Piłka nożna

Młodzi piłkarze Orła Myślenice awansowali do Małopolskiej Ligi Juniorów

Młodzi piłkarze Orła Myślenice awansowali do Małopolskiej Ligi Juniorów
Fot. futbolmalopolska

Drużyna juniorów starszych Orła Myślenice wygrała w sezonie 2020/21 wszystkie mecze w I lidze okręgowej, a następnie w barażowym dwumeczu 2:0 z Akademią Sportu Progres Siemacha Kraków i tym samym awansowała do Małopolskiej Ligi Juniorów

 

AS Progres Siemacha Kraków - Orzeł Myślenice 0:0 (Pierwszy mecz 2:0 dla Orła) ORZEŁ: Wyrostek - Jamrozik, Opryszek, Moskal, Górka (84 Wójtowicz) - Depta, Gromala (85 Leśniak), Kyrylov, Mirochna (51 Braś), Topa - Hanzha (78 Druzgała)

Dla zawodników z Dolnego Przedmieścia to historyczny awans na szczebel wojewódzki. W rewanżowym meczu wyjazdowym podopieczni trenera Marka Pajki bronili dwubramkowej zaliczki z pierwszego spotkania barażowego w Myślenicach. Jak się ostatecznie okazało gole zdobyte przez Michała Mirochnę i Eryka Druzgałę na obiekcie Orła zapewniły awans, bowiem mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

W 18 meczach o stawkę piłkarze 17 razy wygrywali i 1 remisowali, strzelając przy tym 86 goli i tracąc 9.

- To sukces całego pionu szkolenia w Orle Myślenice, Ci chłopcy to w dużej mierze wychowankowie szkółki piłkarskiej Orliki Myślenice, niektórzy już ograni na poziomie seniorskim. Brawo za ten awans, ale też słowa uznania dla wszystkich trenerów, którzy mieli wpływ na końcowy sukces – na stronie klubu komentuje trener Marek Pajka.

Komentarze

Zobacz więcej