Drogi

Krzeczów. Czołówka na nowej Zakopiance. Zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych

Krzeczów. Czołówka na nowej Zakopiance. Zginęła jedna osoba, pięć zostało rannych

W wyniku czołowego wypadku do którego doszło na budowanym odcinku drogi ekspresowej S7 w Krzeczowie 6 osób zostało poszkodowanych w tym 1 zmarła

Kiedy do SKKP PSP w Myślenicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku była godz. 15.48 w czwartek 14 stycznia. Wezwanie dotyczyło czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na budowanym odcinku drogi ekspresowej S7 w Krzeczowie.

Dyżurny operacyjny zadysponował na miejsce zastępy JRG Myślenice, OSP Krzeczów i OSP Lubień. Po zderzeniu droga została całkowicie zablokowana przez zniszczone samochody. Kiedy strażacy pojawili się na miejscu, okazało się, że pomocy poszkodowanym udzielają osoby postronne, które najechały na wypadek. Okazało się, że przejeżdżali tędy dwaj lekarze i ratownik medyczny.

- Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, oświetlili teren, współdziałali przy udzielaniu KPP 3 osobom poszkodowanym, w tym podczas prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej u kobiety bez oznak życia. Wyznaczono i zabezpieczono lądowisko dla śmigłowca LPR na jezdni drogi S7 – relacjonuje bryg. Roman Ajchler.

Jak informuje brygadier; z dwóch pojazdów poszkodowanych zostało 6 osób z których jedna poniosła śmierć na miejscu. Ranne osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały zbadane przez przybyłych ratowników ZRM i przewiezione do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych.

Czynności dochodzeniowo śledcze w celu wyjaśnienia przyczyny wypadku prowadzili na miejscu funkcjonariusze policji i prokurator. Zniszczone pojazdy zostały zabrane przez pomoc drogową. Końcowe czynności strażaków polegały na sorbcji płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu rozbitych elementów pojazdów z jezdni drogi ekspresowej. Na czas prowadzonej akcji policja wyznaczyła objazdy drogami lokalnymi.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej