Myślenice

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

15 głosami za, 1 przeciw i 4 wstrzymujących się radni miejscy udzielili burmistrzowi miasta i gminy Myślenice wotum zaufania za rok 2019.

"Chciałem podziękować i przypomnieć, że moje zaproszenie do zmieniania oblicza gminy jest aktualne dla wszystkich państwa"

- głosowanie skomentował Jarosław Szlachetka (PiS)

artykuł aktualizowany

Dzisiejsze głosowanie było szczególnie interesujące ze względu na decyzję jaką radni podjęli w roku 2019, kiedy nie udzielili burmistrzowi wotum zaufania, na co w głównej mierze miało wpływ zachowanie radnych KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów. Rok temu reprezentanci obu ugrupowań wstrzymali się od głosu, a 10 pozostałych radnych PiS nie wystarczyło na to, aby burmistrz mógł cieszyć się zaufaniem udzielonym przez radę.

Jeśli sytuacja powtórzyłaby się podczas dzisiejszego głosowania, wówczas mogłoby dojść do przeprowadzenia referendum o odwołaniu burmistrza. Taki scenariusz w ubiegłym roku kreślił sam zainteresowany komentując wynik głosowania jako  "wyrachowane działanie radnych Bez Układów oraz Macieja Ostrowskiego obliczone na odwołanie nowo wybranego burmistrza".

Od tego czasu Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba opuścili klub Macieja Ostrowskiego (KW MO) deklarując, że pozostałe 4 lata kadencji zamierzają przepracować jako radni niezależni.

Raport o stanie gminy i debata

W posiedzeniu 24. sesji rady miejskiej, która odbyła się 30 czerwca 2020 roku wzięło 20 radnych (nieobecna Eleonora Lejda-Kuklewicz - KW MO).

Głosowanie poprzedził raport o stanie gminy zaprezentowany przez burmistrza, następnie odbyła się debata na ten temat w której  radni zadawali gospodarzowi gminy dodatkowe pytania. Na jej zakończenie poseł Władysław Kurowski (PiS) przekonywał, że w jego ocenie "to dobry burmistrz na trudny czas".

- Dobry, bo jest sprawnym organizatorem i mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie samorządowe i dobre relacje jakie zdobył podczas pracy w różnych instytucjach, które procentują dla mieszkańców i gminy Myślenice - przekonywał poseł Kurowski, podobnie jak burmistrz reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. 

Tak głosowali radni: 15 za, 4 wstrzymuje się, a 1 przeciw

Od głosu nad podjęciem uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania dla burmistrza miasta i gminy Myślenice wstrzymało się 4 radnych (Jerzy Cachel -KW MO; Kamil Ostrowski - KW MO, Bogusław Podmokły - KW MO , Tomasz Wójtowicz - KW MO), przeciw była Grażyna Ambroży (Bez Układów), a za udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania głosowali: Czesław Bisztyga (niezrzeszony - dawniej KW MO), Józef Błachut (KW MO), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (niezrzeszona - dawniej KW MO), Wojciech Malinowski (Bez Układów), Piotr Motyka (PiS), Jan Podmokły (KW MO), Wojciech Gablankowski (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS).

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Chciałem podziękować i przypomnieć, że moje zaproszenie do zmieniania oblicza gminy jest aktualne dla wszystkich państwa.

Proszę o współpracę tych, którzy przekonali się już w 2019 roku i tych, których nie przekonałem. Mamy jeszcze trochę roku 2020, jeszcze raz zapraszam i jestem do państwa dyspozycji - wynik głosowania podsumował burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

Więcej na ten temat wkrótce.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 30 cze

  No to teraz sąd i herb,
  Ten, radny powiatowy od herbu Myślenic powinien siedzieć.
  Narobił takiego gnoju, że ten starosta któremu pożyczono herb, przewraca się w grobie.
  Dobrze że burmistrz poruszył niebo i ziemię, aby dać nauczkę obcym radnym.

  Taki jeden z drugim chciałby się panoszyć na mieście a pan jest tylko jeden.

  21 31 Odpowiedz
  • 30 cze

   Zbieracie już na tego kolegę z kodu? jakaś zrzutka jak na kijowskiego będzie? :D przecież jak jemu przyjdzie 10 tysi zapłacić (a doskonale wiecie że zgodnie z prawem zapłaci i to z odsetkami i kosztami sądowymi jak sprawa tam trafi) to pod mleczarnią z chłopakami resztę roku spędzi :D tak się kończy cwaniakowanie. KODowcy myśleli że mogą wszystko. :D :D :D

   16 29 Odpowiedz
   • 1 lip

    Śmiało, wesoło
    Niech popłynie gromki śpiew,
    Niech radny KODU wzburzy
    W żyłach naszych krew.
    Kto nie za burmistrzem
    Ten popełnia straszny grzech,
    Tego w życiu spotka pech.

    Burmistrz Szlachetka naszym przyjacielem był ,
    Burmistrz Szlachetka naszym przyjacielem jest .

    Kto nie za burmistrzem
    Ten popełnia straszny grzech,
    Tego w życiu spotka pech.

    17 10 Odpowiedz
  • 1 lip

   Czyli Mo i jtomelowi została tylko jedna szabla do dzgania Szlachetki. Taka sucha szabelką niby bez układów, ale całkowicie na garnuszku tomela. MO musi coś gorszego wymymyślić, aby było bardziej totalnie.

   5 11 Odpowiedz
 • 30 cze

  Brawa dla burmistrza! To gość który widać ze chce współpracy ze wszystkimi a nie to co szlachta z Reja (albo wykorzystujący bez zgody herb kodziarz :D) brawo!
  Burmistrz Szlachetka to odpowiednia osoba na tym stanowisku, jeszcze miasto i gmina będą mieli z niego dużo pociechy.

  Nie widzicie tego podobieństwa do czasów szkolnych? Jak ktoś był wybitny, dobrze się uczył to zazwyczaj klasa go nie tolerowała(lekko mówiąc). Tu jest podobnie, pan Szlachetka to wybitny samorządowiec, który ciężka praca odnosi sukcesy i pracuje 24 godziny na dobę dla nas wszystkich. Wiec od razu inni nieprzychylni zazdrośnicy kłody pod nogi mu podkładają, szczują bo ich boli, ze burmistrz jest skuteczniejszy i ambitniejszy :) Panowie, zamiast czystej zazdrości, współpracujcie z burmistrzem, bo dzięki jego pomocy będziecie mogli coś dla swoich wyborców zrobić :)

  Ps. Od razu zaznaczam, darujcie sobie ujadanie ;) i tak was nie będę czytał :D

  32 77 Odpowiedz
  • 30 cze

   Miasto info musi ci wypisać rachunek za reklamę.

   40 16 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   30 cze

   Czy Hajduk zanim został wójtem nie miał przypadkiem herbu pcimskiej gminy na plakatach wyborczych?

   27 13 Odpowiedz
   • 30 cze

    Czytałeś statut gminy Pcim? jeżeli tak to była mowa o tym że jest wymagana zgoda? jeżeli tak to wiesz że nie miał takiej zgody? jeżeli tak to trzeba było iść konfidencie donosić, jak czaskoski :D a jeżeli nie, to skończ się kompromitować :D

    16 24 Odpowiedz
  • 30 cze

   "Nie widzicie tego podobieństwa do czasów szkolnych? Jak ktoś był wybitny, dobrze się uczył to zazwyczaj klasa go nie tolerowała(lekko mówiąc). Tu jest podobnie, pan Szlachetka to wybitny samorządowiec, który ciężka praca odnosi sukcesy i pracuje 24 godziny na dobę dla nas wszystkich. Wiec od razu inni nieprzychylni zazdrośnicy kłody pod nogi mu podkładają, szczują bo ich boli, ze burmistrz jest skuteczniejszy i ambitniejszy :)"

   Bolek napisz co bierzesz, bo na dobrym haju jesteś 😂🤣
   wybitny samorządowiec, który bezprawnie wydaje dane osobowe mieszkańców 👍

   42 16 Odpowiedz
  • DajMI MINUSY! 30 cze

   Jak ktoś był prześladowany w szkole, to często ma kompleksy na starość i się wyżywa na innych ludziach. Szkolna pierdoła zawsze nią będzie.

   32 12 Odpowiedz
   • 30 cze

    Życiowa niekumata pierdoła, jak widać też :D jak ty z tym żyjesz patusiarzu? dalej minusujesz jak dzieciuch manipulatorze internetowy? :D

    16 25 Odpowiedz
  • 30 cze

   Patrz Boluś jak już pieski ujadają hahahaha Ojjj czyżby Maciusiowi się klub rozwalał? :D:D Rada już mu je z ręki, teraz czas na wielmożnego z reja 13 (za którego gmina musi wszystko robić) ;D Nie wiedziałem że Burmistrz jest tak genialnym strategiem :D Brawo! Brawo! Brawo! najwyższa pora skruszyć ten zasiedziały beton!

   13 32 Odpowiedz
 • 30 cze

  Czyli co...stołki rozdane ...miejsca w spółkach miejskich dla rodzin przydzielone...opozycja zadowolona i już absolutorium 😭a ostatnie absolutorium nie przyznane chociaż bagietka wtedy nie rządził ...tylko jeden głos przeciw...jprdl gdzie my żyjemy ❗️

  51 10 Odpowiedz
  • 30 cze

   Idealnie scharakteryzowałeś jak to kiedyś wyglądało pod zegarem :D teraz jest już inaczej, stołkami się nie handluje, Ludzie zrozumieli że "polityka" Maciusa to mrzonka i tylko z Szlachetką są w stanie coś dla swoich wyborców zrobić. Brawa za odwagę dla nich :)

   13 33 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    30 cze

    To on dobrze zrobił swoim wyborcom, no ba

    A dostanie każdy z nas teraz przelew od Poczty Polskiej SA za te dane osobowe i ile? Czy burmiszcz dostanie?

    Albo odszkodowanie, tylko ile to by było warte 🤔 Ale odszkodowanie to bardziej od PiSu. PiS ma pieniądze, po takich różnych SKOKach.

    25 10 Odpowiedz
 • 30 cze

  Wybrali Prezesa.

  24 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze

  Radni poparli burmiszcza nieomal jednomyślnie, o jak radni i burmiszcz dbają o mieszkanców. Radni troszczą się o krzesła i dają poparcie burmiszczowi. Teraz burmiszcz może już robić listy, a zaczęło się od listy dla poczty, teraz czas na listę gorszego i lepszego sortu, może też np. założyć teczki mieszkańcom. Radni mogą przypominać marionetki burmistrza, lecz to nie prawda - oni walczą o demokrację. Dziękujemy Wam radnym, za troskę o każdego, ochronę maluczkich przed władzą. Gdyby nie Wy i wasza postawa bylibyśmy pozostawieni samym sobie. Nasi bohaterzy:
  Czesław Bisztyga 🙈
  Józef Błachut🙈
  Halina Dyląg 🙈
  Mirosław Fita 🙈
  Andrzej Grzybek 🙈
  Małgorzata Jaśkowiec 🙈
  Izabela Kutrzeba 🙈
  Wojciech Malinowski 🙈
  Piotr Motyka 🙈
  Jan Podmokły🙈
  Wojciech Gablankowski 🙈
  Bogusław Stankiewicz🙈
  Wacław Szczotkowski 🙈
  Stanisław Topa 🙈
  Czesław Wierzba 🙈

  42 11 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 30 cze

   To kto tu w końcu z PiS a kto od Ostrowskiego? Ja z tego nic nie kumam

   24 2 Odpowiedz
  • 30 cze

   Nie ma już klubu Macieja Ostrowskiego, teraz mamy PiS i mniejszy PiS takich mamy radnych. Może któryś z nich opowie wyborcom co go ujęło w rządach Szlachetki ? Chyba nam się to należy jako wyborcom ?

   55 10 Odpowiedz
 • 30 cze

  Józef Błachut, to ten Pan u którego zdjęcia się robiło?...

  28 4 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 30 cze

  Jak to jest ze radni występują z listy Pana Ostrowskiego ktoś na nich głosuje a oni potem wychodzą z klubu i kazdy głosuje inaczej. To kogo ci panowie o panie reprezentują?

  39 10 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 30 cze

   Reprezentują siebie 😂😂😂 a najlepsza miną tej babki ze zdjęcia co bije brawo

   29 6 Odpowiedz
  • 30 cze

   Mieszkańców, ale po Twoim wpisie widać że nie głosowaleś na jedność tylko na podziały. Cześć radnych zaczyna rozumieć w jakim celu zostali wybrani jako reprezentanci.

   10 27 Odpowiedz
  • 30 cze

   Z tonącego okrętu zawsze się ucieka :D to takie popularne w kręgach platformy :D

   15 18 Odpowiedz
 • 30 cze

  Z PiSu sa zawsze ludzie ktorzy robia dobra mine do zlej gry

  25 9 Odpowiedz
 • 30 cze

  A Pan Malinowski też już w PiS ? No wielka szkoda.

  29 4 Odpowiedz
  • mirek@ 30 cze

   Pan malinowski jest bez układów

   18 4 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    30 cze

    Wcześniejszy pam Malinowski a obecny, zdaje się jakaś nagła metamorfoza dotknęła (?)

    26 3 Odpowiedz
 • 30 cze

  Było do przewidzenia jedna sekta.... z gumisiem na czele ..

  28 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze

  Może nadchodzi czas by bliżej przyjrzeć się niektórym radnym...

  27 3 Odpowiedz
 • mirek@ 30 cze

  No to dali proPiS radni Ostrowskiego. Facet albo traci pozycje w polityce albo właśnie pokazali mu jego ludzie środkowego palca. Tego się nie spodziewałem, ale jak to teraz się ma do ich wyborców? Bo takie skoczki nie wzbudzają zaufania oj nie

  31 7 Odpowiedz
  • 30 cze

   A kiedy on miał jakąś pozycje w Polityce? bo chyba mnie coś ominęło :D

   8 24 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze

  Dotknij Jarku moich oczu abym przejrzał
  Dotknij Jarku moich warg abym przemówił z uwielbieniem

  22 8 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   30 cze

   A jechało się kiedyś po Ostrowskim, tymczasem różnica między np. Szlachetką a Ostrowskim jest jak między Obamą a Trumpem.

   30 8 Odpowiedz
  • 2 lip

   kurde idzie to w nie te stronę bo jak zacznie macać ^^

   2 1 Odpowiedz
 • 30 cze

  nastepna szopka jak na wiejskiej

  28 7 Odpowiedz
 • 30 cze

  Jak ja kocham ten kwik myślenickich kodziarzy i obrońców poprzedniego układu :D :D :D :D piecze???

  11 36 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   30 cze

   "poprzedniego układu" czyli przyznajesz że ten obecny to też układ

   Wasz guru spod Smoleńska już prawie dochodzi do prawdy, ale jeszcze nie doszedł
   Tylko czy da radę

   Wariatkowo

   Dzień świra to za mało

   🙉
   Dojdzie?

   🙈Czy nie dojdzie?

   Oto jest pytanie

   25 10 Odpowiedz
  • 7 lip

   Co Ty zażywasz?Po zwykłej gorzale nie ma takich odlotów. To musi być coś ekstra.

   2 Odpowiedz
 • 30 cze

  Tyle samolotów ma katastrofy, rocznie zawsze gdzieś ktoś się wypieprzy, a oni zbudowali politykę opartą na katastrofie, gdzie w tym logika. Nagadali jednej i drugiej starszej kobiecinie, że to zamach na prezydenta a te zjadły i popiły wodą. Teraz muszą trochę Rydzykowi sypnąć na tacę, bo się biedny z głodu przewraca. W odwrotną stronę patrzeć, żal, że można żerować na ludzkich słabych instynktach, wplątując w to wszystko obraz Matki Bożej i Kościoła Katolickiego. Kodziarze?, TomeL z której choinki się urwałeś?. KOD- KOMITED OBRONY DEMOKRACJI. Jeśli ktoś tworzy Komitet Obrony Demokracji, to znaczy, że coś z Demokracją jest nie w porządku. Od 10 kwietnia 2010 roku, nie trzeba się modlić do Boga, ponieważ równie dobrze można się modlić do Katastrofy Smoleńskiej. Ludzi nie których boli słabo pracujący mózg tych ludzi mniej myślących. Czemu Pani Beata Szydła, która wcześniej nie była za Unią, nagle z tą Unią zawarła sojusz, i co się stało z jej synem Tymoteuszem, na głowę upadł?, że wyzbył się kapłaństwa i "dziecko Pannie zrobił?".

  23 9 Odpowiedz
 • Zofia 1 lip

  pan bisztyga, blachut, podmokly, malinowski i pani kutrzeba jak wyjasniaja swoj glos? co to za omijanie mieszkancow? moze byscie jeden z drugim powiedzieli co jest grane

  19 7 Odpowiedz
  • 1 lip

   Niech najpierw wyjaśni ten jeden kupiony, co wziął mandat z PiS, a zagłosował za tomelem. Tomel z MO dokładnie wiedzą czym i za ile go skorumpowali.

   8 11 Odpowiedz
 • Zofia 1 lip

  jak trzeba bylo glosow to chodzili za ludzmi a teraz nikt niczego nie powie?

  18 5 Odpowiedz
 • 1 lip

  zdjecie

  20 6 Odpowiedz
 • 1 lip

  Tyle narzekacie a jak przyjdą wybory to go znowu wybierzecie

  Tak samo jak z duda jest.

  22 5 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   1 lip

   Urzędnik podejmuje się wykonania jakiejś roboty i po to się go do chol.ry wybiera.

   A rzeczywistość?

   10 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip

  Miejmy nadzieję że to początek, początek zwiększenia kontroli mieszkańców nad urzędnikami. To początek. Po to by m.in. tacy radni nie śmiali nam się w twarz. Kierunek dobry? no to START!!!

  https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-wybory-2020-rafal-trzaskowski-i-szymon-holownia-o-ponadparty,nId,4586568

  8 5 Odpowiedz
 • 1 lip

  JAKI DUDA. ANDRZEJ DUDA=TRYBUNAŁ STANU. Jeśli wyborcy Szymona Hołowni, pójdą zagłosować na Rafała Trzaskowskiego, ten Pan z "cyniczną" miną i żoną, która notabene miała się z nim rozwieźć, ale gdy dowiedziała się, że zostanie Pierwszą damą, pięknie stoi u boku męża i służy, spakuję walizkę, i odjedzie z Pałacu Prezydenckiego. Tylko do tego trzeba ludzi, mądrych ludzi.

  16 7 Odpowiedz
 • 1 lip

  Postulaty Szymona słuszne, na pewno warte rozważenia tj. samo porozumienie z Trzaskowskim.

  Trzaskowski Dudę przytłacza i nie jest w stanie się przebić w bezpośredniej konfrontacji. Wszak zadania miał proste: podpisać... Nie dziwi wcale że od rzetelnej debaty będzie się uchylał, gdyż to co wyreżyserowała TVP przed pierwszą turą debatą nazwać się nie da...

  Tym niemniej daleki jestem od entuzjazmu. A daleki jestem dlatego, że być może potrzebujemy jako Polacy przeżyć to wszystko od nowa.. poczuć na własnej skórze jak to co dobroduszne odkrywa nagle nagie zło. I potrzebujemy jako ubezwłasnowolnieni odkrywac w całym tym dnie upokorzenia - gdzie jedynym prawem człowieka jest cichy jęk bezradności - na nowo wlasną godność i siłę wspólnoty.

  Skala zepsucia, której się dopuszczono jest tak duża, lecz światelka w tunelu trzeba szukać ZAWSZE
  <trekk>

  12 4 Odpowiedz
  • 1 lip

   Zgodnie z przewidywaniami - sztab Andrzeja Dudy odmówił udziału w bezpośredniej konfrontacji z Trzaskowskim, jest oficjalna decyzja...

   13 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lip

  No Robercie muzyki

  2 2 Odpowiedz
 • 1 lip

  Duda, nie będzie debatował. Nie potrafi rozmawiać. On dyktuję, nie rozmawia. Bronisław Komorowski, nie znał języka obcego, ale przynajmniej nie krzyczał na ludzi. Sporo ludzi z Unii chciało mieć z nim kontakt. Andrzej to takie staro Polskie imię, być może i zakorzenione w Polskiej wsi. To ludzie, którzy być może dobrze posługują się łopatą, ale nie są w stanie godnie reprezentować Państwa. Andrzej, niech lepiej wybierze się kiedyś na Andrzejki, bo to w końcu święto Andrzejowe. Żona Bronisława Komorowskiego, była skromna nie atencyjna jak Pani Agata, to jest jakieś nie porozumienie. Nasza Gmina (słaba), nie może przeważyć o wygranej "Andżeja". Niech zdecydują o tym większe miasta. Tam przynajmniej ludzie potrafią czytać.

  15 8 Odpowiedz
 • 2 lip

  Rekrutacja na terenie powiatu myślenickiego do OKW (Obywatelska Kontrola Wyborów) trwa.

  Więcej informacji znajdziesz na www.okw.info.pl

  Rejestracja i proces kontroli Komisji Wyborczych jest banalnie prosty.
  Zapraszam.

  7 4 Odpowiedz
 • 2 lip

  Nawet nie chcę tego czytać... Wotum zaufania? Za co? Jak? Żeby była jasność - nie chcę żadnych kłótni, wyrażam tylko swoje zdanie. Ale nie mogę tego zrozumieć, jak taki człowiek może mieć w ogóle jakikolwiek szacunek i uznanie mieszkańców? Jeśli dobrze pamiętam, to jego GŁÓWNĄ obietnicą wyborczą było obniżenie opłat za ścieki. Minał ponad rok. I co? No właśnie nic. Nie liczę kolejnych incydentów, machlojek, i ostatnich żenująch kroków podjętych w związku z wręczeniem portretu Panu Trzaskowskiemu... Co chwilę jakieś uchybienia i kolejna kompromitacja. Zarówno siebie, jak i całych Myślenic. Przykre, że mamy takiego włodarza, który w każdej sprawie zawodzi. Tak sobie wybrali (niektórzy). Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz...

  14 1 Odpowiedz
 • 4 lip

  A mnie jest niezmiernie smutno, że kilka osób, które nawet lubiłam przeszło na stronę, na której jest im lepiej. Dali ciała.

  9 Odpowiedz
 • 4 lip

  Bolek, Tomel, Bagietko, pozdrawiamy Was,jeżeli kogoś przeoczyłam to przepraszam. Uaktywniacie się wtedy,kiedy pali się Wam grunt pod nogami. My forumowicze nie mamy tego problemu. I po ludzku, od siebie współczuję Wam.

  11 Odpowiedz
 • 8 lip

  No i wyszło na to że czterech radnych opozycji i pani Grażyna "ma jaja" a reszta ............ Ciekawe jak to wytłumaczą ?? Dobrem gminy ??

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej