Speed-Ball

Chcesz poprawić koncentrację i rozwinąć refleks u swojego dziecka? Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe

Chcesz poprawić koncentrację i rozwinąć refleks u swojego dziecka? Trwają zapisy na bezpłatne zajęcia sportowe

Jeszcze tylko kilka dni trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe. Program skierowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 7 –11 lat oraz 12 – 15 lat. Treningi będą obywały się w Myślenicach.

 

Gra, którą możemy nazwać egzotyczną, bo pochodzi z Egiptu. Mowa o speed-ballu. Dyscyplina przywędrowała do Polski sześć lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.

Aby grać w speed-ball potrzebne są rakiety oraz piłka przymocowana do pionowego masztu. Piłeczkę należy odbić w taki sposób, aby wykonała koło wokół statywu. Obijać ją można samemu, w parach, lewą i prawą ręką.

Niewielka wymagana przestrzeń to kolejna zaleta tej dyscypliny. Program zajęć obejmuje treningi ogólnoruchowe połączone ze speed-ballem, które będą obywały się przez cały sierpień w kilku grupach wiekowych. Atrakcyjność tej gry powoduje, że chętnie jest wykorzystywana, jako forma aktywnego spędzania czasu wśród różnych grup wiekowych - od dzieci po seniorów.

Trening refleksu i koncentracji

Speed-ball to sport, który ma wiele zalet. Aby precyzyjnie trafiać w eliptyczną piłkę, która krąży wokół masztu trzeba się skoncentrować. Dlatego regularne ćwiczenia polepszają koncentrację. Treningi bardzo dobrze wpływają na koordynację ruchowo-wzrokową.

Regularna gra rozwija refleks i zwinność. Poruszanie się po kortach podczas rozgrywek to z kolei trening spostrzegawczości, równowagi i szybkości reakcji. Speed-ball jest sportem w którym trenuje się obiema rękami, dzięki czemu rozwijana jest także ręka niedominująca. Wielu praworęcznych speed-ballistów na podobnym poziomie gra lewą ręką i odwrotnie.

Zajęcia w mistrzowskim stylu

Proponowany program obejmuje elementy gimnastyki, gry i zabawy oraz speed-ball. Zajęcia prowadzi Zbigniew Bizoń – wielokrotny Mistrz Polski w Speed-ballu oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie.

To zarazem jeden z najlepszych trenerów w Polsce posiadający kilka lat doświadczeń budowanych na międzynarodowych szkoleniach, zawodach i obozach.

Rekrutacja do 29 lipca

 „Projekt otrzymał wsparcie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wystartowaliśmy już z pierwszą grupą. Obecnie prowadzimy nabór do grup w przedziale wiekowym od 7 –11 lat oraz 12 – 16 lat. Jedyny warunek, który trzeba spełnić to być mieszkańcem powiatu myślenickiego i uzupełnić dokumenty kwalifikacyjne na zajęcia.

Jednak liczba miejsc jest ograniczona. Po zamknięciu rekrutacji uczestnicy zostaną przyporządkowani do grup wiekowych. Planowo zajęcia nowych grup będą obywać się jeden raz w tygodniu od 16:30-17:30.” – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Speed-ball przywędrował do Polski z Egiptu. Początkowo traktowany była jako trening dla tenisistów ziemnych. Z czasem przerodził się w nowy, odrębny sport. Od 1984 roku spisane zostały zasady i rozgrywane są zawodny, także międzynarodowe. Od 2014 roku rozwija się na ziemi myślenickiej dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Sportownia.

Kontakt do Organizatorów:
Tel: 794 603 701
info@sportownia.eu
Sportownia na facebooku

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej