Koronawirus

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

To już pewne! Powiat myślenicki w czerwonej strefie

Potwierdziły się nasze poranne donosy dotyczące włączenia powiatu myślenickiego do tzw. czerwonej strefy. Zostanie nią objęty od soboty 3 października. Jakie obostrzenia będą obowiązywać?

Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie potwierdził poranne zmiany na mapie powiatów z obostrzeniami. Tak jak pisaliśmy rano, będą obowiązywać od soboty 3 października w ponad 50 powiatach.  Wśród nich w tzw. „czerwonej strefie” znalazł się powiat myślenicki. Oprócz myślenickiego z województwa małopolskiego trafią na nią powiaty:  limanowski, nowotarski i tatrzański.

Jakie obostrzenia w strefie czerwonej?

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób – jedna na 10 m kw. W kinach może być 25 proc. publiczności.

Natomiast w kościołach lub w innych obiektach kultu dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi.

Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywanie nosa i ust.

W ciągu ostatniej doby w Małopolsce badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 286 osób. Najwięcej w Krakowie (62 osoby), powiecie limanowskim (29 osób) i myślenickim (27 osób).

Od początku zmagań z pandemią koronawirusa w Małopolsce zakażenie zostało potwierdzone u 11 501 osób w tym 8738 ozdrowieńców i 197 zgonów z powodu Covid-19. W powiecie myślenickim liczba wynosi 656, hospitalizowanych mających wynik dodatni jest 17 osób, w izolacji z takim wynikiem przebywa 214 kolejnych.

Dzisiejsza liczba zakażonych przekroczyła 1900, to jest kolejny rekord. Należy się spodziewać, że w kolejnych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała.

Minister zdrowia: Mamy eskalację pandemii

Dane przedstawione dzisiaj przez Ministerstwo Zdrowia mówią o 1967 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. To najwyższy wynik dobowych zakażeń od początku walki z pandemią. W liczbie nowych zakażeń dominują województwa: mazowieckie oraz małopolskie, tak było też przy poprzednim rekordzie, który wyniósł 1587 przypadków.

Adam Niedzielski, minister zdrowia: Mamy do czynienia z eskalacją pandemii. Dzisiejsza liczba zakażonych przekroczyła 1900, to jest kolejny rekord. Należy się spodziewać, że w kolejnych dniach ta tendencja będzie się utrzymywała. W najbliższych dwóch tygodniach liczba będzie się utrzymywała na poziomie 1,5 tys., nawet ponad 2 tys. nowych przypadków.

Niedzielski wyjaśnił ścieżkę, którą obecnie powinien przejść pacjent podejrzewający u siebie koronawirusa. - Pacjent zgłasza się do POZ lub szpitala pierwszego poziomu, czyli najbliższego szpitala powiatowego. Tam dostaje zlecenie testu, w przypadku POZ może to być zlecenie nawet po teleporadzie. Następnie z wynikiem, o ile jest dodatni, wraca do miejsca, gdzie było zlecenie i tam podjęta zostaje decyzja co do dalszego prowadzenia pacjenta. Jeśli jest bezobjawowy, otrzymuje wskazanie do izolacji domowej. Jeżeli skąpoobjawowy lub mocniej objawowy, to - w zależności od decyzji lekarza i oceny klinicznej - będzie również prowadzony w izolacji domowej, albo będzie przekazany do oddziału zakaźnego - tłumaczy minister zdrowia.

Dobowy przyrost potwierdzonych przypadków Covid-19 w powiecie myślenickim:

Powiązane tematy

Komentarze (44)

 • 1 paź 2020

  A tymczasem wieści ze Szwecji, która nie wprowadzała drastycznych obostrzeń i ograniczeń, a jedynie zalecenia:
  "Epidemiolodzy ogłaszają koniec epidemii w Szwecji. Odporność stadna została osiągnięta."
  Cały artykuł można przeczytać między innymi na stronie nczas

  56 18 Odpowiedz
 • 1 paź 2020

  w jaki sposób mamy dojeżdzać do pracy do szkoły jeśli jest się mieszkańcem czerwonej strefy a trzeba dojeżdzać do Krakowa...skoro transport 50% miejsc... gdzie tu logika...ja juz się boję szykuje sie powtórka z marca , kwietnia widzę .. :-(

  39 2 Odpowiedz
 • 2 paź 2020

  aga75
  W Niemczech ponad 500 niemieckich lekarzy, wirusologów i naukowców założyło pozaparlamentarną komisję śledczą Corona. organizację o nazwie „Außerparlamentarischer Corona Untersuchungsausschuss”. Dr Heiko Schöning, jeden z liderów organizacji, stwierdził, że mają wiele dowodów na to, iż Covid-19 jest światowym fałszerstwem. Na stronie Niemieckiej Komisji Śledczej Corona materiały w pdf (też w języku polskim). Poza tym wywiady na YouTube.

  W Belgii 394 lekarzy, 1340 pracowników służby zdrowia i 8897 obywateli wezwało rząd do natychmiastowego zaprzestania wszelkich obostrzeń. Mówią, że lekarstwo nie może być gorsze niż sama choroba!!! Podkreślają, że środki ostrożności wprowadzone w związku z wirusem będą miały o wiele gorsze dalekosiężne skutki i mogą pochłonąć znacznie więcej ofiar niż sam koronawirus.
  Więcej można przeczytać np. na stronach nczas lub dorzeczy lub w telewizji w Realu24

  Można również zapoznać się z badaniami i wnioskami zebranymi w publikacjach dotyczących tematu np. "Koronawirus fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty" - dr Karina Reiss, dr Sucharit Bhakdi

  Rozmowa z 25 września br. z polskim profesorem Ryszardem Rutkowskim, lekarzem, pracownikiem Uniwersytetu Medycznego w Białym Stoku
  "PILNE! Prof. Rutkowski zadaje pytania o pandemię! Czy Covid-19 zabija Polaków?"
  Na żywo wRealu24

  Kimże Ty jesteś, że wiesz lepiej niż Ci wyżej wymienieni specjaliści zabierający głos w Niemczech, w Belgii, w Polsce czy innych miejscach na świecie? Pochwal się swoim dorobkiem naukowym. Podaj tematy swoich badań i publikacji.

  38 2 Odpowiedz
 • 1 paź 2020

  W kinach 25%wypełnienia,w busach ograniczenia, w siłowniach 1 osoba na "n" ilość metrów.... A SZKOŁY? PRZEDSZKOLA?!!! ILE OSÓB NA METR KWADRATOWY W KLASIE? SZKOLE?!!! Jedno z drugim jest sprzeczne! Jak ludzie mają brać na poważnie zachorowania... Jak mamy się chronić jak takimi sytuacjami robią ludziom wodę z mózgu. Jeśli jest to tak straszne to jak chodzić do szkoły, pracy? A jeśli nic się nie dzieje to po co te ograniczenia?!!!

  37 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2020

  Czerwona strefa to powinna być na podwórku Szumowskiego. Czemu on może chodzić z dodatnim wynikiem "bo już się lepiej czuje", a nas znowu na łańcuch zapinają?

  39 5 Odpowiedz