Speed-Ball

II Mistrzostwa Polski Seniorów w Speed-ballu. „To pionierzy tej dyscypliny sportu”

II Mistrzostwa Polski Seniorów w Speed-ballu. „To pionierzy tej dyscypliny sportu”

Speed-ball do tej pory był domeną młodych zawodników, ale coraz częściej po tę formę rekreacji sięgają seniorzy. Myślenice zaś stają się miejscem, które sieciuje fanów tego sportu. W pierwszych dniach października zostały rozegrane II Mistrzostwa Polski Seniorów w tej dyscyplinie 

Reprezentanci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora oraz organizacji zrzeszających seniorów z Małopolski, Śląska, oraz ziemi łódzkiej skrzyżowali swoje rakiety podczas II Mistrzostw Polski w speed-ballu dedykowanych seniorom.

Pierwszego dnia odbyły się szkolenia zawodników oraz rozgrywki towarzyskie. Drugi dzień został podzielony na dwa turnieje z podziałem na płeć. W tym roku po raz pierwszy zostały wprowadzone kategorie wiekowe, aby wyrównać szanse starszych zawodników.

W trakcie wydarzenia prowadzona była kampania Seniorzy-Innowatorzy. Podczas zawodów zostało wręczone wyróżnienie dla Anny Baran z Myślenic, która zaskoczyła wszystkich organizatorów tym, że zbudowała pierwszy w naszym kraju kort na jeden zestaw spełniający wymogi powierzchni i podziału strefą neutralną.

Izabela Janczak-Bizoń, Stowarzyszenie Sportownia: Wszyscy seniorzy, którzy wzięli udział w wydarzeniu to pionierzy speed-balla w swoich społecznościach. To ważna zmiana społeczna, bo kreuje inny obraz postrzegania osób starszych. Zazwyczaj wszystko co nowe jest domeną młodych ludzi. A tymczasem seniorzy też potrafią zaskoczyć swoją kreatywnością, zaangażowaniem i wynikami sportowymi.

Zbigniew Bizoń, Stowarzyszenie Sportownia: W tym roku spotkaliśmy się z wieloma trudnościami. Rozsypał się cały sportowy kalendarz. Cieszymy się bardzo, że pomimo tych wszystkich przeciwności nasi partnerzy zdecydowali się przyjechać na zawody i współtworzyć kolejny kawałek historii polskiego speed-balla.

Region myślenicki reprezentowała Anna Baran, która dwukrotnie stanęła na podium zdobywając złoto w grze singlowej i srebro w grze na czas.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Na ziemi myślenickiej speed-ball rozwija się dzięki członkom Stowarzyszenia Sportownia.

To tutaj powstała także pierwsza w Polsce grupa seniorów trenujących speed-ball.

Wydarzenie było realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej