Biznes

Nagły wzrost cen fotowoltaiki w Polsce! Czy to możliwe?

Nagły wzrost cen fotowoltaiki w Polsce! Czy to możliwe?

Nie od dziś wiadomo, że fotowoltaika to najlepsza inwestycja dla każdego gospodarstwa domowego w Polsce.

Już blisko co 18 dom cieszy się darmowym prądem. Program Mój Prąd daje 5 tys. zwrotu za każdą elektrownię, która kosztuje więcej niż 10 tys. zł.

Dodatkowo można zyskać kilka tysięcy zł korzystając z ulgi termomodernizacyjnej.

 

Będzie taniej...

Do pewnego momentu ceny fotowoltaiki ciągle spadały. Działo się tak dlatego, że rosła konkurencja wśród producentów oraz firm monterskich, które chciały zdobyć klientów. Teraz mamy do czynienia z odwrotnym trendem. Na rynkach odnotowujemy nagły wzrost cen krzemu (głównego składnika modułów fotowoltaicznych) oraz srebra, które służy za półprzewodniki. Nowe ceny tych materiałów bezpośrednio uderzają w producentów, a co za tym idzie w finalnego odbiorcę.

 

Dzień coraz krótszy czy warto inwestować, czy poczekać?

Trzeba mieć świadomość, że dla osób, które podjęły decyzję o chęci posiadania własnej elektrowni, a odwlekają ją z jakichś powodów w czasie, każdy dzień przynosi stratę, nawet podwójną. Z jednej strony codziennie korzystamy z prądu, za który musimy płacić obcym firmom. Z drugiej strony codziennie nasza elektrownia produkowałaby nam 10, 15 a może 45 kWh dziennie.

To nie wszystko. Czwarty kwartał tego roku może spowodować wzrost cen paneli fotowoltaicznych nawet o 30%. Eksperci szacują, że koszt 1 kWp wzrosnąć może średnio nawet o 700 zł.

 

Co z dotacjami, może będzie lepiej?

Nie jest wykluczone, że Rząd wymyśli dofinansowania 10 tys plus czy inne. Bazując jednak na faktach, a nie hipotezach wiemy, że obecne dotacje w wysokości 5 tys zł mogą się skończyć początkiem 2021 roku.

Dlaczego Solarman?

Oferta firm świadczących usługi monterskie jest spora. Misją Solarmana jest darmowa energia dla każdego. Stawiamy na produkty z górnej półki, ale w wyważonej cenie. Mamy też świadomość, że każda złotówka była wynikiem czyjejś pracy. Także naszą pracę traktujemy poważnie. Każdy montaż robimy jak na własnym dachu, nie idąc na tak zwaną łatwiznę. Zdjęcia z naszych realizacji oraz ciągłe polecania to potwierdzają i utwierdzają nas, że obraliśmy dobry kierunek.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu. Mamy ciekawe oferty w różnym przedziale cenowym.

Więcej na Solarman.pl

 

Zobacz więcej