Myślenice

Sceny jak z filmu. Policyjny pościg za piratem drogowym przez centrum miasta

Sceny jak z filmu. Policyjny pościg za piratem drogowym przez centrum miasta

Policjanci z myślenickiej grupy Speed zatrzymali 21-letniego kierowcę mitshubishi, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz przejeździe rowerowym, a następnie zaczął uciekać przed radiowozem

To była niedziela 15 listopada, godz. 17:27, kiedy policjantów z wydziału ruchu drogowego w ramach grupy speed na Zarabiu mija mitshubishi lancer. Jego kierowca nie zważając na innych uczestników ruchu, nie stosując się do znaków wyprzedza na przejściu dla pieszych i moście dwa inne samochody.

Kierowca mitsubishi pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i widząc jadący za nim radiowóz cały czas przyspieszał. Tak rozpoczął się pościg przez Myślenice. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

Dwudziestojednolatek uciekał ulicami Piłsudskiego i Mickiewicza, chwilami mając na liczniku ponad 100km/h. Utknął, kiedy dojechał do bariery oddzielającej Zakopiankę od zabudowań. Nie widząc już szans na ucieczkę, zatrzymał się i wysiadł z samochodu.

- Kierowca był trzeźwy. Kontrola wykazała brak obowiązkowego wyposażenia w samochodzie i oklejone czarną folią tylne lampy. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, również prawo jazdy – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Jak mówi; młody kierowca nie zatrzymując się do kontroli popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Za popełnione czyny, w tym liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 lis

  Wyprzedzanie na pasach, rozmowa przez telefon w trakcie jazdy to norma u nas :/ kiedy ludzie pójdą po rozum do głowy?

  31 1 Odpowiedz
 • 18 lis

  Jechałem kiedyś nocą z Krk. Nagle za mną jak zjawa pojawił się rozpędzony do granic szaleństwa sportowy samochód, jakimś cudem skręcił na drugi pas; obraz w mojej głowie był taki że we mnie uderzy. Zakopianka prawie pusta. Auto było białe, tyle zdążyłem zauważyć... Skrajnie niebezpieczni ludzie, trzeba takie jednostki wyłączać z ruchu drogowego, gdyż stanowią śmiertelne zagrożenie. Do ścigania są specjalne tory, nie drogi publiczne gdzie są inni użytkownicy.

  34 2 Odpowiedz
 • 18 lis

  Kolejny mistrz kierownicy i wiejskiego tuningu. Takich aut można na pęczki w biały dzień na ulicach spotkać. Ale po co się tym interesować. Będzie znowu akcja raz do roku na trzy dni to się ze dwóch złapie i szumnie ogłosi.

  24 4 Odpowiedz
 • OKOKI 18 lis

  Ale się dzieje w naszym zapyziałym miastku.

  9 4 Odpowiedz
 • 18 lis

  pościg jak LA brakuje tylko helikoptera i live w tvp 3 info

  11 2 Odpowiedz
 • 18 lis

  A ja oglądam mecz Polska Holandia i widzę że Brzęczek w odgrywaniu się kopiuje PiS. Możemy przegrać ale Lewandowski sobie nie pogra!
  Pojedynek wygrał Brzeczek a przegrała Polska.

  6 9 Odpowiedz
  • 19 lis

   Brzeczek przrgral bo przegrali.Warunkiem utrzymania sie Brzeczka w roli selekcjonera byla wygrana.
   I jak zwykle fantazje bez przemyslenia i na poczekaniu

   1 5 Odpowiedz
 • 19 lis

  Nic się nie stało, nie czepiajcie się, policja by się zajęła ludzmi lepiej którzy chodzą bez maseczek po ulicy, bo za chwilę wirus będzie znów nad nami się unosił.

  1 15 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 19 lis

  Zabrać prawko i dożywotni zakaz prowadzenia to co najwyżej porajduje na konsoli 😂😂😂

  12 1 Odpowiedz
 • 19 lis

  Słaby ten Lancer, że go tak 330i doszła szybko.

  8 1 Odpowiedz
 • 19 lis

  hehe każdy samochód dobry kierowca pierdoła

  7 Odpowiedz
 • 20 lis

  Niestety ale przypadków wyprzedzania na linii ciągłej czy jazdy z nadmierną prędkością przybywa. Zakopianka pokazuje, że znaki z ograniczeniem prędkości stoją nie dla wszystkich.
  Dopóki nie będzie radykalnej walki z kierowcami, którzy nie potrafią dostosować się do obowiązujących przepisów to nic się nie zmieni na naszą ogólną korzyść.

  5 2 Odpowiedz
 • 20 lis

  na Pilsudskiego to norma-nwet rondo nie p0moglo i na nim tez z piskiem opon trenuja

  3 Odpowiedz

Zobacz więcej