Sport

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach: Krzysztof Szpakiewicz wraca z brązowym medalem

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach: Krzysztof Szpakiewicz wraca z brązowym medalem

Krzysztof Szpakiewicz w odstępie tygodnia zdobył dwa brązowe medale. Ostatnio w Mistrzostwach Polski Sumo, a tym razem w zapasach. Ten ostatni jest szczególnie ważny, bo do Raciborza zjechała czołówka polskich zapasów

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym rozegrane w Raciborzu były ostatnimi w tym sezonie. Wzięła w nich udział czołówka polskich zawodników z 23 klubów oraz dwie reprezentacje zagraniczne – Czesi i Duńczycy. Dalin Myślenice reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz (w kat. do 55 kg), Jakub Miska (do 71 kg) i Jan Mastela (do 80 kg).

Krzysztof Szpakiewicz w pierwszej walce spotkał się z Mistrzem Europy Oliwierem Skrzypczakiem. Do walki wyszedł bardzo skupiony i pierwszy zainicjował akcję techniczną. Podczas wykonywania rzutu doświadczony przeciwnik skontrował go i w parterze zakończył walkę przez przewagę techniczną. W drugim starciu Krzysiek spotkał się z Piotrem Stolarczykiem, aktualnym złotym medalistą ostatniej Olimpiady Ogólnopolskiej. Przeciwnik pierwszy zdobył cztery punkty, lecz Krzysiek rozkręcał się z każdą minutą.

Jak podkreśla trener; zabrakło trochę szczęścia i walka zakończyła się wynikiem 6:4 dla Stolarczyka. W kolejnych walkach Szpakiewicz nie popełniał błędów; najpierw pokonał przez przewagę techniczną Maksymiliana Kofnet-Juda, a w ostatniej walce przez położenie na łopatki członka Kadry Narodowej Brajana Szredera z Kartuz.

Pozostali zawodnicy Dalinu nie nawiązali walki z utytułowanymi przeciwnikami. Zakończyli swój udział w eliminacjach zajmując 9 miejsce - Jakub Miska o 10 – Jan Mastela.

Były to ostatnie zawody przed przerwą wakacyjną. W połowie sierpnia zawodnicy powołani do Kadry Wojewódzkiej wyjadą do Janowa Lubelskiego na dwutygodniowe zgrupowanie. Będą to: Kadeci - Mikołaj Łętocha, Jan Mastela, Jakub Miska, Krzysztof Szpakiewicz i Hubert Tylek, oraz młodzicy: Kacper Bijan, Wojciech Łętocha i Konrad Sroka.

Powiązane tematy

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży pod dyktando kontuzji
Zapasy 6

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży pod dyktando kontuzji

Mimo, że Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz uznawani byli za faworytów zawodów, nie zdobyli medali. Ich występy podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym zdominowały urazy i kontuzje

Komentarze (1)

Zobacz więcej