Okolice

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 2,5 promila

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy. Miał ponad 2,5 promila

Pracownicy jednej z firm zatrzymali 47-latka, który miał 2,5 promila alkoholu i próbował wracać do domu samochodem 

Pracownicy jednej z firm powiatu myślenickiego nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, z którym mieli styczność może być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci myślenickiej drogówki.

Zdarzenie miało miejsce w środę 28 października, kiedy pracownicy jednej z firm powiatu myślenickiego od innego pracownika wyczuli  woń alkoholu. W związku z powyższym nie został dopuszczony do pracy i polecono mu wracać do domu. Czterdziestosiedmiolatek postanowił, że wróci do domu samochodem. Kiedy odjechał pracownicy wybiegli z za nim i zdołali go zatrzymać i uniemożliwić mu dalszą jazdę. 

- Nietrzeźwy mieszkaniec  gminy Myślenice prowadził samochód po drodze publicznej. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji. - Apelujemy,  aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał - zapewnia. 

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej