Rudnik

Tragiczny pożar domu w Rudniku. Zginęło dwóch mężczyzn

Tragiczny pożar domu w Rudniku. Zginęło dwóch mężczyzn
Fot. PSP Myślenice

Pomimo starań strażakom nie udało się uratować dwóch mężczyzn przebywających w budynku. Pożar ugasili, ale dwie osoby straciły życie  

 

Dzisiaj o godz. 7.15 do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnej woni dymu i okopconych oknach od wewnątrz w jednym z domów w Rudniku (gmina Sułkowice). 

Dyżurny operacyjny zadysponował do działań zastępy JRG Myślenice, OSP Rudnik, OSP Sułkowice. Na miejscu zdarzenia rozpoznano sytuację potwierdzając zadymienie w murowanym domu o 3 kondygnacjach.

- Pierwsze działania na miejscu zdarzenia podjęli strażacy z OSP Rudnik. Wykonali dostęp do budynku oraz wprowadzili rotę ratowniczą w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza.  W środku obiektu odnaleźli i ewakuowali jedną osobę bez oznak życia - relacjonuje bryg. Roman Ajchler.

Jak mówi; mężczyzna znajdował się w korytarzu przy klatce schodowej na wózku inwalidzkim. Kolejni ratownicy podjęli u niego próbę przywrócenia funkcji życiowych z wykorzystaniem defibrylatora AED, ale bez powodzenia. 

Równocześnie w środku domu trwała walka z ogniem i przeszukiwanie pomieszczeń. Strażacy natknęli się na drugą osobę leżącą w kuchni na łóżku. Mężczyzna był śmiertelnie zaczadzony z oznakami zwęglenia ciała. - Na szczęście uratowano dwie kobiety mieszkające na piętrze tego budynku - dodaje Roman Ajchler. 

Przewietrzono obiekt usuwając produkty spalania, sprawdzono wykorzystując miernik tlenku węgla czy występuje dalsze zagrożenie. Wskazania przyrządu umożliwiły działania służb dochodzeniowych policji w celu określenia przyczyny powstania pożaru.

Na miejscu akcji obecni byli również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oraz burmistrz Sułkowic. Łącznie w działaniach udział brało 6 zastępów i 27 strażaków.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej