Rudnik

Wandale zniszczyli budynek LKS Rudnik. Klub wyznacza nagrodę za pomoc w ich namierzeniu

Wandale zniszczyli budynek LKS Rudnik. Klub wyznacza nagrodę za pomoc w ich namierzeniu

"J... Rudnik starą K...", "Gościbia Pany! Gramy u siebie", "J... Rudnik. Beton to ..." – takie napisy pojawiły się na elewacji budynku klubowego LKS Rudnik na dzień przed derbami z Gościbią Sułkowice.

Zarząd klubu wyznacza nagrodę 3000 zł za pomoc w namierzeniu wandali

Budynek z szatnią używany przez zawodników LKS Rudnik został zdewastowany w nocy z 25 na 26 sierpnia. Nieznani sprawcy zamieścili na nim takie napisy jak: "J... Rudnik starą K...", "Gościbia Pany! Gramy u siebie", "J... Rudnik. Beton to ...". Ale to nie wszystko. Zniszczone zostało logo klubu, a podobne napisy znalazły się na bramce. Obiekt LKS-u został zdewastowany przed derbami LKS Rudnik z Gościbią Sułkowice.

„Budynek stanowi mienie gminne, został odmalowany dokładnie rok temu, żeby służył wszystkim. Zaraz pojawią się głosy, żeby zamontować kamery, może i słusznie, ale w takim razie kamery powinny być wszędzie zamontowane – na zalewie, w Rynku, na przystankach autobusowych, placach zabaw… Pieniądze, które wydano na nową elewację można było przeznaczyć na coś innego” – tak incydent w mediach społecznościowych komentują władze gminy Sułkowice.

Policja poszukuje już sprawców zdarzenia, a mieszkańców dodatkowo mobilizuje LKS Rudnik, który za pomoc w ujęciu sprawcy wyznaczył nagrodę w wysokości 3000 zł. „Wszelkie możliwe informację prosimy zgłaszać na policję w Myślenicach lub do zarządu LKS Rudnik” – informują władze klubu.

Derby rozgrywane w cieniu wydarzeń wygrali gospodarze po bramce samobójczej w 18 min. i golu Neve w 66 min., a ostateczny wynik to LKS Rudnik - Gościbia Sułkowice 2:1. 

 

Komentarze

 • Roman 27 sie

  Niezłe Dzbany. Złapać, przetrzepać dupska paskiem zamoczonym w wodzie i soli. A później niech czyszczą i malują.

  13 Odpowiedz
 • 29 sie

  Guma i ciasne drzwi... ale patologia :-(

  4 Odpowiedz
 • 29 sie

  I znowu kolesie z Sułkowic. Co tam się z nimi dzieje że są takie wandale. Nie wiem....takie geny?

  7 2 Odpowiedz
 • 13oddział 30 sie

  Kompletny debilizm- bardziej nienawidzić "przeciwnika" niż kochać własny klub. To nie kibice to idioci.

  1 1 Odpowiedz

Zobacz więcej