Trial

Orlen Biotop Trial Cup 4: Czołowi zawodnicy z kraju i Europy przyjechali na Zarabie

Orlen Biotop Trial Cup 4: Czołowi zawodnicy z kraju i Europy przyjechali na Zarabie
Fot. Paweł Mierzejewski

Zawody organizowane w Myślenicach zdominowali Thomas Pechhacker i Samuel Hlavaty, a myśleniczanin Dawid Wacławczyk po zaciętej walce zajął czwarte miejsce. Z kolei Kacper Stachura w kat. Junior zakończył zawody na 2 pozycji

Na Zarabiu odbyły się zawody w trialu rowerowym ORLEN Biotop Trial Cup 4, które były jednocześnie I rundą Pucharu Polski. Do Myślenic zawitała cała krajowa czołówka zawodników, jak również reprezentanci Austrii, Słowacji, Węgier i Ukrainy na czele z Mistrzem Świata 2018 Thomasem Pechhackerem oraz Samuelem Hlavatym (5 zawodnik rankingu UCI).

To właśnie między nimi toczyła się walka o pierwsze miejsce. W finale perfekcyjnym, czystym przejazdem popisał się Thomas Pechhacker, plasując się na pierwszej pozycji, natomiast Samuel Hlavaty popełnił błąd, co dało mu drugie miejsce. Do samego końca o trzecią lokatę walczył z Karolem Serwinem walczył myśleniczanin Dawid Wacławczyk. Ostatecznie trzeci na podium stanął ten pierwszy.

- Jestem bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku zwłaszcza, że usiałem łączyć obowiązki organizatora, prowadzącego oraz zawodnika – podsumował Dawid.

Z kolei inny miejscowy zawodnik Kacper Stachura, startujący w kat. Junior uplasował się na 2 pozycji w swojej kategorii.

Klasyfikacja generalna ORLEN Biotop Trial Cup 4 (FINAŁY)

1. Thomas Pechhacker – Austria
2. Samuel Hlavaty – Słowacja
3. Karol Serwin – Polska
4. Dawid Wacławczyk – Polska

Puchar Polski

ELITA

1. Karol Serwin
2. Dawid Wacławczyk
3. Michał Nowak

SENIOR

1.Jacek Jarząbek
2.Dawid Woźniak
3.Wojciech Pałasz

JUNIOR

1.Maksymilian Wolnicki
2.Kacper Stachura
3.Kamil Woźniak

MINIME

1.Michał Łętowski
2. Sebastian Chlipala

BENJAMIN

1.Adam Szlaga
2.Oliwier Pawlikowski

POUSSIN

1.Mikołaj Woźniak
2.Jan Szlaga
3.Jan Jagiełła

 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej