Myślenice

Polityka rodzinna, pieniądze na kulturę, ceny za odbiór odpadów. Tym dzisiaj zajmować się będą radni

Polityka rodzinna, pieniądze na kulturę, ceny za odbiór odpadów. Tym dzisiaj zajmować się będą radni

Ustalenie polityki rodzinnej gminy, pieniądze dla jednostek kultury, nazwanie kolejnego ronda, zasady nadawania nazw ulic, placów i innych obiektów miejskich, ustalenie dodatkowych usług i ich w zakresie odbierania odpadów oraz zmiany w budżecie

– to niektóre tematy, jakimi dzisiaj zajmą się myśleniccy radni

 

Trzydziesta sesja Rady Miejskiej w Myślenicach swoje obrady rozpocznie w piątek 18 grudnia o godz. 15. Posiedzenie na żywo można śledzić pod tym linkiem.

Radni debatować będą m.in. nad ustaleniem kierunku polityki rodzinnej gminy - podejmując uchwałę w sprawie Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2021-2023.

W porządku obrad znajduje się także punkt dotyczący przekazania dotacji dla instytucji kultury. Na mocy uchwały, którą procedować będą radni - z kasy gminy do Myślenickiego Ośrodka Kultury powędrować może 3 mln zł, do Muzeum Niepodległości 924 tys. zł, a do Miejskiej Biblioteki Publicznej 1,46 mln zł.

Ponadto wśród projektów uchwał znajduje się propozycja nadania imion kolejnemu skrzyżowaniu. Rondo przy "Domu Greckim" może nosić nazwę "Im. Stefana Bałuka". W ostatnich miesiącach radni nazwali 6 skrzyżowań o czym piszemy w artykule pt. "Ronda z patronami".

Następnie przedstawiciele mieszkańców miasta i gminy Myślenice będą ustalać zasady kształtowania nazewnictwa ulic, placów i innych obiektów miejskich, czy określać rodzaje dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów oraz ustalać wysokość ich cen.

Na zakończenie podejmą uchwałę w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej gminy na rok 2020 oraz w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Myślenice.

Transmisja na żywo dostępna pod tym linkiem.

 

Porządek obrad: 

1. Otwarcie obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice o podjętych działaniach w okresie między sesjami Rady Miejskiej.
4. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie przystąpienia Gminy Myślenice – do realizacji projektu w ramach Poddziałania 9.1.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.
5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie Uchwalenia Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Myślenice na lata 2021-2023.
6. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie w sprawie zmiany Uchwały Nr 147/XIX/2019 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 18 grudnia 2019 r. W sprawie udzielenia z budżetu Gminy Myślenice na rok 2020 dotacji podmiotowych dla samorządowych instytucji kultury zmienionej Uchwałą Nr 234/XXVIII/2020 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 3 listopada 2020 roku.
7. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie udzielenia z budżetu Gminy Myślenice na rok 2021 dotacji podmiotowych dla samorządowych instytucji kultury.
8. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie Miasta i Gminy Myślenice.
9. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy rondu położonemu w rejonie ulic: Jana Sobieskiego, Henryka Dąbrowskiego i Henryka Jordana w Myślenicach.
10. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie „Zasad kształtowania nazewnictwa ulic, placów i innych obiektów miejskich w gminie Myślenice”.
11. P r z e r w a.
12. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie określenia rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez Gminę Myślenice w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów oraz wysokości cen za te usługi.
13. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej Gminy Myślenice na rok 2020 – Uchwała Nr 158/XXI/2020 Rady Miejskiej w Myślenicach z dnia 27 stycznia 2020 roku.
14. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Myślenice.
15. Informacja na temat złożonych interpelacji przez radnych.
16. Komunikaty.
17. Wolne wnioski.
18. Zakończenie

Powiązane tematy

Komentarze

 • 19 gru 2020

  A wie ktoś coś może o tym obiecanym mpk miał jeździć od początku roku już rok na finiszu A sprawa całkiem ucichla

  11 1 Odpowiedz
 • 19 gru 2020

  Przed kolejnymi wyborami zostanie podany następny termin .

  12 1 Odpowiedz
 • 19 gru 2020

  Brawo! Może wreszcie będą te "Tanie śmieci" co je to obiecywał Ostrowski. Trzymam kciuki.

  4 4 Odpowiedz

Zobacz więcej