Drogi

Kierowcy tracą prawa jazdy. Kobiety też mają ciężką nogę

Kierowcy tracą prawa jazdy. Kobiety też mają ciężką nogę

Przekroczenie prędkości o 56 km/h w terenie zabudowanym? Dwudziestodwulatka udowodniła, że można. Poza nią tylko w miniony weekend prawo jazdy straciło jeszcze dwóch kierowców

Jak mówią policjanci; pomimo apeli o rozwagę za kierownicą, wciąż ujawniają kierowców, którzy stwarzają realne zagrożenie na drogach. Sprzyjać ma temu słoneczna pogoda, a jak się okazuje ciężka stopa to nie jedynie domena mężczyzna.

Pierwsze prawo jazdy zostało zatrzymane w piątek (11 września) w Sułkowicach. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się 22-letnia mieszkanka powiatu wadowickiego. Jadąc seatem o 56 km/h przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. Amatorka szybkiej jazdy przyjęła mandat w wysokości 400 zł, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Dzień później w Jaworniku prawo jazdy stracił 19-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Jak zwracają uwagę funkcjonariusze drogówki; 107 km/h w terenie zabudowanym to zdecydowanie zbyt szybko! - Kierowca nie skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Zapłaci 400 zł kary, a 10 punktów karnych być może ostudzi jego zapał do łamania przepisów - mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Niedziela na drogach powiatu myślenickiego upłynęła spokojnie. Drogowym antybohaterem dnia został kierowca BMW, który nie robił sobie nic ze znaków drogowych i dopuszczalną prędkość (w obszarze zabudowanym) przekroczył o 54 km/h. Konsekwencje jak u poprzedników – zatrzymane prawo jazdy, 400 zł mandatu i 10 punktów karnych.

Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP Myślenice: Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. 

Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących, po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. 

 

Komentarze

 • 15 wrz

  kobiety też łamią prawo?! no kto by pomyślał?! a tak serio, na ulicy nie ma podziału na płeć, ostatnio na ulicy Słowackiego kobieta w białym BMW na rejestracji KR jechała pod prąd, i jeszcze potrafiła mnie strąbić :D

  21 1 Odpowiedz
 • tomasz 15 wrz

  Dlaczego kierowca BMW został odznaczony jako jedyny jakim autem jechal?a kierowcy fiatów opli?jak tylko jakis kierowca BMW cos odwali to zaraz nagłówek Idiota z Bmw...żałosne.

  6 14 Odpowiedz
  • Jacek Karwatowski 15 wrz

   Przecież masz napisane że kobieta leciała seatem

   8 2 Odpowiedz
  • 16 wrz

   Sami ciężko pracują na taką opinię, podobno raz jednemu kierującemu BMW zdarzyło się że auto stanęło w płomieniach, bo ten włączył kierunkowskaz i auto oszalało

   4 1 Odpowiedz
  • 16 wrz

   Ogólnie BMW to dość dobra marka ale ma pecha do właścicieli xD

   8 2 Odpowiedz
 • 17 wrz

  Ogólnie to szał w końcu Polska policja może się czymś pochwalić xd

  1 Odpowiedz
 • 20 wrz

  To wina geder.

  1 1 Odpowiedz
 • Roman 21 wrz

  A skąd wiecie że to kobieta?? Może to jedna z 8. 000.000 płci??

  3 2 Odpowiedz
 • 22 wrz

  Cywilizacja komunikacyjna kończy się na Łabie.... Dalej już LIBERUM VETO i Szlachcic na zagrodzie równy Wojewodzie. Powszechne lekceważenie prawa, zasad, ale głos na PiS.... Przecież zasady są po to, żeby je łamać!
  Sowieckość i ROZGILDZIAJSTWO kwitnie w POLSZY.

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Tatry widziane z beskidzkiego szlaku
Turystyka 2

Tatry widziane z beskidzkiego szlaku

Niedzielny spacer po trasie Uklejna-Śliwnik-Chełm zaowocował panoramą Tatr widzianych przez Dominikę Wójcik Na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy widok pan...