Kultura

Dni Dobczyc 2011: Brathanki gwiazdą imprezy [wideo]

Dni Dobczyc 2011: Brathanki gwiazdą imprezy [wideo]

Dni Dobczyc 2011 za nami. Gwiazdą tegorocznej edycji imprezy był zespół Brathanki. W repertuarze, oprócz standardowych utworów jak „Czerwone korale” i „Wesele”, znalazły się również piosenki Skaldów, które pochodzą z nagranej ostatnio przez zespół płytyW ramach Dni Dobczyc odbywał się również Przegląd Kapel Rockowych. W tym roku zwycięzcą została formacja „Virus Ego” z Miechowa, pokonując ubiegłorocznego zwycięzcę zespół „My Way”.

Kolejną atrakcją był pokaz strongmenów: 42 letniego Roberta „Robusia” Nemsia z Czarnego Dunajca, rekordzisty Anglii w martwym ciągu (454 kg), jego rówieśnika Grzegorza Peksy z Piły i 29-letniego Przemysława Budziszowskiego z Gniezna. Nie brakowało też chętnych do „spaceru farmera”, gdzie dobczyccy mężczyźni mogli sprawdzić swoją siłę.

W niedzielę prawie trzygodzinny koncert dały zespoły działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach. Wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Dobczyce, Zespół Pieśni i Tańca „Dobczyce”, zespół INTOX, wystąpili wokaliści m.in. laureatka „Talentów Małopolski” – Marysia Niewitała.

Miss Powiatu Myślenickiego została 19-letnia Monika Zając z Poznachowic Górnych.

Posiadasz zdjęcia z tej imprezy? Jeśli chcesz, aby znalazły się w galerii pod tym artykułem dodaj je po zalogowaniu lub prześlij na redakcja@miasto-info.pl

Powiązane tematy

Dni Myślenic 2011: Harmonogram imprezy
Kultura 94

Dni Myślenic 2011: Harmonogram imprezy

Tegoroczne Dni Myślenic to nie tylko koncerty zespołów Dżem, Feel, My Way, Liverpool i Radia Propaganda będzie można wziąć udział w poszukiwaniu skarbu Inków, pobić myślenickie rekordy, a nawet zatańczyć Zumbę

Komentarze (18)

 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Byłam. Kapitalna zabawa,kapitalna organizacja.Burmistrz spędzał czas nie w namiocie dla VIP-ów tylko z ludźmi.Miły,serdeczny ,każdego z uwagą wysłuchał,o dziwo znajdował temat do rozmowy.
  Niech MO sie uczy od Niego. gratuluje Dobczycom.

  15 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  Z przykrością stwierdzam, że zdjęcia słabe i bez pomysłu, szkoda bo nie które kandydatki całkiem sympatyczne...

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  psiokrew! co znowu za szoł - jakzem sie zdeklarowoł ze jade na dni miasta do zarabia to znowuście tu wymyslili - dejcie jakieś wozy na wieś bo jak mom obskocyć imprezy jak sie nie do dojachać - konia nie bede targoł bo potem po pijoku nie bede do chalpy jechoł - trza mi problemow z wladza

  9 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lip 2011

  ciekawe czy tegoroczna miss tak samo otrzymała suszarkę do grzybów jak w ubiegłym roku xD

  6 1 Odpowiedz
 • 19 lip 2011

  Ja tam nigdy nie byłam na Dniach Dobczyc, ale słyszałam, że pomimo koncertów typu Boys mają na koniec ostatniego dnia pokaz fajerwerków, ponieważ burmistrz dał im wybór- albo lepszy i droższy zespół albo Boys i inne tego typu, ale z fajerwerkami. A Brathanki? Z tych starych płyt mają muzykę idealnie pasującą na taką imprezę. Tylko szkoda, że nie przyjechali za czasów Haliny Młynkowej- ona tam świetnie pasowała do tego zespołu.

  I popieram Widza z M-nic. Jeśli chodzi o organizacje Dni M-nic powinien wziąć przykład z burmistrza Dobczyc, wyjść do ludzi i konsultować się z nimi na temat organizacji koncertów.

  7 1 Odpowiedz

Zobacz więcej