Społeczeństwo

Mężczyzna, który podpalił się pod Sejmem to mieszkaniec powiatu myślenickiego

Mężczyzna, który podpalił się pod Sejmem to mieszkaniec powiatu myślenickiego
Fot. polsatnews.pl

We wtorek przed pomnikiem Armii Krajowej w Warszawie 48-latek oblał się łatwopalną substancją i podpalił. Jak ustalił Super Express, to mieszkaniec powiatu myślenickiego

Do zdarzenia doszło we wtorek 16 czerwca ok. godz. 14. Przed pomnikiem Armii Krajowej, kilkadziesiąt metrów przed wejściem do Sejmu. Mężczyzna miał podejść do stojących w pobliżu dziennikarzy i spytać, czy zajmują się dziennikarstwem śledczym. Jak podaje polsatnews.pl; nie miał przy sobie żadnego listu, czy transparentów. W czasie zajścia krzyczał: "W tym kraju nie ma sprawiedliwości".

Jak ustalono, 48-letni mężczyzna jest zameldowany w jednej z miejscowości w Małopolsce. Super Express podaje, że to mieszkaniec powiatu myślenickiego.

Jako motyw podpalenia jego matka miała podać uwłaszczenie przez gminę drogi, która prowadziła przez jego pole i wyrok sądu w tej sprawie. Podpalenie najprawdopodobniej mogło być manifestacją poczucia krzywdy.

Komentarze (7)

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...