Poręba

Bezpłatne warsztaty dla dzieci w Przystanku Natura. Wystarczy zgłosić chęć udziału

Bezpłatne warsztaty dla dzieci w Przystanku Natura. Wystarczy zgłosić chęć udziału

Trwa rekrutacja na bezpłatne warsztaty przyrodniczo-ekologiczno-kulturowe w Przystanku Natura.

W programie między innymi: warsztaty zielarskie, terenoznawcze, budowanie budek lęgowych, zajęcia kulinarne oraz tworzenie naturalnej ceramiki.

Organizatorem zajęć jest Stowarzyszenie Sportownia

Przystanek Natura to baza mająca miejsce w Porębie. To tam dzieci uczą się szacunku do środowiska naturalnego, nawiązują kontakty z rówieśnikami i bawią się na świeżym powietrzu, bez komputerów

 i smartfonów. To tam odbywać się będą zajęcia w ramach finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego projektu pt. „Leśna Szkółka”.

W leśnej szkółce dzieci i młodzież uczą się rozpoznawać rośliny i przyrządzać z nich różne potrawy, gotują nad ogniskiem, poznając gry i zabawy, w które grali ich rodzice, a nawet dziadkowie. Celem zajęć jest poznawanie przyrody i rozwijanie świadomości ekologicznej poprzez łączenie działań edukacyjnych i twórczych.

Warsztaty w Przystanku Natura odbywają się w duchu less waste – bez zbędnego plastiku i z wykorzystaniem naturalnych, własnoręcznie zebranych materiałów – ziół, gałązek, mchu.

Zajęcia odbywać się będą w tygodniu oraz w soboty w Porębie. Ramowy harmonogram dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym (można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach lub w cyklu wybranych warsztatów).

Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym od 7–11 lat oraz 12 – 14 lat. Jedyny warunek, który trzeba spełnić to być mieszkańcem powiatu myślenickiego i uzupełnić dokumenty kwalifikacyjne na zajęcia.

Rekrutacja potrwa do wyczerpania limitu miejsc. Zgłoszenia na warsztaty odbywają się poprzez formularz.

Serdecznie zapraszamy.

Kontakt do Organizatorów: info@sportownia.eu, Sportownia na facebooku.

Powiązane tematy

Zobacz więcej