Głogoczów

W Głogoczowie też chcą bezkolizyjnego skrzyżowania

W Głogoczowie też chcą bezkolizyjnego skrzyżowania

Po mieszkańcach Jawornika i Krzyszkowic, również radny Czesław Wierzba z Głogoczowa apeluje o spotkanie z GDDKiA

W swojej interpelacji wskazuje, że chodzi o omówienie bezpieczeństwa na Zakopiance w tej miejscowości

Czesław Wierzba (PiS), radny miejski : Jest kilka tematów, które szczególnie mieszkańcy Głogoczowa wymieniają, tj.: skrzyżowanie bezkolizyjne w Głogoczowie, w przybliżeniu gdzie i kiedy mogłoby powstać.

Bezpieczeństwo przejazdu skrzyżowania przy kładce niebieskiej i przy kładce czerwonej. Uporządkowanie terenu na wysokości czerwonej kładki i utworzenia pasa wyjazdowego na Zakopiance od centrum Głogoczowa w stronę Krakowa.

Radny Wierzba kieruje to pismo do burmistrza Szlachetki, aby ten przekazał je do GDDKiA w Krakowie.

Od grudnia 2017 roku mieszkańcy Głogoczowa mogą korzystać z dwóch kładek dla pieszych wybudowanymi nad jezdniami Zakopianki. 

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • 16 lip 2020

  Zawsze myślałem, że w Głogoczowie jest skrzyżowanie bezkolizyjne w kierunku Wadowic i Bielska , ale może mi się wydawało ?

  Poprawa bezpieczeństwa w Głogoczowie to połączenie drogi lokalnej z tym właśnie wiaduktem (zawracanie w kierunku Myślenic) i dodatkowy pas ruchu dla włączających się w stronę Krakowa.

  11 3 Odpowiedz
 • 16 lip 2020

  Tak a generalna bedzie wydawac co 3km 70ml na budowy bezkolizyjnych skrzyzowan... Zapomnijcie. Buduje sie skrzyzowanie jedno np w jaworniku bo podobno zaklepane a lokalnymi drogami dojezdzaja krzyszkowice beczarka i glogoczow. Czyli trzeba udroznic i polaczyc lokalne drogi ktore sa juz czesciowo wybudowane wzdluz zakopianki...

  10 6 Odpowiedz
 • 19 lip 2020

  To jest logika sięgania prawą ręką do lewego ucha. Po co były dwie kładki w Głogoczowie (w Jaworniku też) zamiast mądrzejszego rozwiązania.? Załóżmy, że zostaną wybudowane bezkolizyjne skrzyżowania...To co z kładkami ? Tak wiem, zostaną i będą robić za pomniki głupoty speców od dróg i po części tych, co o nie walczyli.

  6 1 Odpowiedz
 • 16 lip 2020

  proponuje rondo z sygnalizacja świetlną oraz mała architekturą wokół jakieś galerie punkt wymiany opon biedronka do tego dworzec wschód dla pendolina co musi teraz jeździć przez suchą bo oczywiście pod mleczarnia na CENTRALNY port się zmęczeni nie zgodzili i trzeba drogi nakładać tak ze na porannego sklasza nie zdanszam

  9 5 Odpowiedz
 • 16 lip 2020

  Najlepiej jak zakopiankę pogłębią pod tunel i na odcinku Myślenice Kraków pójdzie pod ziemią.
  Albo zbudują od nowa na wysokich wiaduktach jakieś 20 m nad wszystkimi miejscowościami. Taka Skomielna Biała od Myślenic po A4.

  7 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego
Pcim 0

Pcim. Pożar zakładu lakierniczego

Na miejscu pracowały 22 zastępy straży, łącznie ponad 100 strażaków. Ogień strawił powierzchnię ok. 870 m kw. Pożar udało się opanować, nikt nie odniósł obraż...