Siatkówka

Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej: AMS Pcim ze srebrnym i brązowym medalem

AMS Pcim reprezentowały dwie drużyn w składzie S.Kozak/A.Kalisz oraz J.Pieron/M.Kubic. Obie uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii Młodzik

W zawodach wzięło udział 13 par męskich m.in. z Krakowa, Niepołomic, Pcimia, czy Libiąża. Turniej był rozgrywany system brazylijskim (podwójnej eliminacji). AMS Pcim w kat. Młodzik U-15 reprezentowały dwie drużyn w składzie S.Kozak/A.Kalisz oraz J.Pieron/M.Kubic.

W drugiej rundzie zespoły z Pcimia stoczyły bratobójczy pojedynek, w którym lepsza okazała się drużyna Pieron/Kubic wygrywając na przewagi 28:26. Przegrana wpłynęła pozytywnie na parę Kozak/Kalisz, która wygrała kolejne mecze i ponownie w półfinale zmierzyła się z klubowymi kolegami.

Tym razem pewnie wygrała z parą Pieron/Kubic meldując się w finale, gdzie po walce ulegli drużynie z Niepołomic M.Baraban/M.Gałasz. Natomiast Pieron/Kubic pewnie zwyciężyli z parą WKS Wawel Kraków w meczu o 3 miejsce. Obie drużyny z Pcimia uzyskały awans do półfinału Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w kategorii Młodzik.