Dobczyce

Od teraz park przy ul. Podgórskiej nosi imię Władysława Kowalskiego

Od teraz park przy ul. Podgórskiej nosi imię Władysława Kowalskiego

W przeddzień 28. rocznicy śmierci Władysława Kowalskiego odsłonięto tablicę z jego nazwiskiem i oficjalnie jego imieniem nazwano park przy ul. Podgórskiej

Władysław Kowalski to zasłużony dla ziemi dobczyckiej pedagog i społecznik, budowniczy dobczyckiego zamku i jego wieloletni kustosz. W poniedziałek, 17 maja 2021r., w przeddzień 28. rocznicy jego śmierci, odbyła się oficjalna uroczystość nadania jego imienia parkowi miejskiemu przy ul. Podgórskiej i odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Miejsce nieprzypadkowe, położone u stóp Wzgórza Zamkowego i w sąsiedztwie siedziby oddziału PTTK Dobczyce, z którym od początku działalności związany był śp. Władysław Kowalski. W uroczystości udział wzięła m.in. rodzina patrona Władysława, samorządowcy, przedstawiciele PTTK Oddział w Dobczycach oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach.

Imię parkowi nadano na mocy uchwały rady miejskiej z dnia 2 października 2019 r., która mówi o tym, że terenowi położonemu pomiędzy ul. Podgórską a Placem Zgody nadaje się nazwę "Park im. Władysława Kowalskiego". Podczas tej samej sesji radni zmienili też nazwę ul. Budowlanych na ul. Braci Kowalskich.

Komentarze

Zobacz więcej