Speedball

Mistrzostwa Polski Juniorów zawodnicy Sportowni zakończyli z 9 medalami. Dwie osoby powołane do kadry

Mistrzostwa Polski Juniorów zawodnicy Sportowni zakończyli z 9 medalami. Dwie osoby powołane do kadry

W minionym sezonie Sportownia znalazła się na samym szczycie rankingu speed-balla, jako najlepszy polski klub. Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów reprezentanci Sportowni zakończyli z 9 medalami.

Do kadry narodowej juniorów powołanie otrzymało dwoje zawodników: Dawid Orawin i Marcelina Ryś

 

Występ na VII Mistrzostwach Polski Juniorów w Speed–ballu rozgrywanych w Dobczycach był dla zawodników Sportowni jedynym z najlepszym w historii klubu. Podczas dwudniowych zmagań zawodnicy z całego kraju rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć. Rozgrywki odbywały się równolegle na 8 kortach w dwóch konfiguracjach: grze na czas oraz grze singlowej. Speedbaliści trenujący przy Stowarzyszeniu Sportownia, wywalczyli 9 medali, w tym 6 razy złoto.

- Jesteśmy w świetnej formie. Nasi zawodnicy spisali się wspaniale. Mamy wygranych 9 medali, ale to nie wszystko. Warto wspomnieć tutaj także o tych którzy byli o włos od brązowego medalu. A było aż sześciu naszych zawodników. Przepracujemy to co wymaga poprawy i w jesiennych zawodach powalczymy o jeszcze lepsze trofea – relacjonuje Izabela Janczak-Bizoń, Prezeska Stowarzyszenia Sportownia.

 

Powołania do reprezentacji

Podczas zawodów została wyłoniona kadra juniorska do reprezentacji na Mistrzostwach Świata w sezonie 2022. Swoje miejsce w reprezentacji wywalczyli: Dawid Orawin i Marcelina Ryś.

Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski w 2014 roku i zyskuje coraz większą popularność. Rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój.

Sponsorem głównym Speed-ball Sportownia w sezonie 2022 jest PKN ORLEN. Wydarzenie zostanie zrealizowane przy wsparciu finansowym Gminy Dobczyce i Powiatu Myślenickiego.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej