Zakliczyn

Tak może wyglądać przedszkole w Zakliczynie. Budowa ruszy najwcześniej w 2022 roku

Tak może wyglądać przedszkole w Zakliczynie. Budowa ruszy najwcześniej w 2022 roku
Fot. „ARCH-LOGICA”

W gminie wybrano wstępną koncepcję przedszkola, która zostanie opracowana do końca tego roku. Budowlańcy zaczną pracę najwcześniej na początku 2022 roku

 

Na zapytanie wójta dotyczące realizacji budynku przedszkola w Zakliczynie, do tutejszego urzędu wpłynęła jedna oferta wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej oraz koncepcja budynku przedszkola publicznego w Zakliczynie. Jej autorem jest Pracowni Architektoniczna „ARCH-LOGICA” z Borzęty.

Wójt określił program funkcjonalno-użytkowy budynku, sporządzony na podstawie prognozy demograficznej oraz wytycznych opracowanych w porozumieniu z dyrektor ZPO w Zakliczynie, kierownik Centrum Obsługi Szkół w Sieprawiu oraz pracownikami urzędu.

Przedmiotem zamówienia było opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej na budowę nowego przedszkola wraz z miejscami postojowymi, układem komunikacyjnym oraz placem zabaw w Zakliczynie na rogu ulic Kościelnej i Podlesie.

Projekt obejmuje sześciooddziałowe przedszkole z salami dydaktycznymi, zabaw oraz wypoczynku i spania, a także łazienkę, szatnie, kuchnię, jadalnię dla 50 dzieci, pomieszczenia administracyjne, czy sale wielofunkcyjną.

Jak czytamy nas stronie gminy; „przedstawiona przez pracownię Arch Logica oferta spełniała wymagania zapytania oraz zawierała koncepcję wizualną budynku przedszkola. Oferta wykonania kompletnej dokumentacji wyceniona została na 123 tys. zł. Termin realizacji zamówienia to koniec 2021 roku”.

Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, będzie mogła ruszyć budowa. Nie stanie się to wcześniej niż na początku 2022 r.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej