Myślenice

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

Jarosław Szlachetka bez wotum zaufania.Czy to pierwszy krok do referendum o jego odwołaniu? [SONDAŻ]

Radni nie udzielili burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce (PiS) wotum zaufania. Jeśli sytuacja powtórzy się w przyszłym roku, będą mogli przeprowadzić referendum o jego odwołaniu.

- To wyrachowane działanie radnych Bez Układów oraz Macieja Ostrowskiego obliczone na odwołanie nowo wybranego burmistrza – sytuację komentuje Jarosław Szlachetka

Dwunasta sesja rady gminy w Myślenicach rozpoczęła się od przedstawienia przez sekretarza Roberta Pitalę (PiS) – w imieniu burmistrza - raportu o stanie Gminy Myślenice. To nowy obowiązek samorządowców, jaki nakłada na wójtów i burmistrzów ustawodawca. Raport obejmuje podsumowanie działalności gospodarza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Pełny Raport o Stanie Gminy Myślenice można przeczytać tutaj

Prezentacja miała zakończyć się debatą, jednak radni nie wdawali się w dyskusje. Jedynym który zabrał głos był Bogusław Stankiewicz (PiS), który pytał skarbnik o kwoty zadłużenia oraz o pożyczki na kwotę 3,13 mln, których burmistrz udzielił parafii św. Anny w Jasienicy i OSP w Bęczarce na budowę boisk.

Następnie radni przeszli do głosowania nad wotum dla burmistrza, będącego wyrazem zaufania do jego dotychczasowej działalności i aprobującego jego bieżącą działania. Uchwała o udzieleniu wotum zaufania powinna zostać podjęta bezwzględną większością głosów.

Za udzieleniem wotum zaufania dla burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki (PiS) głosowało 10 radnych (z Prawa i Sprawiedliwości), natomiast od głosu wstrzymało się 11 radnych (KW Macieja Ostrowskiego i radni Bez Układów). W efekcie wotum nie zostało przyznane.

- Tak naprawdę Państwo nie tyle mi nie wyrażacie wotum zaufania, a raczej wyrażacie opinię o tym jak była sprawowana władza przez burmistrza Macieja Ostrowskiego za okres od 1 stycznia 2018 roku, do 2 listopada, czyli do dnia jego rezygnacji. Gratuluję. Macie na ustach frazesy dotyczące współpracy, działania na rzecz gminy, co Państwo przed chwilą wyraziliście. Bardzo dziękuję

- sytuację podczas sesji skomentował Jarosław Szlachetka. Nikt nie odniósł się do jego słów.

W razie nieudzielenia wójtowi wotum zaufania w dwóch kolejnych latach, rada gminy będzie mogła podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania gospodarza gminy.

 

Bez wotum zaufania, ale z absolutorium

Następnie radni podjęli uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Myślenice za rok 2018 i przeszli do głosowania nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium za wykonanie budżetu w 2018 roku. To zostało udzielone gospodarzowi gminy jednogłośnie.

- Chciałem podziękować wysokiej radzie. Myślę, że to jest wyraz poparcia, czy też w pewnym sensie podziękowanie dla wydziału finansowego i pani skarbnik, która czuwała nad wykonaniem budżetu i z tego miejsca chciałbym jej podziękować.

 

Dwa lata bez wotum zaufania może doprowadzić do referendum o odwołaniu burmistrza

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. niepodjęcie uchwały o udzieleniu burmistrzowi/wójtowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu mu wotum zaufania.

W przypadku nieudzielenia wotum zaufania w dwóch kolejnych latach, rada gminy może podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołania gospodarza gminy.

W swoim oświadczeniu wysłanym do mediów, taki scenariusz sugeruje burmistrz Jarosław Szlachetka. - Trzeba zaznaczyć, że dwukrotne nie udzielenie wotum zaufania może skutkować koniecznością przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza - zwraca uwagę.

Jeśli burmistrz Jarosław Szlachetka nie uzyska wotum zaufania w 2020 roku, to rada gminy będzie mogła podjąć uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie jego odwołania. Ustawa dopuszcza taką możliwość na sesji zwołanej nie wcześniej niż po upływie 14 dni od dnia podjęcia uchwały w sprawie nieudzielenia wotum (w drugim kolejnym roku).

Jarosław Szlachetka (PiS): (…) jestem zdziwiony wynikiem głosowania, w którym nie udzielono mi wotum zaufania, gdyż raport o stanie gminy dotyczył roku 2018, w którym sprawowałem urząd burmistrza zaledwie kilka tygodni.

Jak pokazuje choćby ta sytuacja, Radni KWW Macieja Ostrowskiego wraz z radnymi KWW Bez Układów nie chcą współpracy na rzecz mieszkańców, a jedynie destrukcji i destabilizacji funkcjonowania gminy Myślenice. Po raz kolejny udowodnili, że tworzą niepisaną koalicję i w kluczowych momentach głosują razem. Trzeba zaznaczyć, że dwukrotne nie udzielenie wotum zaufania może skutkować koniecznością przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza.

W moim przekonaniu jest to wyrachowane działanie radnych Bez Układów oraz M. Ostrowskiego obliczone na odwołanie nowo wybranego burmistrza, któremu mieszkańcy rekordową ilością głosów dali mandat zaufania na najbliższe 5 lat. Pragnę zapewnić wszystkich mieszkańców, że pomimo takiego rozstrzygnięcia nie ustanę w realizacji mojego programu dla Myślenic, który przyszło mi realizować wraz z radnymi wspierającego mnie klubu Prawa i Sprawiedliwości.

Jeśli taki scenariusz okazałby się prawdziwy, to do odwołania burmistrza potrzebna jest bezwzględna większość głosów ustawowego składu rady, w głosowaniu imiennym.

Czy uważasz, że radni KW MO i Bez Układów dążą do referendum o odwołaniu burmistrza Jarosława Szlachetki?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 65%
 • raczej tak raczej tak 13%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 10%
 • raczej nie raczej nie 7%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 6%
 • Głosów: 948

 

Niedawno radni Bez Układów domagali się od burmistrza Jarosława Szlachetki publicznych przeprosin i zaprzestania używania „języka poniżania i nienawiści”.

- W ciągu ostatniego okresu czasu z ust pana burmistrza Szlachetki padło wiele gorzkich, nieprawdziwych stwierdzeń, które głęboko nas ranią (...), które mijają się z prawdą, a mają na celu jedynie budowanie złego i nieprzyjaznego wizerunku nas jako radnych. (...) Domagamy się od Pana publicznych przeprosin oraz zaprzestania języka poniżania i nienawiści, jaki kieruje Pan w stronę radnych opozycyjnych - podczas jednej z konferencji prasowych mówiła Grażyna Ambroży wraz z Wojciechem Malinowskim.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 25 cze 2019

  nie ma co! pierwszy odwazny i konkretny ruch radnych MO i bez ukladow - po tylu miesiacach...

  92 46 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Jeśli już dojdzie do tego to referendum powinno być za odwołaniem nie tylko Burmistrza ale i całej Rady.

  104 16 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 25 cze 2019

  co tu duzo mowic, ktos tu panu burmistrzowi utarl nosa

  101 33 Odpowiedz
 • mirek@ 25 cze 2019
  pan Kracy napisał/a:

  Widać mirekm, że też jesteś "bez układów" jak i Ci z Rady...

  po prostu sledze scene polityczna nie tylko krajowa ale i lokalna i uwazam ze jak dotad radni tych ugrupowan byli bierni, nie wykazywali sie niczym i a teraz po raz pierwszy wykonali tak odwazny ruch. tylko stwierdzam fakt. to ze cos komentuje nie znaczy ze musze byc czyims wyznawca... oddziel fakty od emocji

  48 22 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Kolego zastanów się co tak naprawdę zaważyło na takiej decyzji... po tak krótkim czasie od wyboru?!
  Właśnie to, że została ujawniona (beznadziejna) sytuacja Gminy i niegospodarność poprzedników!

  68 56 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Ten wynik był jasny i nie można się dziwić bo było pewne, że w Myślenicach każdy będzie grał pod siebie. Ale czemu PIS nie chwali się tym, że w Raciechowicach nie udzielił wotum zaufania burmistrzowi z ich listy? Też przecież dopiero zaczął swój urząd i co już stracił ich zaufanie? :)

  71 14 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Chciałbym zwrócić uwage na jeden fakt. Burmistrz mówił: dlaczego radni nie zadawali pytań ?
  Zauważcie jesli nie zadają pytań to do Ostroskich i Bez Układów bo radni PIS nigdy nie zadają pytań !! Oni są tylko od głosowania. Taka karnia armia zawsze tak samo podnoszą ręce, zawsze tak samo głosują. ZERO !!! własnego zdania - partia każe - tak głosujemy.

  Nie mam pojęcia dlaczego radni nie zadawali pytań ale jeśli zadają to tylko jedna strona :)

  Sorry no nieraz o coś pyta radny Grzybek i Wierzba ale zawsze nie w temacie i nie wtedy gdy powinni.

  55 16 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   11 wstrzymujących się to też armia tyle że bez układów aż dziw bierze że nikt się nie wyłamał żeby choć jeden sprzeciw a budżety obywatelskie od 2 lat nie zrealizowane może warto by dać wotum nieufności radnym którzy byli w poprzedniej kadencji jakoś nikt z nich nie pyta dlaczego te projekty nie są zrealizowane.

   29 24 Odpowiedz
   • 25 cze 2019

    Realizacją bidżetu obywatelskiego zajmuje się BURMISTRZ to jego kompetencja więc pytanie zadaj właściwej osobie !

    26 16 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Panie Jarosławie, dla Pana miejscem jest basen.

  81 39 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   Ciekawe jak tam plany kończenia budowy basenu i zjeżdżalni, które oczywiście dumnie były na ustach Pana Burmistrza

   36 17 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Miasto i gmina bogata , w ogóle nie zadłużona przez poprzedniego burmistrza i jego radnych , więc można śmiało zrobić referendum i nowe wybory i tak zapłacą za to wszyscy mieszkańcy .

  37 18 Odpowiedz
 • paulinka 25 cze 2019

  najwidoczniej burmistrz nie jest dobrym gospodarzem skoro radni mu nie ufaja a przeciez sa najblizej jego na codzien

  53 50 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Burmistrz powinien być prawnikiem,albo ekonomistą. W przeciwnym wypadku chłopina męczy się. Tak, jak nasz Jarosław Szlachetka.

  68 29 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   do tej pory mieliśmy samych prawników lub ekonomistów jeden od historii inny od prac ręcznych

   39 16 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   Pragnę zauważyć ze poprzedni burmistrz był HISTORYKIEM <------
   Jednakże po stracie ciepłej posadki dostał nową całkiem fajną jako prezes u Pana C......
   za czym idzie myśl kto kogo wspierał ....

   39 21 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Dawali sobie radę. Podtrzymuję swoje zdanie. W przyszłości burmistrzami powinni być prawnicy albo ekonomiści.

  36 15 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Wszystkie konferencje prasowe i wystąpienia dotyczą przeszłości i użalania się nad sobą. Wszędzie spisek i knowania, układy i oskarżenia o chęć destrukcji - on jedyny taki prawy i sprawiedliwy i bardzo chce, ale nie może. Panie burmistrzu Myślenice to nie Nowogrodzka. Tu nie ma jednego wodza, który wydaje polecenia i realizuje swój jedynie słuszny plan. W Myślenicach nie oskarża się ludzi o wyrachowanie i nie sugeruje, że nie służą swej ziemi tylko dlatego że mają inne zdanie niż PIS. Niech pan nie sugeruje drugiego dna, nie rozsiewa atmosfery spisku i nie nastawia mieszkańców przeciwko sobie i przeciwko radnym, którzy tak jak pan zostali wybrani w demokratycznych wyborach - jeśli wierzy pan że lud kupi taką narrację, to chyba nisko pan ceni inteligencję naszej społeczności. Gdzie Pana hasła o współpracy i zawieraniu kompromisów także z tymi, którzy się z Panem nie zgadzają? Gdzie umiejętność słuchania i brania pod uwagę argumentów innych? Sama wizja rozwoju i plan na przyszłość to za mało. Siłą dobrego włodarza jest umiejętność przekonania do niej innych (radnych i mieszkańców) bez obrażania i sugerowania drugiego dna. Nas mieszkańców nie interesują pana odczucia i rozgrywki polityczne. Nas interesuje przyszłość miasta i gminy - proszę zakomunikować co pan ulepszył, co pan zmienił, jakie są najbliższe założenia a nie tylko krytykować innych i oskarżać ich o złe intencje. Jeśli nie zgadza się pan z opinią opozycji, niech pan przedstawi kontrargumenty, które nas i ich przekonają o pana racji a nie mówi o frazesach, układach, spiskach i cyrku. I niech pan nie popada w zachwyt, że otrzymał pan rekordową ilość głosów, bo połowa mieszkańców całej gminy to jednak nie cała gmina - zapomina pan, że ci radni, których z taką zaciętością próbuje pan zdyskredytować w naszych oczach reprezentują mieszkańców tej gminy tak jak radni PIS.

  111 25 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Nie trzeba było długo czekać na efekty tego politycznego dziwoląga. Ale może nie powinienem pisać o tym "stworze" jako dziwolągu bo przecież dziwnym to to nie jest. Zastanawia mnie tylko że nowy burmistrz do tej pory nie przwidział skutków jakie wniosło do rady duo które od początku działa w jednym kierunku.

  zdjecie

  Nie miejcie więc drodzy mieszkańcy złudzeń obserwując jak nadal butnie zachowuje się "poprzednia ekipa", wiedząc że "środek zapobiegawczy" na Szlachetkę został wciągnięty na jego podwórko zanim zdązył się doliczyć głosów.
  Jedno jest pewne państwo radni, gra "na zwłokę" czy "pod włos PiS&#039;owi pokazuje jedynie na czym tak naprawde zależało i zależy poprzednim i obecnym radnym szemranej koalicji.

  38 51 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  mieszkanka123

  Pięknie to napisałaś.

  52 9 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   Zdecydowanie popieram. Szkoda, że burmistrz tego nie rozumie. ps. Mysleniczanin007 przeczytaj post mieszkanki123 i może by tak odrobina refleksji, bo te twoje peany na cześć Szlachetki już nudne są i głupie.

   53 11 Odpowiedz
   • 25 cze 2019

    Jakie "peany"? Nudne i głupie to są ataki personalne jakie są ostatnio "trendy" na tym forum.
    A post "mieszkanka123" to populistyczny gniot pod publiczkę. Już sam format "on przeciw inni radni" pokazuje intencje piszącej ten tekst. Prosty chwyt socjotechniczny malujący Szlachetkę w skrajnie negatywnym świetle w stosunku do "ugodowej" rady -zwłaszcza "wiecznych figurantów" którzy nie są "przeciw" ale nie mogą być "za" bo Szlachetka. Kompromis nie jest jednostronny, proszę o tym nie zapominać.
    Od początku "ostrowczyki" i BU są nastawieni tyłem do Szlachetki - stąd pojawiają się obopólne ataki personalne. Dziwię się Szlachetce że daje się w to wciągnąć, chociaż z drugiej strony nie jestem na jego miejscu więc patrzę na to chłodnym okiem.

    17 58 Odpowiedz
    • 25 cze 2019

     Byłoby miło gdybys zauważył że pan Szlachetka sam stawia się w takiej sytuacji atakując innych radnych sugerując jakieś spiski i układy. Póki co mamy demokrację (jeszcze) i każdy ma prawo dogadywać się z kim chce, zawierać koalicje jakie chce i nie zgadzać się z opinią kogoś innego. Jeśli burmistrz nie potrafi przekonać 2 ludzi do swoich racji, tylko uderza w nich pomówieniami o brak dobrej woli a do tego wypłakuje się na konferencjach jaki to jest biedny bo nic nie może zrobić, to jest to nie tylko słabe ale wręcz uwłaczające jego pozycji. Polityka chyba nie polega na brylowaniu wśród swoich ale na dogadywaniu się z tymi którzy są przeciwko albo nie są do końca przekonani. Przekonywanie do siebie i swoich wizji, tłumaczenie, zawieranie kompromisów i koalicji to chyba dzień powszedni polityka. Czyżby pan burmistrz czegoś nie rozumiał bo na razie to się tylko złości, że nie jest tak jak o chce i ucieka się do oskarżania innych i publicznego płaczu na swoją niedolę.

     46 8 Odpowiedz
     • 25 cze 2019

      Wybacz ale nie podejmuję dskusji z kimś kto twierdzi że Burmistrz Szlachetka "sam się stawia w takiej sytuacji". Wygrał demokratyczne wybory więc jest reprezentantem większości która go wybrała. Mowi to Pani coś?
      Proszę nie wpierać ciemnoty czytelnikom że tych "dwoje radnych" chce współpracy z burmistrzem. Innymi słowy, prosze wykazać chęc współpracy tych dwojga z obecnym Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice.
      Nie mylmy pojęć - Burmistrz to ciało nadzorcze a Rada Gminy powinna działać w interesie Gminy a nie na przekór burmistrzowi ze względu na jego przynależność partyjną, to nie te czasy "psze Pani".
      Burmistrz Szlachetka nalezy do pokolenia "medialnego" więc nieuzasadnionym jest "żal" że upublicznia konflikty i frustracje.
      Ja rozumiem że za poprzednika wszystko odbywało się "za kulisami" ale "nowe" niesie inne wyzwania.
      Prosze sobie nie przeczyć w kwestii "dogadywania się z tymi którzy są przeciwko" bo to paradoks sięgający powstania ludzkości. Przytoczę słynny popularny frazes "Albo jesteś z Nami albo przeciw Nam". Kwestią sporną zawsze jest interes. Moje pytanie - czy jest to interes układu czy mieszkańców gminy?
      Kolejnym paradoksem który znajduję w Pani wypowiedzi jest kwestia " zawieranie kompromisów i koalicji to chyba dzień powszedni polityka" - Polityka owszem ale bez deklaracji "bez układów". Bo to zobowiązuje. Proszę mnie przekonać że się mylę...

      14 44 Odpowiedz
      • 26 cze 2019

       Wspaniałe pan to ujął. Wygrał demokratyczne wybory. Demokratyczny wybór nie daje jednak prawa do obrażania innych i tworzenia teorii spiskowych wyłącznie na podstawie swoich osobistych odczuć. Mówiąc o demokratycznym wyborze burmistrza warto pamiętać ze w tych samych demokratycznych wyborach zostali wybrani wszyscy radni i że oni także reprezentują mieszkańców i działają w ich imieniu. Mówi to panu coś? Bo mnie tyle, że pomimo wygranej burmistrz nie jest panem na włościach. Warto też pamiętać że demokratyczne wybory i wygrana nie dają mu gwarancji stanowiska na całą kadencję. Szkoda, że mówiąc o wyrachowanym zachowaniu radnych nie wspomniał, że działają oni zgodnie z ustawą. Obowiązek głosowania nad absolutorium i wotum zaufania wprowadził w styczniu 2018 nie kto inny jak PiS. W tym czasie Pan Szlachetka był jeszcze posłem więc z dużym prawdopodobieństwem zgodnie z dyscypliną partyjną sam głosował za tą ustawą. Nie powinien być więc zdziwiony i rozgoryczony - zmiany miały przecież dać radnym i mieszkańcom większą kontrolę nad organem wykonawczym, i to się właśnie zadziało. Problem w tym, ze zadziało się w stosunku do burmistrza z PISu a nie z opozycji. Zapewne gdyby sytuacja dotyczyła Ostrowskiego, to nie byłoby z tym najmniejszego problemu. A co do radnych bez układów, to jakie ich konkretne działania świadczą o tym że działają wbrew interesom mieszkańców? Czy świadczy o tym to, ze nie zawsze głosują według życzeń burmistrza, czy raczej to, że tak mówi o nich sam burmistrz?

       56 11 Odpowiedz
       • 26 cze 2019

        Nie udało się Pani mnie przekonać. O nie byciu "panem na włościach" trzeba było pisać do byłego burmistrza, no ale on był "Wasz" więc wszystko było po Waszej myśli.
        Zainteresowanie karierą burmistrza Szlachetki wskazuje jedynie na ukierunkowanie toru Pani wypowiedzi na kolejny atak jego przynależności partyjnej. Zresztą już to napisałem, nie będę się powtarzał.
        I jak już pisałem powyżej, tych dwoje radnych co powinni być "bez układów", stwarza niezaprzeczalną koalicję z "betonem" pozostałym po Ostrowskim aby przekornie utrudniać pracę nowemu burmistrzowi i jeszcze bezczelnie oskarżać go publicznie o brak współpracy. Wystarczy przeglądnąć jeszcze raz nagrania z kilku sesji Rady Miasta - wyraźnie daje sie odczuć ten prowokujący, kpiący ton wypowiedzi niektórych radnych w stosunku do burmistrza. Więc proszę się nie dziwić że "skarży się na to w mediach". W odwecie zostaje określony przez Państwa jako "płaczek co [...]nic nie może[...]" I dziwi to Panią? Każdy by się wk**wił. I o to właśnie chodzi. Prawda?
        A teraz ponowię moje pytanie, zresztą poraz ostatni i retorycznie ponieważ już znam na nie odpowiedź:
        Proszę mi pokazać chęci kompromisu i współpracy z burmistrzem Szlachetką ze strony duo Bez Układów i zarówno KW Ostrowskiego.
        To tak dla medialnej równowagi w stosunku do stwierdzenia Państwa Radnych że to burmistrz uniemożliwia porozumienie.

        10 15 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  To są gierki na poziomie przedszkola. Burmistrz chce pokazać jaki to jest wazny, obraza, krzyczy, robi populistyczne ekspresyjne wypowiedzi i ... Opozycję nie tyle,że była przeciw tylko wstrzymała się od głosu , co wystarczyło żeby pokazać że jednak jeśli nie zmieni postępowania to szabelkę może schować. Wg mnie jeśli Burmistrz chce działać dla dobra MiG to musi zluzować aktualne postepowanie, zostawić działać prokuraturze jeśli takie działania są zasadne w stosunku do poprzedniej władzy i zacząć budować "wspólnie". Wspólnie to znaczy nie z pozycji butnej, autorytarnej, opryskliwej tylko zasiąść do rozmów nie zaczynając od cytatu swojej mentorki" przez osiem ostatnich lat ..."

  60 14 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Mieszkanko 123 nic dodać, nic ująć. Jak skończy się panowanie tychże, zobaczymy za niedługo.Pozdrawiam i cieszę się, że ktoś w tym mieście i gminie myśli.

  50 7 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  To przestanie być burmistrzem, szybciej niż mu się wydaje.

  54 13 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Raczej mu to nie grozi , możecie pianę bić dalej .

  17 43 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2019

  Jeśli ta kadencja miałaby być prowadzona przez tego pana w taki sposób jak zaczął - nic dobrego nas nie czeka. Po prostu, polityczna gra pod PiS; nie takich tu trzeba, szkoda czasu. Pisałem już nie raz, masz pan dowody matactw i układów to do prokuratury a nie zabawa w śledczego. Zajmij się waszmość gminą.

  Kampania do sejmu? - Bo jeśli temu ma to służyć, to przypominam, że to jest osobista kariera i interesy jego partii ale na pewno nie dobro gminy. Już nawet nie chce mi się pisać, jak bardzo umoczeni są ludzie którzy mamią Polaków 500+

  Czekam na dokument redaktora Sekielskiego o SKOKach, ale to dopiero wierzchołek góry wielkiego oszustwa które będziemy spłacać przez kilka pokoleń.

  52 9 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  i co, zrobią referendum, odwołają burmistrza, rozpiszą nowe wybory.. które kolejny raz wygra Szlachetka - jak nie pamiętacie to wygrał on w demokratycznych wyborach, otrzymał większość głosów, wątpię aby osoby które głosowały na niego były niezadowolone z jego pracy - zwłaszcza że dużo czasu nie minęło od wyborów. Myślę, nawet że obecna sytuacja sprawiłaby, że uzyskałby on jeszcze lepszy wynik, bo któż by miał mu zagrozić? Zwłaszcza, że radni sami przyznali, że rok 2018 nie był dobry - w końcu z jakiegoś powodu tak zagłosowali, a kto był Burmistrzem do listopada 2018 roku?

  A na koniec... za to wszystko zapłacimy my, podatnicy... referendum kosztuje, wybory kosztują... Brawo radni!

  22 36 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2019

  Hmm, robi kampanię pod jesienne wybory, w moim osobistym odczuciu powinno być to przerwane. Nie takie pieniądze idą na fundusz gwarancyjny dla SKOKow, nie tyle łożysz na 500+ i wszystkie dotychczasowe afery. Nie zapłaczesz? Ty płaczesz nad tym, co stracisz jak odwołają Szlachetkę. Carpe diem.
  https://businessinsider.com.pl/firmy/zarzadzanie/ile-kosztowala-afera-skok-ow-dane-z-bankowego-funduszu-gwarancyjnego/thd3dph

  27 9 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Widzę, że nie rozumiesz...
  Radni doprowadzą do referendum i co dalej? Przecież to oczywiste, że gdyby zostały rozpisane kolejne wybory to kolejny raz by wygrał... masz jakiegoś kontrkandydata? To jest właśnie to myślenie antyPiS przeniesione na lokalne podwórko, ale tutaj to się nie sprawdza...
  Ludzie mieli dość obecnych rządów burmistrza, nie chcieli również by jego prawa ręka wygrała wybory, zdecydowali się głosować na Szlachetkę... jednak to radni mają inne zdanie...zastanawia mnie co dalej, co jeśli referendum się odbędzie, mieszkańcy wybiorą kolejny raz Szlachetkę, czy w takim razie radni zdecydują się oddać mandat? Jeśli nie to dlaczego? W końcu byłby to znak, że mieszkańcy nie zgadzają się z nimi, nie chcą takiej rady ;)

  14 28 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2019

  A jak sie pojawi? Mysle ze pani Grażyna, pan Halek, to już co najmniej 2. Na jakiej podstawie sądzisz, że Szlachetka wszystko wygra?

  27 10 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   Na podstawie wyników poprzednich wyborów, od których jak potrafisz liczyć nie minęło wiele ...
   Co w tym czasie zaprezentowali potencjalni "kontrkandydaci" czy pokazali coś więcej niż ich program "antyPiS" ?

   Ja wiem, ze Ty i Twoi koledzy może tego nie dostrzegają, albo nie chcą widzieć.... jednak wystarczy popatrzeć na tę stronę... coraz mniej tutaj użytkowników, zwykłych mieszkańców, dlaczego? Może dlatego, że LOKALNA SPOŁECZNOŚĆ jest zmęczona przenoszeniem Waszej antyPisowej czy też antyPO wojenki na lokalne środowisko.. chcą poczytać o tym co się dzieje w Myślenicach i w okolicy... wchodząc do każdego tematu jedyne co widać to ciągle wojenki polityczne. Co więcej widzą? Że te same wojenki dzieją się w radzie, gdzie radni tak na prawdę nie patrząc na to co robią głosują byle tylko antyPiS (gdyby patrzyli co robią to wiedzieliby, że brak wotum za rok 2018 to dla nich strzał w kolano... bo Szlachetka wtedy rządził parę tygodni), ale oni nie widzą tego, bo są zaślepieni polityczną wojenką o koryto, taką samą wojenką jak jest tutaj.
   Czy mieszkańcy tego chcą? Tego oczekują? Gdyby tak było, to raczej wyniki wyborów wyglądałyby zupełnie inaczej.

   14 29 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Myśleniczanin007
  Od dawna razem piszemy i być może pamiętasz, jak nie byłem "ostrowczykiem" tak i nie będe "szlachetczykiem".
  Zmiana była konieczna, ale to wcale nie jest dobra zmiana i nie daj się krajać za dobre imię Szlachetki, nawet jeżeli masz do niego kilogram sympatii, to uważam że żaden polityk nie jest tego wart.

  42 3 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   Przyjacielu, ja do Ostrowskiego nic nie miałem i nie mam. Ale zawsze byłem przeciwny prowadzonej przez niego polityce jako włodarza naszego miasta. I jasno to określiłem. Nowy burmistrz Szlachetka od początku spotyka się z oporem poprzedniego układu (niestety) i nie może się wykazać na razie niczym poza chęcią posprzątania po poprzedniku co jak widać i słychać, spotyka się z betonowym murem radnych poprzednich kadencji "plus dwa". Którzy to radni bez układów nie są i obaj bardzo dobrze o tym wiemy.
   Więc nie zarzucaj mi proszę "szlachetczykowstwo" bo do tej pory jedynie komentuje to co robi i to czego nie może zrobić z wiadomych powodów. Jak coś w koncu uda mu się przeforsować wtedy wyrażę swoją opinię, a na razie obserwuję te gminne szachy.
   Edit:
   Nie nazywałbym braku negatywnych opinii "kilogramem sympatii", w momencie gdy przestanie działać na korzyść gminy, pierwszy się o tym dowie a Ty razem z nim.
   Edit2:
   Szlachetce proponuje zacząć publikacje audytów poszczególnych spółek gminnych za ostatnie 6 lat razem z wynikami głosowań (imiennie) kto jak głosował na poszczególne dotacje i umorzenia.
   Niektórym radnym trzeba chyba o tym przypomnieć.

