Powiat myślenicki

Był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ukrywał się w naszym regionie

Był poszukiwany dwoma listami gończymi. Ukrywał się w naszym regionie

Poszukiwany dwoma listami gończymi 22-latek został zatrzymany na terenie powiatu myślenickiego. Próbował uciec przy zatrzymaniu, a w domu w którym się ukrywał policjanci znaleźli narkotyki

 

Mężczyzna poszukiwany był od kilku miesięcy m.in. do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za rozbój, zniszczenie mienia oraz do odbycia aresztu za przestępstwa narkotykowe. 

Policjanci szukali go ponad 4 miesiące. Za mieszkańcem powiatu myślenickiego zostały wydane dwa listy gończe i dwa zarządzenia o poszukiwaniach. Pierwszy list w listopadzie 2020 r. przez Sąd Rejonowy w Wieliczce, w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, wobec wyroku skazującego go  za kradzież rozbójniczą i zniszczenie mienia na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Drugi list gończy został wydany cztery miesiące później, przez Prokuraturę Rejonową w Wieliczce do sprawy narkotykowej, w toku której zastosowano wobec 22-latka tymczasowe aresztowanie. W międzyczasie prokurator wydał też za mężczyzną dwa zarządzenia o poszukiwaniach za niezatrzymanie się do kontroli drogowych.

W wyniku działań poszukiwawczych  kryminalni z Krakowa ustalili, że 22-latek przebywa na terenie jednej z posesji w powiecie myślenickim. Wobec podejrzeń, że poszukiwany będzie próbował uciec i że może  posiadać broń palną lub inne niebezpieczne narzędzia, do działań zaangażowano Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 17 kwietnia w godzinach porannych. Kilku policjantów przy użyciu siły weszło do domu, a pozostali zabezpieczali ewentualną drogę jego ucieczki wokół domu. 22-latek pomimo zaskoczenia wizytą policjantów stawiał czynny opór przy zatrzymaniu, a nawet próbował zbiec przez okno, jednak szybko został obezwładniony.

Podczas wykonywanych czynności, w jednym z pokojów zajmowanym przez poszukiwanego policjanci natrafili na znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczyli ponad 36 gramów suszu marihuany, blisko 26 gramów amfetaminy, ponad 73 gramy mefedronu i znajdujące się na parapecie wyrośnięte kilka sadzonek konopi indyjskich, a także wagę dilerską i młynek do mielenia narkotyków.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a 19 kwietnia br. został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

22-latek odpowie także za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste oraz za dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej