Pomagamy

Trwa zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej. "Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu"

Trwa zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej. "Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu"

Mieszkańcy Myślenic włączyli się do zbiórki darów dla osób, które straciły swój dobytek w gigantycznym pożarze do którego doszło w Nowej Białej w gminie Nowy Targ

 

Po gigantycznym pożarze do jakiego doszło w Nowej Białej w gminie Nowy Targ ogień zniszczył 50 budynków, a 109 osób straciło dach nad głową. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. tragedii. Ekipy śledcze przeprowadziły oględziny budynków, które strawił ogień. Wstępnie wykluczono podpalenie jako przyczynę pożaru.

W Nowej Białej gromadzona jest pomoc materialna dla pogorzelców. Na tę chwilę najbardziej potrzebne są środki czystości, produkty o długim terminie przydatności do spożycia, łopaty, worki, rękawice i gwoździe.

Zbiórki dla pogorzelców organizowane są również na terenie powiatu myślenickiego. W gminie Myślenice prowadzi ją Myślenicka Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza.

„Nawet w najśmielszych marzeniach nie spodziewaliśmy się takiego odzewu. Razem z nami, do zbiórek przystąpiło wiele zaprzyjaźnionych jednostek OSP w swoich remizach, a ilość darów przyniesionych do punktu zbiórki na myślenickim Rynku jest ogromna! Serdecznie dziękujemy za okazane serce i chęć pomocy. Zapewniamy, że jesteśmy w stałym kontakcie z osobami koordynującymi zbiórkę i na bieżąco aktualizujemy listę najpotrzebniejszych 

Na chwilę obecną najbardziej potrzebne rzeczy to: woda do picia, jedzenie z długą data przydatności, chemia gospodarcza, mopy miotły itp, środki czystości osobistej, koce, ręczniki.

Sprzęt do pracy: Rękawice, łopaty i inne artykuły gospodarstwa domowego. Materiały remontowe – farby, pędzle, wałki i 

– piszą organizatorzy myślenickiej zbiórki.

Każdy, kto chciałby wspomóc pogorzelców może to zrobić na myślenickim Rynku w godz. 18-20, gdzie stać będzie samochód dostawczy oraz spotkać będzie można strażaków i wolontariuszy. 

Komentarze

Zobacz więcej

Jak przechowywać opony poza sezonem?
Lifestyle 0

Jak przechowywać opony poza sezonem?

Przechowywanie opon to często nie poruszana, za to bardzo ważna kwestia dla jak najdłuższego utrzymania ich w dobrej kondycji. Jeżeli chcemy długo i bezawaryj...