Polityka

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wybudują za nie sale gimnastyczne i trzecią nieckę basenu

Pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wybudują za nie sale gimnastyczne i trzecią nieckę basenu

W ramach środków z Funduszu Inwestycji Lokalnych do gmin z powiatu myślenickiego trafi łącznie 37 mln zł. Najwięcej otrzyma gmina Myślenice

W ramach drugiego naboru wniosków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do samorządów z terenu powiatu myślenickiego trafiło 37 milionów złotych (22 mln zł dla gminy Myślenice, 5 mln zł dla gminy Pcim, 5 mln zł dla gminy Dobczyce, 1 mln zł dla gminy Sułkowice oraz 4 mln zł dla gminy Tokarnia). W pierwszym naborze gmina Myślenice otrzymała wsparcie w kwocie 5 518 743 zł, co daje łączną kwotę ponad 27 mln zł. bezzwrotnego wsparcia

Burmistrz Myślenic deklaruje, że dzięki wsparciu zrealizowane zostaną „ważne inwestycje opiekuńcze, edukacyjne oraz sportowe, na które do tej pory nie było środków, a o które mieszkańcy zabiegali od kilkunastu lat”.

Gmina planuje m.in. budowę sal gimnastycznych przy Szkole Podstawowej w Drogini i Osieczanach oraz trzecią nieckę krytej pływalni w Centrum Wodnym Aquarius w Myślenicach. Natomiast 7,5 mln. zł zostanie przeznaczone na budowę nowego przedszkola w Jaworniku. Zakończenie wszystkich zadań planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

 • 10 gru 2020

  Nie zgadzam się z takim podziałem tych pieniędzy!!!!
  Gmina Myślenice, to nie tylko Myślenice i Jawornik, to jeszcze pozostałe miejscowości.

  A może by tak jakoś podzielić te kwoty pomiędzy wszystkie miejscowości gminy???
  Tak jakoś solidarnie.
  W każdej miejscowości coś zrobić np: kilkadziesiąt / kilkaset m chodnika, tam gdzie nie ma, doświetlone przejścia dla pieszych, nakładki asfaltowe itp.
  Uważam, że ta dotacją powinna być w inny sposób rozdysponowana.

  15 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 gru 2020

  A Siedzący na Stołku zaciera ręce: będzie kasssaaa! 22 mln - kompan Obajtek z Pciomia musiałby na to siedzieć w koncernie jeszcze 10+ lat.
  Dobrze, że coś skapnęło, oby tylko wykorzystanie było optymalne. Generalnie to mam wrażenie, być może błędne, że w ostatnich latach ogłaszany jest każdy przyznany milion - z jednej strony to dobrze, z drugiej zaś to czy mam być za to wdzięczny i łaskawców po rękach całować (?). Jeśli już mówi się A, trzeba i B, zatem pełne rozliczenia inwestycji winny być publikowane. Pieniądz publiczny i info publiczne ;)

  11 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2020

  przeciez 3 niecka jest nieuzywana czy ktos zrobił wałek przy budowie ????!!!

  6 3 Odpowiedz
 • 11 gru 2020

  Ile się da trzeba ładować w Jawornik bo czas szybko leci i koniec kadencji niebawem nadejdzie. Jeszcze brakuje mi w tym artykule, żeby Pan Burmistrz dodał stwierdzenie, że "mimo spłacania długów po Panu Ostrowskim udało nam się zdobyć fundusze".

  12 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów
Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 7

Wybory do PE. Znamy nazwiska europarlamentarzystów

Spośród kandydatów, którzy walczyli o głosy w okręgu wyborczym nr 10, do którego należy powiat myślenicki, mandat europosła otrzymało 7 z nich. PiS ma 3 europ...