Myślenice

Myślenice, Wadowice. Kradli katalizatory z samochodów. Wpadli przez kontrolę drogową

Myślenice, Wadowice. Kradli katalizatory z samochodów. Wpadli przez kontrolę drogową

Kontrola drogowa zakończyła się dla 26-latka z gminy Myślenice ciągiem wpadek. Po tym jak policjanci znaleźli przy nim narkotyki, okazało się, że w domu miał skład wyciętych katalizatorów samochodowych i felg. Ostatecznie zatrzymano 3 osoby

 

Podczas kontroli drogowej u 26-letniego kierowcy policjanci znaleźli amfetaminę, co poskutkowało natychmiastowym zatrzymaniem mężczyzny. Jak się okazało, to był zaledwie początek zmartwień nie tylko mieszkańca gminy Myślenice, ale również jego kolegów.

Policjanci ustalili, że 26-latek kilkukrotnie tankował na stacjach benzynowych i tłumacząc kasjerkom, że nie ma portfela, odjeżdżał nie płacąc. Jego obietnice, że wkrótce odda należne pieniądze były bez pokrycia.

- Jednak przede wszystkim mężczyzna podejrzewany był o kradzieże katalizatorów na terenie m.in. powiatu myślenickiego i wadowickiego. Potwierdziło to przeszukanie jego posesji. Myśleniccy kryminalni natrafili tam na wycięte katalizatory oraz koła z felgami aluminiowymi skradzione z jednego z komisów samochodowych w Głogoczowie. W pomieszczeniach należących do 26-latka znajdowały się również narzędzia do wycinania katalizatorów – informuje Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jak wyjaśnił podejrzany, na pomysł kradzieży katalizatorów, skuszony łatwym zarobkiem, wpadł wspólnie z 21-letnim kolegą z powiatu wadowickiego, w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu jeździli samochodem głównie po Myślenicach i Wadowicach, typując odpowiednie modele aut. W pewnym momencie dołączył do nich trzeci mężczyzna, 32-latek.

Według ustaleń złodzieje wycinali katalizatory, a następnie sprzedawali je w Krakowie. Nie wszystkie próby były dla nich udane. Zdarzało się, że ktoś ich spłoszył, lub nie byli w stanie poradzić sobie z wycięciem.

W lutym 2021 roku złodzieje postanowili poszerzyć zakres działania. Postanowili włamać się do domku letniskowego w powiecie wadowickim. Tam ukradli kosiarkę i piłę, które sprzedali w lombardzie. Następnie 26-latek powrócił do kradzieży katalizatorów, działając samodzielnie lub ze starszym kolegą. Policjanci wciąż pracują nad sprawą kradzieży ustalając liczbę pokrzywdzonych i skalą działania przestępców.

- Do tej pory, w wyniku działań Wydziału Kryminalnego trzech mężczyzn usłyszało zarzuty. 26-latek z Myślenic usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem i oszustwa. Odpowie również za posiadanie narkotyków.. Jego wspólnicy również wkrótce staną przed obliczem sądu. 21-latek z powiatu wadowickiego odpowie za kradzieże katalizatorów, włamanie oraz posiadanie narkotyków. Najstarszy z szajki – 32-latek, również z powiatu wadowickiego usłyszał zarzuty kradzieży katalizatorów oraz sprzedawania środków odurzających. Wobec dwóch pierwszych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie, zaś wobec najstarszego z grupy dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje Dawid Wietrzyk.

 

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 29 kwi 2021

  Nosił wilka razy kilka, ponieśli i wilka... skończyła się gangsterka...

  18 Odpowiedz
 • 30 kwi 2021

  Oni tylko tuningowali samochody zakładając bardzo poszukiwany japoński wydech Katanima

  14 Odpowiedz
 • 30 kwi 2021

  Ucinać ręce ....wszystkim złodziejom !!!

  3 3 Odpowiedz
 • 1 maj 2021

  Gangsterka ta była drobna
  Prosta, żmudna i krótka
  Od nieznanego pożyczyć, nie zapytać, nie zwrócić
  Na zwykłe rzeczy dorobić, o więcej się pokusić
  Pięćset dają za friko, ale cóż to jest 500 -
  Ile litrów w baku, sztang papierosów, ile kromek chleba?

  Tak też sobie wymyślił inny ktoś w tym kraju
  Iż zasady życia na koszt innych dobrze się sprawdzają
  Lecz na potrzeby garnituru, krawata tudzież brożek różniejszych
  Wież srebrnych, bankietów i darmowych przelotów
  Budżet docelowy stanął już całkiem inniejszy
  Tak stąd, ni zowąd, głowy zasłużone -
  jak się same nazwały
  Za zasługi dla ogółu nagrody sobie przyznały.

  Wobec powyższych faktów,
  Katalizator rzecz za drobna
  Asfalt pod dom za taki zarbek dostać nie podobna
  A garniturom pod drzewem szło coraz śmielej
  Aż obfitości liście tracić ono zaczęło
  I wtenczas raz po raz z góry odzywał się głos
  Żeby zbyt śmiało nie łapać za trzos
  I krzyki wtenczas pod drzewem z miejsca się podniosły, że jeszcze kilka dorodnych owoców co świeżo urosły...
  Po równo trudno z prawem i sprawiedliwością.

  1 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...