Myślenice

Skrzyżowania na Osiedlu Tysiąclecia czeka przebudowa. Zostaną podniesione, a przejścia oświetlone

Skrzyżowania na Osiedlu Tysiąclecia czeka przebudowa. Zostaną podniesione, a przejścia oświetlone
Remont przejdą skrzyżowania ul. Pardyaka z ul. Dunin Brzezińskiego oraz Pardyaka z ul. Ogrodową. Fot. Jacek Kuglin

Dwa skrzyżowania na ulicy Pardyaka biegnącej przez Osiedle Tysiąclecia w Myślenicach czeka przebudowa. Ich tarcze zostaną podniesione, tworząc próg zwalniający a przejścia dla pieszych zostaną oświetlone

 

Ulica Pardyaka to główna droga prowadząca przez Osiedle Tysiąclecia w Myślenicach. Poruszają się nią również busy oraz autokary wożące pasażerów na trasie Myślenice - Kraków. Jednokierunkowa droga z ciasno zaparkowanymi po jednej z jej stron samochodami, jest jedną z najbardziej zatłoczonych w mieście.

Dwa znajdujące się na niej skrzyżowania czeka remont. Pierwsze znajduje się na wysokości bloku nr 8, a kolejne przy placu zabaw w sąsiedztwie bloku nr 1. Główny koncept przebudowy będziem polegać na podniesieniu tarczy skrzyżowania oraz miejsc dla pieszych, z kolei forma progu zwalniającego zapewnić bezpieczeństwo pieszym.

"W ubiegłym tygodniu zleciłem opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy: skrzyżowania ul. Pardyaka z ul. Dunin Brzezińskiego; skrzyżowania ul. Pardyaka z ul. Ogrodową. Wyniesienie zostanie wykonane w formie progu płytowego z nawierzchni bitumicznej lub z kostki betonowej. Przejścia zostaną także doświetlone" - na facebooku informuje burmistrz Jarosław Szlachetka.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace remontowe w tej części miasta. 

W ubiegłym roku zgłaszaliście zastrzeżenia co do stanu nawierzchni na ul. biegnącej przez Osiedle Tysiąclecia. Alarmowaliście, że w jednym z przejść powstało zapadlisko. Pisaliśmy o tym w artykule "Ostrzegacie przed dziurą przy przejściu na ul. Pardyaka. 'Można w niej urwać koło, albo zniknąć'.

Powiązane tematy

Komentarze (13)

 • Brak zdjęcia
  17 cze 2021

  A mam pytanie z kim to konsultował?

  28 2 Odpowiedz
 • 18 cze 2021

  Ponadto - na wysokosci placu zabaw jest juz jeden prog z oswietleniem. Po co robic drugi 20 metrow dalej?

  20 Odpowiedz
 • 18 cze 2021

  Zyje na tej ulicy od 30 lat i nie widzialem jakich kolwiek problemow na tych skrzyzowaniach. Natomiast cala nawierzchnia ulicy az do niepodleglosci jest do remontu! powtorze pytanie ktore padlo wczesniej - czy ktos to konsultowal?

  21 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 17 cze 2021

  W pierwszej kolejnosci to trzeba tam polozyc nowy asfalt bo ta droga jest juz mocno zuzyta

  21 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 cze 2021

  Kolejne progi? Próg na ogrodowej swojej funkcji nie spełnia, bo nie musi - przez zaparkowane tam samochody ledwo da się tam przecisnąć i trzeba się na wzajem puszczać z kierowcami z naprzeciwka...
  Kto wymyślił próg na tak krótkim i wąskim odcinku jezdni? Teraz niech dołożą kolejny. To ja helikopter poproszę :/

  17 Odpowiedz

Zobacz więcej