Drogi

Policjanci uczą się wychodzić z poślizgów. Jazdę ćwiczą na torze w Krakowie

Policjanci uczą się wychodzić z poślizgów. Jazdę ćwiczą na torze w Krakowie
Fot. KPP Myślenice

Myśleniccy policjanci ruchu drogowego doskonalili technikę jazdy radiowozem na torze szkoleniowym w Krakowie. Ćwiczyli przewidywanie sytuacji na drodze, szybką reakcję, wychodzenie z poślizgów podsterownych

Jak informuje policja; funkcjonariusze uczestniczący w kursie sprawdzali swoje umiejętności w bezpiecznej i dynamicznej jeździe. W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Moto Park Kraków ćwiczyli przewidywanie sytuacji na drodze, szybką reakcję i wychodzenie z poślizgów podsterownych.

Ponadto dla policjantów wchodzących w skład grupy „Speed” zaprojektowano dedykowane szkolenie odpowiadające szczególnym jej zadaniom. Funkcjonariusze ćwiczyli elementy sportowej jazdy w trudnych warunkach, technikę jazdy pojazdami o dużej mocy, pracowali nad doborem optymalnego toru jady w zakręcie.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

 • 10 lut 2021

  I tak powpadaja do rowow.

  12 1 Odpowiedz
 • 10 lut 2021

  Chcieli by jak wszyscy na zasniezonym parkingu ale paragrafy nie puszczają :-D

  18 1 Odpowiedz
 • 14 lut 2021

  Zapraszamy na małpi pokażemy o co chodzi w poślizgu kontrolowanym :-) a tak na poważnie to zapłakać się chce bo płyta poślizgowa powinna być obowiązkowym elementem szkolenia na kursie prawa jazdy. Poza tym co do parkingów: czy Panowie policjanci wiedzą, że nie trenowane umiejętności zanikają, bo reakcje w poślizgu są zupełnie inne niż podpowiada instynkt. Po miesiącu z jednorazowego szkolenia nic nie zostanie w ekstremalnej sytuacji w zakręcie gdy nastąpi z zaskoczenia a nie było trenowane regularnie.

  1 Odpowiedz