Myślenice

Sceny jak z filmu. Policyjny pościg za piratem drogowym przez centrum miasta

Sceny jak z filmu. Policyjny pościg za piratem drogowym przez centrum miasta

Policjanci z myślenickiej grupy Speed zatrzymali 21-letniego kierowcę mitshubishi, który wyprzedzał na przejściu dla pieszych oraz przejeździe rowerowym, a następnie zaczął uciekać przed radiowozem

To była niedziela 15 listopada, godz. 17:27, kiedy policjantów z wydziału ruchu drogowego w ramach grupy speed na Zarabiu mija mitshubishi lancer. Jego kierowca nie zważając na innych uczestników ruchu, nie stosując się do znaków wyprzedza na przejściu dla pieszych i moście dwa inne samochody.

Kierowca mitsubishi pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli i widząc jadący za nim radiowóz cały czas przyspieszał. Tak rozpoczął się pościg przez Myślenice. Wszystko zarejestrowała policyjna kamera.

Dwudziestojednolatek uciekał ulicami Piłsudskiego i Mickiewicza, chwilami mając na liczniku ponad 100km/h. Utknął, kiedy dojechał do bariery oddzielającej Zakopiankę od zabudowań. Nie widząc już szans na ucieczkę, zatrzymał się i wysiadł z samochodu.

- Kierowca był trzeźwy. Kontrola wykazała brak obowiązkowego wyposażenia w samochodzie i oklejone czarną folią tylne lampy. W związku z tym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny oraz z powodu rażącego naruszenia przepisów ruchu drogowego, również prawo jazdy – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Jak mówi; młody kierowca nie zatrzymując się do kontroli popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Za popełnione czyny, w tym liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

Powiązane tematy

Komentarze (15)

 • Brak zdjęcia
  18 lis 2020

  Jechałem kiedyś nocą z Krk. Nagle za mną jak zjawa pojawił się rozpędzony do granic szaleństwa sportowy samochód, jakimś cudem skręcił na drugi pas; obraz w mojej głowie był taki że we mnie uderzy. Zakopianka prawie pusta. Auto było białe, tyle zdążyłem zauważyć... Skrajnie niebezpieczni ludzie, trzeba takie jednostki wyłączać z ruchu drogowego, gdyż stanowią śmiertelne zagrożenie. Do ścigania są specjalne tory, nie drogi publiczne gdzie są inni użytkownicy.

  34 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2020

  Wyprzedzanie na pasach, rozmowa przez telefon w trakcie jazdy to norma u nas :/ kiedy ludzie pójdą po rozum do głowy?

  31 1 Odpowiedz
 • 18 lis 2020

  Kolejny mistrz kierownicy i wiejskiego tuningu. Takich aut można na pęczki w biały dzień na ulicach spotkać. Ale po co się tym interesować. Będzie znowu akcja raz do roku na trzy dni to się ze dwóch złapie i szumnie ogłosi.

  24 4 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 19 lis 2020

  Zabrać prawko i dożywotni zakaz prowadzenia to co najwyżej porajduje na konsoli ???

  12 2 Odpowiedz
 • 18 lis 2020

  pościg jak LA brakuje tylko helikoptera i live w tvp 3 info

  11 2 Odpowiedz

Zobacz więcej