   20 35 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2019

  @stefano, to nie ja mam wpływ na tematykę wrzucanych tutaj postów. Jedno jest pewne - od zmiany włodarza na portalu zaczęla przeważać polityka. Dlaczego, przecież to samorząd? - Ano dlaczego....

  Po raz kolejny już prośba - skończmy z tym. Burmistrz niech bedzie burmistrzem, bo na razie to mamy jakiegoś eskalatora, a redaktorom życzę trafniejszych tematów.

  30 10 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Mysleniczanin007 jeszcze postaw burmistrzowi ołtarzyk i zacznij się do niego modlić :-D

  50 16 Odpowiedz
  • 25 cze 2019

   Nie muszę, bo widzę że Ty masz już jego lalke VooDoo i ładujesz w nią setną szpilę. Ja jestem bez zobowiązań. Miło jednak poznać opinię na swój temat. Do mojej laleczki będzie ciężko o komponenty ;)

   10 38 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2019

  ja bym sie przyjzał radnym bez układow i kw ostrowskiego co oni zeobili tylko umia krzyczec i rujnowac powiaty i gmine

  17 42 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2019

  Wypada sobie życzyć mądrego gospodarza dla tego miasta. Szlachetka nie podołał wyzwaniu, a wynikiem tego oskarżanie i zwalanie na innych.

  49 15 Odpowiedz
  • 26 cze 2019

   A co mógł zrobić w ciągu 2 miesięcy (2018) bo za taki okres został "oceniony"?

   13 12 Odpowiedz
   • 26 cze 2019

    Zatrudnić swoją switę i spełnić obietnice wyborcze np obniżając cenę wody.

    8 11 Odpowiedz
    • 26 cze 2019

     Zatrudnił i obniżył cenę. W ciągu 2 miesięcy to było niemożliwe ale ostatecznie udało się.

     Ciekawa byłaby argumentacja Radnych po głosowaniu ale niestety nawet odwagi im zabrakło na nią...

     7 14 Odpowiedz
   • 26 cze 2019

    dlatego też radni wstrzymali się od głosu, a co za tym idzie burmistrz nie otrzymał wotum zaufania. Trudno jest kogoś ocenić i obdarzyć zaufaniem po dwóch miesiącach jego pracy. Dla mnie jest to logiczne i rozsądne bo zaufania nie zdobywa się za ładny wygląd i wspaniałe wizje rozwoju, tylko trzeba na nie zapracować. Dramatu nie ma bo mimo tego, burmistrz uzyskał absolutorium i to jednogłośnie. Dziwna jest więc jego reakcja - oczernianie i dyskredytowanie tych, którzy nie pieją nad nim z zachwytu. Wydaje się, że sytuacje potraktował jak atak personalny i zamiast zacząć zdobywać to zaufanie i przekonywać do siebie niezdecydowanych, to oskarża innych o wyrachowane działanie w celu odsunięcia go od władzy. U tak rasowego polityka spodziewałabym się większej klasy i dystansu do sytuacji. Miejmy jednak nadzieję, że jego foch w stosunku do radnych nie będzie rzutował na pracę z nimi.

    24 5 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Czy któraś z osób które piszą jaki do burmistrz jest wspaniały i chce działać dla dobra mieszkańców, była kiedykolwiek u niego rozmawiała o potrzebach i on je zrealizował? Czy twierdzi ie tak bo on jest z PiS to musi być dobrym burmistrzem?

  48 8 Odpowiedz
  • 26 cze 2019

   On jest dlatego zlym burmistrzem bo jest z PISu
   Swoja antyPISowska wojenke przenosicie juz na lokalne spolecznosci...po co? I tak nie wygracie

   Nawet przez ta wasza cenzure na tym foroum... 5 postow mi juz skasowali...
   Z ostatniego mam screena

   9 23 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    26 cze 2019

    Jak jestes prostak nie potrafiacy pisac bez obrazliwych sformulowan, to sie nie dziw, ze leca twoje komentarze.

    19 4 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Takie pokazywanie swoich pazurków, to dziecinada.
  Przecież, referendum radni przegrają, bo sympatia jest po stronie PiS.
  Tutaj radni kopiują rządzących, którzy to samo robią Tuskowi. czyli nie nasz, to wyny.
  Nasi radni są i byli mądrzy, i potrafią ocenić co dla miasta jest dobre i postawią się ponad walkami partyjnymi, bo burmistrza innego mieć nie będą. I tutaj podobna sugestia do burmistrza,
  innych radnych Pan mieć nie będzie- musicie się dogadać.
  Inaczej, będziecie niszczyć miasto!

  23 2 Odpowiedz
  • 26 cze 2019

   W samo sedno.

   Drażnią mnie ci radni. Szlachetka pracował dosłownie symboliczny okres a tu brak wotum zaufania. Na złość wszystkim. Dokąd to prowadzi.

   17 16 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Coraz częściej myślę, że radnym zależy najbardziej na utrzymaniu się na swoich miejscach. Jeżeli wyborcy sądzicie, że jest inaczej, to jesteście naiwni.

  16 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 cze 2019

  Tak sobie myślę drodzy radni, jaki macie cel? Przecież Szlacheka został wybrany w wyborach, nawet nie zdąrzył "popsuć" i się "potknąć", jak doprowadzicie do referendum to on je wygra.
  Może gdybyście dali mu szanse popracować, wykazać się byłoby inaczej? Wy nawet nie dajecie mu szansy realizacji tego co chciałby zrobić.

  Teraz to wygląda tak jakbyście między sobą się żarli, zapominając że jesteście tam gdzie jesteście nie po to, aby zachowywać się jak dzieci w przedszkolnej piaskownicy, a po to, żeby PRACOWAĆ dla innych ludzi. Jak się wam nie podoba wasza rola / odpowiedzialność / zadania / koledzy z którymi musicie pracować to zrezygnujcie z mandatów i nie róbcie takiej szopki. Póki jeszcze okolica nie straciła do was resztek szacunku,. - Słowa te kieruje do radnych każdego "klubu&#039;.

  25 13 Odpowiedz
  • 26 cze 2019
   bono napisał/a:

   Takie pokazywanie swoich pazurków, to dziecinada.
   Przecież, referendum radni przegrają, bo sympatia jest po stronie PiS.
   Tutaj radni kopiują rządzących, którzy to samo robią Tuskowi. czyli nie nasz, to wyny.
   Nasi radni są i byli mądrzy, i potrafią ocenić co dla miasta jest dobre i postawią się ponad walkami partyjnymi, bo burmistrza innego mieć nie będą. I tutaj podobna sugestia do burmistrza,
   innych radnych Pan mieć nie będzie- musicie się dogadać.
   Inaczej, będziecie niszczyć miasto!

   Trafne jedno i drugie. Oceniając zgadzam się z Wami i jeszcze podkoloryzuje. Obserwując kampanię Grażki i człowieka za jej plecami który zdradza więcej niż sama "liderka" uważam, że tu jest klucz niezgody. Bez Układów jest jedną z najmocniejszych wydmuszek sterowanych gdzieś, przez kogoś, za czyjeś, do kogoś. Jedna i druga strona jest zdecydowanie potrzebna dla rozwoju miasta ale Bez Układów zdecydowanie dąży do rozchwiania jednych i drugich a w tym miasta. To jest kość niezgody.

   12 14 Odpowiedz
 • 26 cze 2019
  mieszkanka123 napisał/a:

  [...]dlatego też radni wstrzymali się od głosu, a co za tym idzie burmistrz nie otrzymał wotum zaufania. Trudno jest kogoś ocenić i obdarzyć zaufaniem po dwóch miesiącach jego pracy. [...]

  Ale tu nie chodzi wcale żeby go "oceniać" tylko usunąć ze stanowiska! Bo skoro chcemy współpracy i co za tym idzie "wykazania się burmistrza" to daje się mu szansę aby pracował normalnie i tworzył te "kompromisy"!!
  Wtrzymanie się od głosu przez jedenastu koalicjantów jest niezaprzeczalnym głosem "na NIE". I jeżeli Pani stara się mnie przekonać że jest inaczej, proszę nie urągać mojej inteligencji.

  12 9 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  1. Który z radnych był za NIE przyznaniem wotum zaufania ?
  2. Dlaczego prawo jest tak skonstruowane, że nikt nie jest przeciw, to nie dostaje absolutorium ?
  3. Głos wstrzymujący powinien być głosem neutralnym. Więc otrzymując 10 głosów za żadnego przeciw, absolutorium powinno przyznane

  13 5 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Przykre że miasto ma tracić na osobistych konfliktach. Niestety, znając prostactwo większości działaczy PiS, gro problemów upatruję po tej stronie. To z natury ludzie nie tolerujący kompromisów, zawsze tak potrzebnych. Działają pod rozkaz partyjnych przełożonych.

  Chłopakowi z Oświęcimia zniszczyli życie, teraz okazuje się że do tego zniszczono dowody w sprawie https://www.rp.pl/Rzad-PiS/190619695-Wypadek-Szydlo-w-Oswiecimiu-uszkodzone-dowody.html

  To nie są dobrzy ludzie. Osobiście mam nadzieję, że w Mcach do kompromisu dojdzie, dla dobra nas wszystkich.

  21 3 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Pieski możecie tylko szczekać a Ostrowski dalej skrobie pod siebie i ma was wszystkich w dupie ha ha ha.

  9 6 Odpowiedz
 • Włodek 26 cze 2019

  Ale żenada. Nie udzielić wotum zaufania przez wstrzymanie się od głosu.
  Patologia.

  10 9 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Oczywiście. Słyszałeś jak Obajtek traktował radnych opozycyjnych w Pcimiu? Przeanalizuj skład radnych w tej gminie od kilku kadencji. Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  13 5 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   W całym kraju tak to działa. Wymieńmy wszystkich na PiS i robimy po swojemu. Plan ok pod warunkiem że nie robią tylko pod siebie co obecnie się uwidacznia. Widać jak się opozycja żre z obecnymi. Wymiana na swoich to czasem jedyna droga żeby coś uchwalić. Osobiście do Pana Obajtka nic nie mam. Mądry człowiek, uprzejmy, wcale nie "wielki pan", można porozmawiać na poziomie. Każdy się potyka, a ten gość zrobił naprawdę wiele dla gminy... nie to co poprzednik i obecny...

   Szlachetka był zawsze takim 5 kołem u wozu. W końcu mu się udało wepchać na burmistrza bo ludzie chcieli zmiany ale zmiany jak widać nie będzie no chyba że personalnej w urzędach... Powoli się jednak uwidacznia że robotę dostają swoi nie koniecznie kompetentni tylko dlatego że mogą.

   Niektórzy postrzegają mnie jako antyPiS ale to nie tak jest... wychwytuję pozytywy i negatywy, nie głosuje ani na tego ani tamtego, raczej ważę dobro które jest wnoszone ze zmian, działań czy bierności w danym temacie i na tej podstawie formułuję stwierdzenia... taki obserwator, krytyk.... w sumie zastanawia mnie kiedy ludzie będą brać pod uwagę takie wartości przy głosowaniu.

   8 4 Odpowiedz
 • 27 cze 2019
  trekk napisał/a:

  [...]Tu jest próba stworzenia identycznego partyjnego monolitu w Myślenicach, gdzie wszyscy radno jednomyślnie podnosiliby reke na hasło Szlachetka. Demokracja wg PiSu.

  Wystarczy zmienić "Szlachetka" na "Ostrowski" i mamy Deja Vu. Ale wtedy wszystko grało w Międzyzdrojach Małopolski.

  4 8 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  BIG-mamo, jeżeli Pani myśli, to niech Pani pomyśli,jak Myślenice zmieniły się za Pana Ostrowskiego. W zasadzie ten burmistrz tyle w tym mieście zmienił, że obecny nie będzie w stanie go niczym przebić. No poza LGBT.Głupotą.

  8 6 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   Dlatego jego człowiek przegrał wybory hmm... jeśli Ostrowski był tak wspaniały dla Myślenic, tak szanował mieszkańców i liczył się z nimi, to dlaczego wybory wygrał Szlachetka a nie Halek?

   Czy mi się wydaję, czy takie osoby jak Lula i inne profile, płaczą tutaj i tęsknią za rządami Ostrowskiego tylko dlatego, że stracili ciepłe posadki lub benefity? Może zamiast płakać tutaj, pogadajcie z nim, może i dla Was się znajdzie miejsce w TFK.

   7 7 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Piękny maryjanie, jeżeli komuś zależy na przyszłości tego państwa, to powinien być za likwidacją powiatów i wojewodów.Samorządy dają sobie radę.Dlatego PIS chce je zajechać. Po co utrzymuje się CBA? Bo dają ciała rządzącym. Dali etaty swoim. Zapewniam, Policja dałaby radę.W kosmos wywaliłabym także IPN. Powiem tyle:utrzymywanie CBA i IPN-u jest dublowaniem instytucji. Przecież mamy Policję i Prokuraturę. Dlaczego Polacy na to się zgadzają? Myślenie nie boli. Niestety, chyba boli.

  8 3 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Lula, jesteś nawiedzona (-y) z tymi swoimi mądrościami, jakbym słuchał PO czy .N

  Zlikwidować wszystko co wyrządza "krzywdy" opozycji totalnej...

  3 9 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  DJ kompocie, czy Pan nie widzi, co się dzieje? Nowy Burmistrz przyszedł do Urzędu i wywalił prawie wszystkich Stosując metody gorsze niż totalnie krytykowani poprzednicy.Pewnie część z tych osób będzie się z tym wulkanem intelektu sądzić w sądach pracy.Dostaną odszkodowania. Z naszych pieniędzy.No możesz pocałować go za to w rękę. A uwielbienie Pana Obajtka graniczy z aberacją. Tak wygląda państwo rządzone przez nieudaczników.
  Edytuj Usuń

  8 8 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Panie Kracy, jestem nawiedzona. Po swojemu.Zapewniam, że nie wykorzystuję starych babć i nie tumanię ich strasząc je piekłem, jak robi to niejaki Rydzyk.Sama na siebie zarabiam. Wystarczy ?
  Cytuj Zgłoś Edytuj Usuń

  4 3 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Ja czekam na te pozwy, rozprawy, wyroki. Chciałbym zobaczyć taki wykaz, kto kogo o co i jaki jest wyrok. Od jakiegoś czasu(jeszcze przed wyborami) jest tylko straszenie, że ten pozwie tego itp. potem w komentarzach i wśród plotek gawiedzi ("na mieście mówią) powtarzane są różne wersje, które równie dobrze mogły by być publikowane w Skandalach ;).

  7 3 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Sądzę, że Ci Państwo nie będą się tym chwalić. Bo też i nie ma czym. Przegrać z takim przeciwnikiem nie jest satyswakcją.

  5 3 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Lula napisał/a:

  Sądzę, że Ci Państwo nie będą się tym chwalić. Bo też i nie ma czym. Przegrać z takim przeciwnikiem nie jest satysfakcją.

  W poprzednim wpisie wkradł się błąd. Cóż, mądrzy ludzie powiadają, że nie popełnia błędów ten, co niczego nie robi.

  3 2 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Kompletnie nie mam z nikim powiązań.Nie wiem dlaczego Pan Ostrowski nie startował. Sądzę, że wkurzyło Go ciąganie po prokuraturach. Wiemy przez kogo.Gdyby startował, to zostałby burmistrzem. Widocznie ludzka wytrzymałość ma granice. Ja korzystam z możliwości wyrażania swojej opinii. Jesienią będzie po ptakach. Zostaną zrepolonizowane media.Internetowi też zamknie się gębę.

  8 6 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   a co się na jesień zmieni? jakaś inna partia będzie u władzy, że takie zmiany zapowiadasz?
   Tak tak, biedny internet, tak pojawi się cenzura i będzie koniec... to już podchodzi pod jakąś chorobę chyba, jak można wierzyć w takie brednie.. spiski, cenzura, brak wolności, takie rzeczy wymyślają osoby totalnie oderwane od rzeczywistości..

   Co do Pana Ostrowskiego, piszesz, że gdyby startował to by wygrał, to dlaczego jego podopieczny nie wygrał? Osoba którą namaścił sam Pan Ostrowski, osoba u której stał u boku, prowadził za rękę. Dlaczego wierni wyborcy Pana Ostrowskiego nie zaufali mu? Przecież on sam prosił o ich głosy, skoro cieszył się tak dobrą opinią, lud powinien go posłuchać a nie głosować na jakiegoś tam Szlachetkę..

   Tak tak, kompletnie żadnych powiązań :)

   Wracając jeszcze do tej jesieni, wiesz co się zmieni? NIC, a dlaczego? Właśnie przez takie osoby jak Ty, ludzie są już tym zmęczeni, zamiast przynosić to jakiś pożyteczny efekt, jest wręcz przeciwnie..
   Podobnie jak z radnymi, zamiast pokazać coś, przyciągnąć ludzi, pokazać, że TO LUDZIE SĄ DLA NICH NAJWAŻNIEJSI, oni decydują się na partyjne wojenki, byle antyPIS.

   Marek2131 napisał/a:

   Zróbmy prosty test. Gdyby dziś odbyło sie referndum za odwolaniem pana Szlachetki z funkcji burmistrza byl/a-bys na tak czy na nie. Jeśli na tak to proszę plusik jesli na nie to minus. Dzięki

   Genialna decyzja, zwłaszcza tutaj gdy skrypt jest tak dziurawy, że jedna osoba może klikać plusy i minusy w nieskończoność :) Mądra decyzja obywatelu! Brawo! Zasługujesz na order.

   4 6 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Zróbmy prosty test. Gdyby dziś odbyło sie referndum za odwolaniem pana Szlachetki z funkcji burmistrza byl/a-bys na tak czy na nie. Jeśli na tak to proszę plusik jesli na nie to minus. Dzięki

  26 10 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  stefano teraz z "korytka" korzystają ci, którzy podobno działali dla ludzi. Widziałeś parcie Pitali na jakikolwiek stołek? Najwyższy czas żeby Rada przywołała do porządku burmistrza. Niech zacznie coś robić dla mieszkańców bo minęło już pół roku, a efektów pracy nie widać. Jak nie to następnym krokiem powinno być zabranie dodatku specjalnego.

  11 4 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   A widziałeś parcie starosty na stołek w tych i poprzednich wyborach? To było "miszczostfo" !

   3 4 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Burmistrz? ja akurat widzę efekty jego działań, gorzej niestety z efektami rady... i wieloletnich obietnic radnych... może tak chętnie rozliczysz ich obietnice? W dobie internetu nie powinno to być trudne, aby znaleźć ulotki radnych, co obiecywali, a co z tych swoich obietnic zrealizowali.. Burmistrz dopiero zaczyna swoją pracę, na rozliczenia przyjdzie czas, ale w radzie mamy radnych którzy piastują te stanowiska dużo dłużej, czemu ich nie rozliczać?

  10 10 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Osobiście uważam, że:
  1.) odwołanie ( czy jak to nazwiemy) Burmistrza Szlachetki nic nie da. Dojdzie tylko znów gadanie, kampania ,etc(ze strony PiS - pewnie i tak ponownie wystartuje pan Szlachetka). przeciągnie się chaos i "degrengolada" na kilka miesięcy (lub do końca kadencji ) i MiG tylko na tym stracą.
  2.) Obie( nawet 4 ) strony powinny dać na wstrzymanie :
  - Burmistrz (+ pan Suder i Fita,) powinni przestać ciągłe komentarze poprzedniego burmistrza (Ostrowskiego+ jego ludzi), a zająć się aktualnym działaniem. Taki styl ("przez osiem ostatnich lat...") już nie działa a w szczególności nie przynosi nic dobrego. Jeśli są podstawy to są od tego sądy i niech one zajmą się i osądzą. powtarzanie jak mantę, że Ostrowski to, Ostrowski tamto nie daje żadnej wartości dodanej a staje się już śmieszne (dla mnie przenoszenie "standardów " pracy z naszego sejmu nie pomaga MiG.
  3.) Radni z ramienia PiS, KMO i KBU powinni skupić się na pracy dla dobra MiG a nie patrzeć na szczeniackie wojenki :
  PiS - robimy jak nam każe "góra" - tu nie ma dyscypliny partyjnej Burmistrza
  KMO - stajemy okoniem bo Burmistrz i Radni PiS to zło
  KBU - niech nie obrażają się, tylko radzą zgodnie z własnym sumieniem i są "wentylem bezpieczeństwa " pomiędzy PIS i KMO.
  4.) Burmistrz Szlachetka też nie będzie na stanowisku wiecznie i każdemu po kadencji można wytknąć sprawy, które mogły być wykonane inaczej, lepiej - ale z perspektywy czasu takie oceny są nie sprawiedliwe. Burmistrz Ostrowski też zdziałał dużo dobrego dla Myślenic (przeglądając nawet raport ze stanu gminy, przychody w okresie przedstawionym wzrosły prawie 100% ). oczywiście mogło być lepiej, mogło być gorzej. Osobiście pamiętając poprzednich burmistrzów (o czym pisałem już kiedyś podczas kampanii) Myślenice zmieniły się na duży plus i za to szanuję Pana Ostrowskiego.
  5.) Burmistrz Szlachetka również na stanowiska wprowadza znajomych, ludzi zaufanych, startujących z list PiS etc.. Wymienia urzędników, prezesów, rady nadzorcze. Pewnie jak za kadencję, dwie przyjdzie zmiana warty to zrobi to samo - osobiście uważam, że jeśli ktoś pracuje dobrze, jest fachowcem to nie powinno się wymieniać tylko po to żeby był mój, w ramach zemsty bo to po poprzedniku itp..

  Zacznijcie działać dla dobra MiG MYŚLENICE a nie prowadźcie śmieszne wojenki jak w piaskownicach.

  19 5 Odpowiedz
 • 28 cze 2019

  Nie można marnować pieniędzy na jakiekolwiek pożyczki i budowę boisk , trzeba myśleć o spłaceniu uroszczeń z aktu 447 i zakupie dronów, ale nie takich które można strącić. A czy gmina jest przygotowana na wprowadzenie sprawiedliwszego podatku , jakim jest podatek katastralny. Dotychczasowy podatek od nieruchomości jest równy dla posiadacza luksusowej willi w złocie i biednej chaty wiejskiej o takiej samej powierzchni.

  3 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 cze 2019

  Tam jest układ, a tam sru- kład :-d

  Szlachetny widać tak dalece układami nasiąknął, bo nikt jak dotąd - za wyjątkiem PZPR - nie usiłował zamienić wszystkich organów państwa w układ do tego stopnia jak jego partia http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24943667,nsa-kancelaria-sejmu-powinna-ujawnic-nazwiska-sedziow-popierajacych.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882
  Hipokryzja? A gdzie chrześcijańska zasada by zaczynać od siebie? Co z tych lekcji religii i z tego że się gość pod katolicyzm podpina? Może trzeba by takich &#039;krześcijan&#039; ewangelizować jak tak bardzo chcą?

  PS.
  Tu kolejny pisowski działacz, potrąca kobietę, ucieka i dostaje śmieszny mandat, Białoruś, Rosja to, czy Polska. Ciekawe czy ta babcia bedzie nadal słuchać Rydzyka i zagłosuje grzecznie piso -sektę? https://fakty.interia.pl/polska/news-prezydent-sieradza-potracil-staruszke-i-odjechal-po-zada-jeg,nId,3067993

  4 4 Odpowiedz
 • 29 cze 2019

  Obecny Burmistrz jest tylko i wyłącznie gwiazdorem udzielającym wywiadów i pokazujący się z znanymi osobami na wyższych szczeblach polityki. Dla mnie dramat.

  14 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 cze 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Twój trolling osiągnął apogeum.

  Hmm, nie wierzę. To może napisz, jakie korzyści masz od PiS, bo ciągle bronisz się, że nie masz z nimi nic wspólnego. Bo jeśli nie widzisz, że Szlachetka nie jest tylko lokalnym graczem, jak np. Maciej, ale reprezentuje interesy całego ugupowania głodnych kasy politycznych kolesiów? (serki tysięcy i miliony złotych, a nie ochłap kilkaset +).

  Szlachetka jest elementem PiS, skoro więc popierasz Szlachetkę, popierasz PiS. Napisz więc, co sądzisz np. o ciągłych transferach naszych pieniędzy na konta prywatnego biznesmena Rydzyka, ostatnio 150 mln? Te transfery popiera jak rozumiem Szlachetka, wrzeszcząc zarazem ze Myślenice zadłużone. Suma sumarum, tak te, jak i tamte pieniądze są z naszych kieszeni, czego świadomość chyba masz. Popierasz?

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/596104,rydzyk-muzeum-jana-pawla-ii-dofinansowanie-skandal.html

  1 1 Odpowiedz
  • 1 lip 2019

   Nie wciśniesz mnie w ramy PiS choćbyś chciał. Jakbyś czytał co piszę to nawet nie pisałbyś takich bzdur.
   Maciej, lokalnym graczem - dobre! A w którym klubie gra, przypomnij mi bo zapomniałem?
   Szlachetka też jest lokalny tylko gra w PiSie i to Ci najwięcej przeszkadza. Szczerze? Jak wyczyści to kilkunastoletnie szambo i zrobi dla gminy dobrze to w czym problem? I tak nie mamy wpływu na politykę krajową a ja w przeciwieństwie do Ciebie, nie mam zamiaru marnować czas na takie wpisy.
   Konkordat przedłużył Kwaśniewski więc jak masz pretensje o "przelewy dla Rydzyka" to wyślij do niego "majla". O, i poczytaj sobie aneksy o "daninach" z kasy krajowej jakie "ofiarował" sukienkowym Twój idol i dobroczyńca Aleksander. Poczytaj sobie trochę, przygotuj się a potem "poklikamy".

   3 2 Odpowiedz
   • 1 lip 2019

    I jak zakończy kadencję (lub dwie) to przyjdzie następny i można cytować w kółko. Niestety polityka to jedno wielkie szambo. Cel jest jeden - utrzymać siebie i jak najwięcej swoich na stanowiskach.
    Czy to z Pis, PO,KOD, PSL, SLD, KWMO itd ...

    2 1 Odpowiedz
    • 1 lip 2019

     Szkopuł w tym że lokalny układ który powstał przez ostatnie kilkanaście lat, za wszelką cenę blokuje szanse do działania nowemu burmistrzowi i nie daje się mu wykazać mając na ustach tę samą formułkę (o utrzymaniu się na stanowiskach). Jeżeli nie widzicie gigantycznej hipokryzji to albo kochacie układ poprzedni albo nienawidzicie PiS. W obu tych przypadkach tracimy cenny czas, zarówno ekonomicznie jak i rozwojowo.
     Kompromis polega na dążeniu do takiego rozwiązania, które przyniesie jak największe korzyści dla naszej gminy, nie zależnie od reprezentowanej partii czy poglądów. A na razie widzę tylko walkę o stołki.
     Albo wezmą się do [u]współpracy[/u] albo wszyscy won!

     4 4 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      1 lip 2019

      No i widzisz, wreszcie z tą częścią wypowiedzi się zgodzę.

      Obejrzyjmy teraz którykolwiek film z sesji i zobaczmy kto atakuje.

      A propos pieniędzy płynących z budżetu dla Rydzyka - nie rozumiem co ma piorun do wiatraka (patrz art. 1, Konkordat)

      1 1 Odpowiedz
      • Włodek 4 lip 2019

       A jakie ma znaczenie czy nazywa się to Radio Maryja czy Gazeta Wyborcza?
       Sięgnij do statystyk jakie pieniądze poprzednicy przeznaczali na tą propagandową szczujnię.
       Jednym wolno innym nie?

       2 1 Odpowiedz
 • 1 lip 2019
  Mysleniczanin007 napisał/a:

  Albo wezmą się do współpracy albo wszyscy won!

  100% poparcia ;D z tym, że kto po nich jak wszyscy won ;)

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lip 2019
  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lip 2019

  Obawiam się, że takimi publikacjami to się prawica nie wywinie. Czas pokaże. Mnie nie interesuje czy lewica, czy prawica, tylko fakty i dotarcie do faktycznie winnych. Wy zaś robicie wszystko by się wybielić i zwalić na "lewaków". A ja sobie poczekam na rzetelne opracowania. I tyle. Wracając na nasze podwórko - chęci do współpracy trzeba, ale rozumiem że jeśli z jednej ze stron padają pomówienia, to ta współpraca może okazać się bardzo trudna.

  4 Odpowiedz
 • Raphaell 3 lip 2019

  Takie publikacje kolego ukazywały się już od lat 2014-2015 więc to dla Ciebie nie jest zapewne nowość i doskonale o tym wiesz:)..Domyślam się też że już to słyszałeś i jesteś obeznany w temacie tylko jakoś dziwnie nie wiedzieć dlaczego nie chciałeś o tym wspomnieć w swych wcześniejszych komentarzach.Moim zdaniem obecnie rządzący jaki ich poprzednicy maczali palce w Skokach.Ręka rękę myje..tak to działa.Jeśli mamy pisać obiektywnie to takimi bądżmy.Wracając jednakże na nasze podwórko masz rację w 100 proc ale to też przenosi się na Kraj i tak powinno być-nieprawdaż? Pozdrawiam.

  1 Odpowiedz
 • 2 sie 2019

  Burmistrza powinni odwołac tylko wyborcy, oni go wybierali i oni powinni miec prawo odwołania.

  Odpowiedz

Zobacz więcej