Alarmujecie

Oszuści polują na seniorów. Tym razem próbują ich naciągnąć na „wnuczka”, „policjanta” lub „funkcjonariusza CBA”

Oszuści polują na seniorów. Tym razem próbują ich naciągnąć na „wnuczka”, „policjanta” lub „funkcjonariusza CBA”

Od wczoraj mieszkańcy informują o oszustach próbujących wyłudzić pieniądze od seniorów dzwoniąc i podając się za członka rodziny, policjanta, a nawet agenta CBA lub CBŚ

Od wczoraj myśleniccy policjanci odbierają telefony od mieszkańców, którzy zgłaszają próby oszustwa na wyżej wspomniane metody. Zasada jest prosta. Senior odbiera telefon, a dzwoniący do niego oszust podaje się za członka rodziny, policjanta, a ostatnio nawet za agenta CBA lub CBŚ. Wypytuje m.in. o wysokość zarobków, renty, emerytury oraz o to, czy w domu przechowuje ktoś gotówkę. Takie rozmowy odbyli mieszkańcy Dobczyc, Krzczonowa i Myślenic.

- Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie przyjeżdżają po pieniądze. Oszuści wypytują m.in. o wysokość zarobków, renty czy emerytury oraz chcą dowiedzieć się, czy w domu przechowywana jest gotówka – przekonuje Dawid Wietrzy, rzecznik prasowy myślenickiej policji. - W przypadku próby oszustwa lub potwierdzenia, że kontaktował się z wami policjant, zalecamy kontakt z dyżurnym pod numerami telefonów: KPP Myślenice - 47 83 29 200, KP Dobczyce - 47 83 29 100 – dodaje.

Komentarze (1)

  • 1 mar 2021

    Dlaczego jest na świecie tylu głupków ? Media ostrzegają przed oszustami. Dają się naciągnąć "na wnuczka i diabli wiedzą na kogo". Mają kasę, to i płacą. A w sumie bardzo szkoda mi tych poszkodowanych.

    2 Odpowiedz

Zobacz więcej