Myślenice

Straż miejska w Myślenicach ma nowego komendanta. Został nim Artur Kasicki

Straż miejska w Myślenicach ma nowego komendanta. Został nim Artur Kasicki
Fot. UMiG Myślenice

Nowym komendantem straży miejskiej w Myślenicach został Artur Krasicki, który przez ostatnie 10 lat pracował w krakowskiej straży miejskiej a wcześniej w policji

 

Artur Kasicki to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Ekonomicznego, Akademii Krakowskiej, a także Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pracował jako naczelnik w Straży Miejskiej w Krakowie, był komendantem policji w Słomnikach, Skawinie oraz w Krakowie, pracował również w Wojsku Polskim w 6 Brygadzie Powietrzno-Desantowej w Krakowie.

W jego CV można znaleźć także pracę jako dowódca zabezpieczeń imprez masowych, takich jak Euro 2012, czy Światowe Dni Młodzieży. Ponadto pracował jako wykładowca w PSWZ w Raciborzu na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe, jako nauczyciel w Szkole Policji w Katowicach, wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego w Krakowie oraz prowadził szereg szkoleń. Nowy komendant łącznie przez 30 lat pracował w służbach mundurowych w tym ostatnie 10 lat pełnił służbę w krakowskiej straży miejskiej.

 - O objętych celach strategicznych jeszcze przyjdzie czas rozmawiać, jednak już teraz mogę powiedzieć, że myślenicka straż miejska w bardzo dobry sposób realizuje czynności wynikające z ustawy o strażach miejsko-gminnych. Z tego miejsca zapewniam, że dopełnimy wszelkich starań, by nasze zadania realizować w sposób profesjonalny – powiedział Artur Kasicki podczas oficjalnego przekazania mu nowej funkcji w UMiG Myślenice.

Komendant Kasicki przejął stanowisko po Krzysztofie Spytku, który od maja tymczasowo pełnił obowiązki komendanta, po tym jak po 15 latach pracy władze UMiG rozwiązał umowę z Tomaszem Burkatem. „Życzę wam przede wszystkim wytrwałości w tym, co żeście ślubowali, przysięgali społeczeństwu. Żeby to było nadal realizowane. Pamiętajcie jesteście dla ludzi, nie działajcie przeciwko ludziom tylko bądźcie zawsze dla nich” - podczas pożegnania z załogą przed kamerami na myślenickim rynku, 19 maja mówił Tomasz Burkat.

- Jestem przekonany, że strażnicy będą skuteczniej wypełniać powierzone im zadania i lepiej spełniać oczekiwania całej wspólnoty samorządowej – zmianę komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Straż miejska w Myślenicach powstała 3 sierpnia 1991 roku z inicjatywy ówczesnego burmistrza Janusza Moszumańskiego, który zwrócił się do Ministra Spraw Wewnętrznych o wyrażenie zgody na powołanie takiej formacji.

Pierwszym jej komendantem został nieżyjący już Janusz Piekarz, a strażnikami Adam Woźnica i Andrzej Bylica. Następnie na czele tej formacji stał Józef Słapek, którego w 2006 roku zastąpił Tomasz Burkat.

Powiązane tematy

Komentarze (16)

 • 13 lip 2021

  Nie znam Pana Artura, natomiast został przedstawiony jako żandarm pracujący w wojsku, milicji. Obawiam się, że apel burmistrza o to aby skutecznie wypełniali swoje zadania i spełniali oczekiwania wspólnoty samorządowej nijak się mają do słów Tomka: "Pamiętajcie jesteście dla ludzi, nie działajcie przeciwko ludziom tylko bądźcie zawsze dla nich".
  Wspólnota samorządowa, co to kurna jest?

  59 9 Odpowiedz
 • 13 lip 2021

  Matce Myślenickiej się zawierzył?
  Wierność partii ślubował?

  36 16 Odpowiedz
 • mirek@ 13 lip 2021

  Szykujcie się na mandatowanie, parkomaty w rynku pozalepiali to mogą szukać gdzie indziej dukatow do skarbca ?

  29 4 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 13 lip 2021

  No cóż, wszyscy pisowcy starają się straszyć ludzi służbami. 9 lat temu niejaki Kotarba z Wadowic krzyczał do protestujących: "Policja będzie was tropić!".

  https://www.youtube.com/watch?v=CCXQvo5Joxs

  24 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 14 lip 2021

  czlowiek zostaje komendantem najwiekszego miasta w powiecie i w sumie jedynego ktore utrzymuje straz miejska a jedyne co ma do powiedzenia to ze wkrotce powie wiecej... zaskakujace albo charakterystyczne dla czasow w jakich obecnie sie znajdujemy

  20 4 Odpowiedz

Zobacz więcej