Speedball

Speed-balliści nie zwalniają tempa. Sportownia najlepszym klubem w Polsce

Speed-balliści nie zwalniają tempa. Sportownia najlepszym klubem w Polsce
Fot. Arkadiusz Żak

Zawodnicy Sportowni podczas II Klubowych Mistrzostw Polski wywalczyli tytuł Klubowego Mistrza Polski. Czwórka zawodników weszła do kadry polskiej w sezonie 2021

 

W zawodach rozegranych w dniach 11-12 lipca w hali sportowej RCOS w Dobczycach wystartowało 43 speed-ballistów z różnych stron Polski. Stawką w grze były nie tylko miejsca na podium, ale również tytuł Klubowego Mistrza Polski.

Zawodnicy walczyli o medale w czterech konfiguracjach. Oprócz konkurencji indywidualnych jak gra singlowa czy super-solo, rozgrywane były mecze deblowe oraz sztafeta. Gra deblowa jest najbardziej widowiskową konkurencją w speed-ballu, jednak wymaga dużego doświadczenia i zgrania w parze, podobnie jak rywalizacja sztafetowa wymagająca współpracy czwórki zawodników.

Zawody zostały przygotowane według wzoru rozgrywek egipskich. Kluby biorące udział w rywalizacji nie znały strategii rozstawu uczestników w poszczególnych drużynach. Jeden zawodnik mógł wystąpić w maksymalnie 2 konkurencjach i sztafecie. W dniu turnieju nastąpiło oficjalne otwarcie kopert z rozstawem graczy do poszczególnych konkurencji.

- To bardzo emocjonująca część zawodów, kiedy na kilka miesięcy przed skrzyżowaniem rakiet zastanawiasz się jaką strategię przyjmą inne drużyny. Rozstaw do konkurencji ma duże znaczenie. My sami przez dwa tygodnie dyskutowaliśmy jaki plan ułożyć, biorąc pod uwagę obowiązujące limity w rozgrywkach - mówi Izabela Janczak-Bizoń, prezeska Sportowni.

Stowarzyszenie Sportownia do rywalizacji wystawiło najlepszych zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Po zaciętej, dwudniowej rywalizacji speed-balliści z regionu wrócili z tarczą medali, dzięki czemu Sportownia znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu klubowym.

- Wróciliśmy z zawodów z tarczą medali i tytułem klubowego Mistrza Polski. Jestem dumny z mojej drużyny. Za nimi setki godzin treningów, które przyniosły wspaniałe efekty – podkreśla Zbigniew Bizoń, trener Sportowni.

Zawody wyłaniały także Reprezentację Polski na Mistrzostwa Świata w Tunezji zaplanowane na październik 2021 roku. W sezonie 2021 w Kadrze Polskiej znalazło się 4 zawodników ze Stowarzyszenia Sportownia: 1. Zbigniew Bizoń; 2. Wiktoria Murzyn; 3.Marcelina Ryś; 4. Tomasz Bizoń. 

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 7 lat temu i zyskuje coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój. Jedną z organizacji prekursorskich jest Stowarzyszenie Sportownia działające w Gminie Myślenice.

Sponsorem Głównym Sezonu 2021 Speed-Ball Sportownia jest PKN ORLEN.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Drugie Międzyszkolne Zawody
Speedball 1

Drugie Międzyszkolne Zawody

W mijający weekend zawodnicy z trzech klubów walczyli o najlepsze miejsca na podium w czasie zawodów międzyszkolnych odbywających się w Myślenicach. W wydarzeniu wystartowało 30 zawodników