Myślenice

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

Jarosław Szlachetka z wotum zaufania za rok 2019. Poparło go 15 radnych, 4 się wstrzymało, a 1 osoba była przeciw

15 głosami za, 1 przeciw i 4 wstrzymujących się radni miejscy udzielili burmistrzowi miasta i gminy Myślenice wotum zaufania za rok 2019.

"Chciałem podziękować i przypomnieć, że moje zaproszenie do zmieniania oblicza gminy jest aktualne dla wszystkich państwa"

- głosowanie skomentował Jarosław Szlachetka (PiS)

artykuł aktualizowany

Dzisiejsze głosowanie było szczególnie interesujące ze względu na decyzję jaką radni podjęli w roku 2019, kiedy nie udzielili burmistrzowi wotum zaufania, na co w głównej mierze miało wpływ zachowanie radnych KW Macieja Ostrowskiego i Bez Układów. Rok temu reprezentanci obu ugrupowań wstrzymali się od głosu, a 10 pozostałych radnych PiS nie wystarczyło na to, aby burmistrz mógł cieszyć się zaufaniem udzielonym przez radę.

Jeśli sytuacja powtórzyłaby się podczas dzisiejszego głosowania, wówczas mogłoby dojść do przeprowadzenia referendum o odwołaniu burmistrza. Taki scenariusz w ubiegłym roku kreślił sam zainteresowany komentując wynik głosowania jako  "wyrachowane działanie radnych Bez Układów oraz Macieja Ostrowskiego obliczone na odwołanie nowo wybranego burmistrza".

Od tego czasu Czesław Bisztyga i Izabela Kutrzeba opuścili klub Macieja Ostrowskiego (KW MO) deklarując, że pozostałe 4 lata kadencji zamierzają przepracować jako radni niezależni.

Raport o stanie gminy i debata

W posiedzeniu 24. sesji rady miejskiej, która odbyła się 30 czerwca 2020 roku wzięło 20 radnych (nieobecna Eleonora Lejda-Kuklewicz - KW MO).

Głosowanie poprzedził raport o stanie gminy zaprezentowany przez burmistrza, następnie odbyła się debata na ten temat w której  radni zadawali gospodarzowi gminy dodatkowe pytania. Na jej zakończenie poseł Władysław Kurowski (PiS) przekonywał, że w jego ocenie "to dobry burmistrz na trudny czas".

- Dobry, bo jest sprawnym organizatorem i mimo młodego wieku posiada duże doświadczenie samorządowe i dobre relacje jakie zdobył podczas pracy w różnych instytucjach, które procentują dla mieszkańców i gminy Myślenice - przekonywał poseł Kurowski, podobnie jak burmistrz reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. 

Tak głosowali radni: 15 za, 4 wstrzymuje się, a 1 przeciw

Od głosu nad podjęciem uchwały w sprawie udzielenia wotum zaufania dla burmistrza miasta i gminy Myślenice wstrzymało się 4 radnych (Jerzy Cachel -KW MO; Kamil Ostrowski - KW MO, Bogusław Podmokły - KW MO , Tomasz Wójtowicz - KW MO), przeciw była Grażyna Ambroży (Bez Układów), a za udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania głosowali: Czesław Bisztyga (niezrzeszony - dawniej KW MO), Józef Błachut (KW MO), Halina Dyląg (PiS), Mirosław Fita (PiS), Andrzej Grzybek (PiS), Małgorzata Jaśkowiec (PiS), Izabela Kutrzeba (niezrzeszona - dawniej KW MO), Wojciech Malinowski (Bez Układów), Piotr Motyka (PiS), Jan Podmokły (KW MO), Wojciech Gablankowski (PiS), Bogusław Stankiewicz (PiS), Wacław Szczotkowski (PiS), Stanisław Topa (PiS), Czesław Wierzba (PiS).

Burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS): Chciałem podziękować i przypomnieć, że moje zaproszenie do zmieniania oblicza gminy jest aktualne dla wszystkich państwa.

Proszę o współpracę tych, którzy przekonali się już w 2019 roku i tych, których nie przekonałem. Mamy jeszcze trochę roku 2020, jeszcze raz zapraszam i jestem do państwa dyspozycji - wynik głosowania podsumował burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS)

Więcej na ten temat wkrótce.

Powiązane tematy

Komentarze (69)

 • 30 cze 2020

  Nie ma już klubu Macieja Ostrowskiego, teraz mamy PiS i mniejszy PiS takich mamy radnych. Może któryś z nich opowie wyborcom co go ujęło w rządach Szlachetki ? Chyba nam się to należy jako wyborcom ?

  55 10 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Czyli co...stołki rozdane ...miejsca w spółkach miejskich dla rodzin przydzielone...opozycja zadowolona i już absolutorium ?a ostatnie absolutorium nie przyznane chociaż bagietka wtedy nie rządził ...tylko jeden głos przeciw...jprdl gdzie my żyjemy ❗️

  51 10 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  Nie bój nic, już dostał premię za wpis ?

  43 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2020

  Radni poparli burmiszcza nieomal jednomyślnie, o jak radni i burmiszcz dbają o mieszkanców. Radni troszczą się o krzesła i dają poparcie burmiszczowi. Teraz burmiszcz może już robić listy, a zaczęło się od listy dla poczty, teraz czas na listę gorszego i lepszego sortu, może też np. założyć teczki mieszkańcom. Radni mogą przypominać marionetki burmistrza, lecz to nie prawda - oni walczą o demokrację. Dziękujemy Wam radnym, za troskę o każdego, ochronę maluczkich przed władzą. Gdyby nie Wy i wasza postawa bylibyśmy pozostawieni samym sobie. Nasi bohaterzy:
  Czesław Bisztyga ?
  Józef Błachut?
  Halina Dyląg ?
  Mirosław Fita ?
  Andrzej Grzybek ?
  Małgorzata Jaśkowiec ?
  Izabela Kutrzeba ?
  Wojciech Malinowski ?
  Piotr Motyka ?
  Jan Podmokły?
  Wojciech Gablankowski ?
  Bogusław Stankiewicz?
  Wacław Szczotkowski ?
  Stanisław Topa ?
  Czesław Wierzba ?

  42 11 Odpowiedz
 • 30 cze 2020

  "Nie widzicie tego podobieństwa do czasów szkolnych? Jak ktoś był wybitny, dobrze się uczył to zazwyczaj klasa go nie tolerowała(lekko mówiąc). Tu jest podobnie, pan Szlachetka to wybitny samorządowiec, który ciężka praca odnosi sukcesy i pracuje 24 godziny na dobę dla nas wszystkich. Wiec od razu inni nieprzychylni zazdrośnicy kłody pod nogi mu podkładają, szczują bo ich boli, ze burmistrz jest skuteczniejszy i ambitniejszy :)"

  Bolek napisz co bierzesz, bo na dobrym haju jesteś ??
  wybitny samorządowiec, który bezprawnie wydaje dane osobowe mieszkańców ?

  42 16 Odpowiedz

Zobacz więcej