, jesteście takimi samymi obywatelami jak burmistrz i radni. Jeżeli głosowaliście na PIS, to przypomnę wybranym przez Was posłem jest Władysław Kurowski.

    4 3 Odpowiedz
 • 3 cze

  Nic mnie nie dziwi w tym kraju także spoko!

  29 3 Odpowiedz
 • 3 cze

  No przecież gminą zarządza Szlachetka ze swoimi ludźmi, zatem ku chwale PiSu

  43 12 Odpowiedz
 • 3 cze

  Brawo burmistrz.
  Będzie konferencja?

  Boję się teraz o pociąg.
  Trasa do Myślenic dotrze do Myslowic omijając nasze miasto ?

  52 8 Odpowiedz
  • 3 cze

   😅😅😅

   15 4 Odpowiedz
  • 3 cze

   Nie ma śmiania, trzeba sprawdzić, czy rynku nie budują na Zarabiu, bo ktoś planów nie umie odczytać.

   Na konferencji Słońce BEZKitu przyjedzie MPK myślenickim i powie, że to wina (wybierz właściwe):
   A.) Tuska
   B.) Starosty
   C.) Poprzednika
   D.) Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.

   51 9 Odpowiedz
   • 3 cze

    Jeszcze wicestarosta, kod i TVN :)

    20 3 Odpowiedz
    • 4 cze

     kuna nie godojcie ze pendolina nie bedzie juz zem transfer z trzebuni przez wienciurke skolowol zeby na ten 6:23 opozniony z gizycka sie zalapac ponoc maja tylko w co drugim wagonie sadzac i to z prawy strony tylem do kierunku jazdy

     4 3 Odpowiedz
 • 3 cze

  Będzie tam "przecinał"?
  Może znajdzie nożyczki dostatecznie ostrze..

  27 3 Odpowiedz
 • DajMI MINUSY! 3 cze

  Ta nadzwyczajna sytuacja wymaga pilnej konferencji prasowej.

  Jak do tego doszło... nie wiem.

  31 5 Odpowiedz
 • 3 cze

  Wydaje mi się że nie jest tak źle, o czym swiadczy ilosc spacerowiczow na sciezce myslenice są tak zatłoczone ze kazdy skrawek nowej ulicy jest na wage zlota pytanie co z obiecywana obwodnica ?. Z ciekawostek w powiecie wielickim nawet niewielkie wioski maja ścieżki rowerowe przykładem są np kozmice małe które nie dość że są świetnie skomunikowane z centrum Wieliczki to przez wieś idzie spora ścieżka rowerowa.

  18 5 Odpowiedz
 • 3 cze

  Przy tej ścieżce co kilkadziesiąt metrów koniecznie zrobić kapliczkę, a może lepiej nawet całą drogę krzyżową, będzie co kropić.

  A póki co więcej Dudy w otoczeniu, burmiszcz dla miasta się już zasłużył, to może czas na zasługi dla partii :D

  23 16 Odpowiedz
 • 3 cze

  projektant i wykonawca i włodarze niech płaca z własnej kieszeni

  23 4 Odpowiedz
  • 3 cze

   Niby z jakiej paki wykonawca?
   Wykonawca dostaje plany i robi według nich..

   22 2 Odpowiedz
   • 3 cze

    Pytanie, kto odebrał taką fuszerkę ?

    25 5 Odpowiedz
    • 3 cze

     Pracę nie są skończone więc pewnie jeszcze nikt nie odebrał. Najprawdopodobniej wszystko zostało zrobione zgodnie z projektem więc zostanie odebrane w końcu wykonawca nie wymyślił sobie ustawienia parkingu i ścieżki rowerowej, chyba że pomylił strony i źle namalował znaki

     13 5 Odpowiedz
 • 3 cze

  Fajna ta trasa taka nie za dobra

  12 3 Odpowiedz
 • 3 cze

  Dosłownie obok jest bezpłatny parking nad pływalnią na którym jest sporo miejsca. Tak trudno jest zaparkować większe i dłuższe samochody na tym parkingu i przespacerować się te kilkadziesiąt metrów? Władze nie od dziś tworzą tzw. babole ale mieszkańcy powinni myśleć logicznie.

  6 11 Odpowiedz
 • 3 cze

  W czasie odbioru nikt tego nie widział? Tak samo odbierają wykonanie ulic w piękny słoneczny dzień, a po deszczu kałuże powyżej kostek. I proszę mi nie wmawiać, że to wina słońca!

  20 4 Odpowiedz
 • 3 cze

  Burmistrz przetnie wstege bijąc rekord prędkości na rowerze a potem się postawi znak że parking tylko dla samochodów typu "smart"

  27 2 Odpowiedz
 • 3 cze

  Może by ktoś postawił pytanie....kto będzie płacił za uszkodzony rower?

  Drugie pytanie częściowo retoryczne, skąd się biorę takie kwoty, kilka lamp, trochę ścieżki i kwoty idą w miliony. Nijak tego nie rozumiem, bo nie mogę się pozbyć wrażenia że ktoś łupi ile może i ma na to przyzwolenie.
  Pewnie jest też tak, że podpisują te przetargi totalne lamusy, ignoranci bez szczypty wiedzy.
  A może to ja jestem durniem i nie rozumiem działających mechanizmów, a może też wezmę udział w przetargu, odwiedzę kogo trzeba, zapalimy grilla w ogródku klepnie się robótkę i skroi trochę kasy.

  23 1 Odpowiedz
  • 3 cze

   Teraz trzeba mieć kumpla którego poznaje się np. w Zakopanem na nartach, no i od kieliszka do kieliszka, potem znajomy otwiera firmę, a dola już czeka. No i taka firma krzak od jednej transakcji.

   Tak się to robi w Zakopanem, a jak w Myślenicach - po rodzinie, po sąsiedzku, albo całkiem prawie i sprawiedliwie??

   22 3 Odpowiedz
   • 4 cze

    Jak to się robi w Myślenicach to my już wiemy na przykładzie Bronusia, Danielka i Maciusia. Nawet zostało to pięknie nazwane:
    Lokalna Filantropia.
    Tu kupisz, tam sprzedasz. Nie weźmie Cię bieda...

    11 7 Odpowiedz
  • 4 cze

   No dokładnie a za milion jaki byś dom wybudował i jeszcze solary byś se zrobił a tu 😂😂

   I dlatego jest potrzebna zmiana władzy a nie jakieś tam popisy żeby to ukrucic bo korupcję sięgają kosmosu

   13 3 Odpowiedz
 • 3 cze

  Niech się zajmą odkazaniem placów zabaw lepiej. Według wytycznych raz dziennie plac zabaw ma być dezynfekowany, na osiedlu przy bloku numer 1 istne eldorado, a dezynfekcji brak. Kto chce jeździć rowerem to na zarabiu w parku, a nie po ścieżce 0,5km którą przejedzie sie w 3 minuty wkoło bloku - atrakcją po byku

  17 8 Odpowiedz
  • 8 cze

   Z placami zabaw nie radzi sobie miasto ani nawet Policja. Wiem, przeżyłam to na własnej skórze...Kompletny brak informacji. Nie ganię Policji. Policji nikt nie poinformował. Panowie/Panie policja mają pod górkę. Totalny bałagan.

   2 1 Odpowiedz
 • 4 cze

  Ktoś może wie jaka jest długość takiego miejsca postojowego?

  6 Odpowiedz
 • Roman 4 cze

  Gdyby pan Bareja żył...... Byłby hit w kinach. W jednym miejscu tyle Baboli!!!

  9 3 Odpowiedz
 • 4 cze

  Wyruszył "Putin" na Chełm ... ?

  zdjecie

  16 5 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 4 cze

   Nie widzę mikrofonów reporterów, kamery pewnego serwisu publikującego na youtube. Nie liczy się!

   11 2 Odpowiedz
  • 4 cze

   O ja piździu

   Posiada ktoś dane co do kosztu budowy drogi biegowo- rowerowej na Zarabiu.

   Koszt 1 km drogi rowerowej wynosi wedle szacunków 500 -700 tyś złotych, co już jest sporym wydatkiem, bo są też dane co do 200-300 złotych za mb.

   A tu robi się 500 m za 3 miliony, niezwykle intrygujące....

   13 2 Odpowiedz
 • 4 cze

  O i to rozumiem. Odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku....chociaż nie, bo pewnie na to też nie ma uprawnień;-(

  p.s. kto robił to zdjęcie czyżby Mateusz tak bez zooma.

  12 3 Odpowiedz
 • 5 cze

  Nie ma o co bić piany , po to w rowerze jest kierownica , żeby omijać przeszkody , a jak się tego nie potrafi to na kanapę , a nie na rower . W Krakowie ścieżki rowerowe są wytyczone na ulicach jednokierunkowych w przeciwnym kierunku do ruch samochodów i jakoś nikt z takim rozwiązaniem nie ma problemu .

  8 11 Odpowiedz
 • 5 cze

  Byłem na tym parkingu.
  Długość miejsca postojowego to 4,30 m a razem z położonym krawężnikiem od strony jezdni 4,55. Długość miejsca postojowego powinna mieć 5,00 m.
  Czyli parking jest za krótki o 70 cm i nie jest zgodnym z przepisami prawa budowlanego.
  Jak była projektowana droga? Wątpię, żeby projektant wrysował za krótkie miejsca postojowe a Starostwo taki projekt by zatwierdziło, choć w tym kraju wszystko jest możliwe.
  Czy parkingi zostały skrócone? Jeżeli tak, to kto za to odpowiada. Gdzie były służby Burmistrza?
  Gdzie inspektorzy nadzoru?
  Myślę, że Powiatowy inspektor Nadzoru Budowlanego powinien uważnie przyjrzeć się tej inwestycji. Wszak to za nasze podatki jest wykonany taki bubel.

  19 1 Odpowiedz
  • 7 cze

   👍za sprawdzenie

   2 Odpowiedz
  • 8 cze

   Napiszę o Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej . Inspektorzy nadzoru młócą się obecnie z pedagogami i psychologami. Psychologowie i pedagodzy męczą się badając nasze dzieci, także dzieci PIS- u w warunkach urągających zdrowemu rozsądkowi. Inspektorzy nadzoru; ta chałupa nadaje się do rozbiórki. Jeżeli kończyliście jakieś studia... Wasz pobyt w tej chałupie świadczy o poziomie Waszej wiedzy. Gdybym była budowlańcem, ze wstydu dałabym nogę z tego miejsca. Ogarnijcie się.

   4 3 Odpowiedz
 • 7 cze

  Czy będą ławki w Myślenicach ?

  7 1 Odpowiedz
 • 11 cze

  Tam powinny parkować TYLKO Smarty!!!

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Na szczycie Grodziska ktoś zniszczył tablicę upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej
Alarmujecie 0

Na szczycie Grodziska ktoś zniszczył tablicę upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej

Tablica upamiętniająca partyzantów Armii Krajowej walczących w tym rejonie podczas II wojny światowej została zniszczona. „Ktoś pomalował ją pomarańczową farbą i dopisał niewybredny napis” – pisze jeden z naszych czytelników Grodzisko (618 m.n.p.m) to szczyt w północnej części Beskidu Wyspowego ma który można się dostać szlakiem z Poznachowic Doln...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 29

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna
Alarmujecie 15

„Myśleniczanie – ogarnijcie się!”. Tylu śmieci na tym szlaku nie było od dawna

Worki, butelki, puszki, papierki, ulotki, opakowanie po herbacie, a nawet pudełko po pizzy. Śmieci zalegają na ścieżce prowadzącej wzdłuż krytego basenu na Plebańską Górę   „Trochę chodzę po górach i powiem wam, że takiego śmietnika jak na czerwonym szlaku - Małym Beskidzkim, więc nie byle co - to ze świecą szukać. Myśleniczanie - ogarnijcie się!...

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...