Technologia

Gdzie warto zamontować oprawy liniowe LED?

Gdzie warto zamontować oprawy liniowe LED?

Wybór oświetlenia ma ogromny wpływ na użyteczność i aranżację pomieszczenia. Rynek oświetleniowy oferuje bardzo bogaty wybór źródła światła. Dobre oświetlenie pomaga w koncentracji, pobudza, ale jednocześnie nie powoduje rozluźnienia.

Propozycją wartą uwagi jest oświetlenie liniowe oparte przede wszystkim na technologii LED. Daje ono mnóstwo korzyści użytkownikom.

Charakterystyczne lampy

Oświetlenie liniowe zapewnia światło za sprawą opraw o charakterystycznym podłużnym kształcie. Wykorzystuje się do niego tradycyjne świetlówki, świetlówki LED oraz moduły LED. Oświetlenie liniowe w nowoczesnej wersji generuje światło o różnych barwach. Pozwala uzyskać efekt światła ciepłego oraz zimnego.

Zastosowanie oświetlenia liniowego

Oprawa liniowa jest uniwersalna i może być stosowana zarówno do pomieszczeń prywatnych, jak i firmowych. Wykorzystywane jest w halach produkcyjnych, magazynach, centrach logistycznych, na boiskach, w halach sportowych, na parkingach, w placówkach służby zdrowia, w szkołach, w urzędach – to znaczy w pomieszczeniach dużych i wysokich. Świetnie sprawdza się w mieszkaniach i biurach, których wysokość nie przekracza czterech metrów. Mogą oświetlać szyldy, litery reklamowe, banery. Sprawdzają się także jako oświetlenie terrarium dla żółwia lub węża. Są polecane jako oświetlenie mebli, obrazów, luster lub jako świetlna dekoracja, np.: na święta, czy ogrodowe przyjęcie.

Zalety oświetlenia liniowego

Nowoczesne oprawy liniowe LED przewyższa funkcjonalnością swoje poprzedniczki – tradycyjne żarówki i świetlówki. Cechą opraw liniowych jest energooszczędność - zużycie energii jest niższe od 60-90% w porównaniu do tradycyjnych źródeł światła. Charakteryzuje się również wyższą wydolnością - trwałość źródeł światła LED wynosząca od 30 do 100 tys. godzin, a sprawność oświetlenia LED osiąga 110 lm/W i jest aż o 20 razy większa od innego typu żarówek. Dla właściciela oświetlenia liniowego oznacza to, że mniejsze koszty konserwacji. Warto wiedzieć, że oświetlenie liniowe produkowane jest bez użycia rtęci. Oprawa liniowa jest odporna na wstrząsy i wibracje. Niska temperatura pracy oświetlenia ledowego, które jest polecane do tego typu opraw, poprawia komfort świetlny i znacznie redukuje ryzyko wystąpienia pożaru. Oprawy liniowe sprawdzają się w naprawdę trudnych warunkach. Oznacza to, że mogą być stosowane nawet na zewnątrz i narażone na działanie czynników atmosferycznych. Dlatego znajdują zastosowanie choćby na parkingach, czy odkrytych obiektach sportowych, typu: stadiony i baseny.

Producenci opraw liniowych polecają je zarówno do wykorzystania w pomieszczeniach mieszkalnych, biurowych, jak i przemysłowych. Jest to oświetlenie, którego trwałość bez względu na warunki panujące w oświetlanej przestrzeni, zadziwia nawet pesymistów, którzy nie wierzą w reklamy. Prosta forma listwy oświetleniowej idealnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach i w ogromnych halach przemysłowych, gdzie liczy się przede wszystkim wydajność.

Sprawdź sklep z oświetleniem LED -> ELED.pl

Zobacz więcej