Zapasy

Patryk Jaśkowiec ze złotem i Jan Mastela ze srebrem podczas Mistrzostw Śląska Dzieci

Reprezentanci Dalinu Myślenice z Mistrzostw Śląska Dzieci przywieźli dwa medale. Złoto wywalczył Patryk Jaśkowiec, natomiast ze srebrem do Myślenic wrócił Jan Mastela

W zawodach uczestniczyło 94 zawodników ze Śląska i z Małopolski. Dalin reprezentował Patryk Jaśkowiec, który stoczył trzy zwycięskie walki i zdobył złoty medal w kategorii do 59 kg. W pierwszej walce pokonał na punkty Dawida Bończyka z Rudy Śląskiej, a w kolejnych przez położenie na łopatki zawodników krakowskiej Bieżanowianki: Szymona Bugaja i Nikodema Szluchcika.

W tym samym czasie 13-14.03.2021 w Ropczycach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. W Mistrzostwach Polski Juniorów Jan Mastela walczył w swojej kat. wagowej do 90 kg i w kategorii Open, a w Mistrzostwach Polski Seniorów w kat. do 85 kg. W swojej kategorii wygrał cztery walki: z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku, Piotrem Chełkiem z Poznania, Szymonem Wlaziem z Zamościa i z Maciejem Nowakowskim z Lubziny. Kolejna walka była już finałową i zakończyła się przegraną myśleniczanina z Ignacym Studnickim z Gorzowa Wielkopolskiego.

Zdobywając srebrny medal w kat. do 90 kg, Janek potwierdził swoją dominację i przypieczętował awans na Mistrzostwa Europy Juniorów. W zawodach jeszcze jak zwykle wystartował również w kategorii Open, w której spotkało się 26 zawodników. Pomimo nieudanego losowania (już w drugiej walce spotkał się z późniejszym Mistrzem Polski), wygrał trzy walki i zajął dziewiąte miejsce. W grupie Seniorów naszemu zawodnikowi już zabrakło sił; przegrał dwie walki i odpadł z zawodów.