Rozrywka

Problem ze słabym Internetem? Rozwiązaniem może być antena LTE

Problem ze słabym Internetem? Rozwiązaniem może być antena LTE

Życie on line jest ważne, a nie każdy może korzystać z internetu w tym samym komforcie. Dlatego na rynku znajdziemy kilka rozwiązań, które mogą nam w tej sytuacji pomóc.

Słaby zasięg – przyczyny

Zanim przystąpimy do rozwiązania problemu, powinniśmy dobrze zdiagnozować jego przyczynę. Jeśli chodzi o słaby zasięg internetowy, powodów takiego stanu rzeczy może być kilka. W pierwszej kolejności warto upewnić się, że nasz aparat komórkowy nie posiada usterki. W tym celu warto zweryfikować siłę sygnału na innych urządzeniach w domu. Jeśli będzie on utrzymywał się na podobnym poziomie, oznacza to, że problem może być zewnętrzny.

Innym tropem jest problem z routerem czy modemem. Sprawdzenie wszystkich parametrów technicznych zgodnie z instrukcjami producenta da nam pewność, że to właśnie router nie jest źródłem słabego sygnału internetowego. Dopiero po wykluczeniu tych urządzeń możemy dojść do wniosku, że za jakość sygnału sieciowego odpowiedzialny jest nasz dostawca internetu.

Problemy z siecią po stronie dostawcy

Najczęściej problemem po stronie dostawy internetowego jest zbyt rzadka infrastruktura. Kłopot pojawia się wtedy, gdy jedna stacja transmisyjna obsługuje zbyt wielką liczbę użytkowników. Z reguły lepszy sygnał jest w miastach, a mieszkańcy wsi niestety muszą zmagać się częściej z tym problemem. Co możemy zrobić? Czasem pomaga zmiana operatora, częściej ma to niewielki wpływ na poprawę jakości. Drugim rozwiązaniem jest zakup dobrej anteny LTE.

Jak działa antena?

Antena LTE działa bardzo prosto. Przechwytuje ona sygnał ze stacji transmisyjnej i zwielokrotnia go, przekazując do routera czy modemu. Na rynku znajdziemy anteny zewnętrzne oraz wewnętrzne. Te pierwsze z reguły dają lepsze rezultaty, jednak ich montaż nie zawsze jest możliwy – w tym wypadku warto zdecydować się na montaż anteny wewnętrznej.

Gdzie kupić?

Anteny LTE znajdziemy w sklepie Balticad, który specjalizuje się sprzedażą produktów elektronicznych na rynku europejskim. Balticad oferuje sprzedaż anten GSM, rezystorów, kondensatorów czy komputerów przemysłowych oraz wielu innych produktów.

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do natury,...