Kultura

Dni Myślenic 2011: Harmonogram imprezy

Dni Myślenic 2011: Harmonogram imprezy

 Tegoroczne Dni Myślenic to nie tylko koncerty zespołów Dżem, Feel, My Way, Liverpool i Radia Propaganda będzie można wziąć udział w poszukiwaniu skarbu Inków, pobić myślenickie rekordy, a nawet zatańczyć Zumbę

W sobotę o godz. 20:30 zagra Dżem, a w niedzielę o 19.30 Feel. W pierwszy dzień przed głównym koncertem będzie można usłyszeć zespół My Way, który zapewnił sobie ten występ wygrywając Przegląd Muzyczny Kwadrat. W świat Beatlesów w niedzielny wieczór porwie publiczność zespół Liverpool. Z kolei Alternatywne brzmienia w sobotnie popołudnie zapewni Radio Propaganda – nowy projekt Jarka "Maxa" Szklarczyka – założyciela m.in. zespołu Druga Strona Lustra.

W poszukiwaniu Skarbu Inków

Nowością będzie gra miejska, podczas której zarówno mieszkańcy jak i turyści będą mogli poznać bliżej zabytki i historię Myślenic. Zabawa oparta jest na legendzie, która podaje, iż na terenie miasta mieszka potomek Inków, a jego przodkowie zakopali na tutejszych terenach skarb, którego to właśnie będą szukać uczestnicy zabawy. Dla zwycięzców przewidziano cenne nagrody. Udział mogą wziąć zarówno osoby indywidualne jak i kilkuosobowe drużyny. Karty zawodnicze oraz regulamin i szczegółowe informacje będą dostępne już wkrótce  na stronie www.myslenice.pl oraz na profilu Miasta i Gminy Myślenice na Facebooku.

Myślenickie rekordy

Podczas dwudniowej imprezy Myśleniczanie i przyjezdni będą mogli przyczynić się do ustanowienia różnorodnych rekordów. Po koncercie Dżemu wraz z instruktorami Myślenickiej szkoły Tańca Samba, na plaży trawiastej zostanie odtańczona Zumba. Jest to zainspirowana latynoskimi rytmami fuzja tańca i aerobiku. Trenerzy krok po kroku zaprezentują cały układ, który następnie  kilkakrotnie zostanie odtańczony przez wszystkich zebranych.

Plażowanie nad Rabą

W niedzielę organizatorzy zapraszają nad Rabę wszystkich plażowiczów. - Wystarczy ręcznik lub koc i okulary słoneczne. Uczestnicy zabawy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody. W razie brzydkiej pogody zapraszamy z kolorowymi parasolami, przydadzą  się też kalosze – zachęcają organizatorzy.

Zarówno w sobotę i w niedzielę  zabawa na plaży trawiastej zacznie się o godz. 13. Konkursy dla dzieci poprowadzi Leszek Zduń. Podczas Pikniku Europejskiego (sobota) wszyscy chętni będą mogli wykazać się wiedzą na temat UE. Pokazy tańców towarzyskich i cheerleaderek zapewni w sobotę i w niedzielę Towarzystwo Gimnastyczne Sokół. Na scenie zaprezentują się również DJ’e (sobota). W programie m.in. występy karaoke, uczniów ze szkoły muzycznej „Yamaha”(niedziela), Pauliny Bisztygi (niedziela) oraz innych muzyków z naszego regionu. Sympatycy gier i zabaw będą mogli „toczyć” się w plastikowej kuli – Zorbing lub zagrać w grę planszową – Mega Twister.SOBOTA 30 lipca 2011 r.

13.00 – Rozpoczęcie imprezy – zabawy i konkursy – prowadzi Leszek Zduń
13.30 – Piknik Europejski – konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
14.00 – Zabawy i konkursy – prowadzi Leszek Zduń
15.00 – Pokaz tańca towarzyskiego- TG “Sokół”
15.15 – Piknik Europejski – konkurs wiedzy o Unii Europejskiej
16.00 – Koncert zespołu “Radio Propaganda”
17.00 – Pojedynek DJ-ów
18.00 – Koncert zespołu „My Way” – Laureata Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Myślenic w Przeglądzie Muzycznym Kwadrat
19.00 – Wręczenie nagród poszukiwaczom skarbów. Finał gry miejskiej.
20.30 – Oficjalne otwarcie Dni Myślenic 2011 – Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski
20.30 – Koncert zespołu DŻEM
22.00 – Zumba Latino Dance- bicie rekordu ze szkołą tańca “Samba” z Myślenic
22.40 – 1.00 Dyskoteka

NIEDZIELA 31 lipca 2011 r.

13.00 – Koncert uczniów szkoły muzycznej “Yamaha”
13.30 – Zabawy i konkursy – prowadzi Leszek Zduń
14.00 – Program Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu – Koncert Natalii Hodurek i zespołu “ Fraza”, pokaz tańca – zespoł B-Crew
14.45 – Występ cheerleaderek - TG “Sokół”
15.00 – Karaoke
15.30 – Zorbing – zabawa na okrągło
16.00 – Karaoke
16.30 – Koncert zespołu Liverpool - śladami Beatlesów i Czerwonych Gitar
19.30 - Koncert zespołu FEEL
20.30 – 24.00 Dyskoteka w rytmie lat 90-tych

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 

SPORT

30 lipca 2011 r. ( sobota )

08.00 – Rozpoczęcie turnieju tenisowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Turniej w kategorii: do lat 18, +50, OPEN. Korty przy ul. Mostowej. Zgłoszenia  i informacje pod nr telefonu 721 155 977 do dnia 29 lipca 2011 r. do godz. 17.00.
10.00 – Otwarty turniej Petanque o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – turniej dubletów. Kulodromy MKP na Zarabiu. Zapisy bezpośrednio przed turniejem. Więcej na Www.petanque.myslenice.pl
10.00 – Wakacyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Sala gimnastyczna w Gimnazjum nr 3 na Zarabiu. Zgłoszenia do turnieju na godzinę przed zawodami lub pod nr telefonu 606 976 994 lub 602 256 760.
14.00 - Turniej strzelecki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Strzelnica sportowa na Zarabiu. Zgłoszenia i informacje pod nr telefonu 12 271 05 44 do dnia 29 lipca 2011 r.
14.00 – Konkurs skoków organizowany przez Klub Jazdy Konnej “Hucuł”. Dolny jaz. Szczegóły i zgłoszenia na www.huculki.com.pl lub pod nr telefonu: 601 082 359

31 lipca 2011 r. ( niedziela )

07.00 – Zawody muchowe w kategorii junior i senior na rzece Rabie – zbiórka Dobczyce, parking poniżej mostu oraz zawody wędkarskie ogólne na stawach w Osieczanach. Organizator: Polski Związek Wędkarski Koło w Myślenicach.
10.00 - Otwarty turniej Petanque o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – turniej tripletów. Kulodromy MKP na Zarabiu. Zapisy bezpośrednio przed turniejem. Więcej na www.petanque.myslenice.pl
13.00 – Zabawy i konkursy dla dzieci z Myślenickim Klubem Fantastyki.Zarabie – plaża trawiasta

KULTURA

29 lipca 2011 r. ( piątek )

17.00 – spotkanie autorskie z Bogną Wernichowską pt. “Niezwykłe życie księżnej Augusty Montleart, znanej myślenickiej fundatorki”. Miejska Biblioteka Publiczna.
18.00 – wernisaż wystawy pn. “Kolorowy świat Macieja Manowieckiego”. Muzeum Regionalne “Dom Grecki”
19.00 – Koncert kwintetu fortepianowego Myślenickiego Towarzystwa Kultury oraz recital Pauliny Bisztygi. Muzeum Regionalne “Dom Grecki”

30 lipca 2011 r. ( sobota )

10.00 – Myślenickie wierszowisko - plenerowe pisanie wiersza na Dni Myślenic. Płyta Rynku. Myślenickie Towarzystwo Kultury.

31 lipca 2011 r. ( niedziela )

10.00 – z cyklu pokoloruj Myślenice - Happening plastyczny dla najmłodszych. Płyta Rynku. Myślenickie Towarzystwo Kultury

Powiązane tematy

Dni Myślenic 2011: Sobota - gwiazdą Dżem [galeria i wideo]
Kultura 68

Dni Myślenic 2011: Sobota - gwiazdą Dżem [galeria i wideo]

Dobiegł końca pierwszy dzień święta miasta. W sobotę na scenie zagrał zespół Radio Propaganda, a po pojedynku DJ-ów wystąpiła grupa My Way, która wygrała Przegląd Muzyczny Kwadrat. Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół Dżem

Dni Dobczyc 2011: Brathanki gwiazdą imprezy [wideo]
Kultura 18

Dni Dobczyc 2011: Brathanki gwiazdą imprezy [wideo]

Dni Dobczyc 2011 za nami. Gwiazdą tegorocznej edycji imprezy był zespół Brathanki. W repertuarze, oprócz standardowych utworów jak „Czerwone korale” i „Wesele”, znalazły się również piosenki Skaldów, które pochodzą z nagranej ostatnio przez zespół płyty

Komentarze (94)

 • 13 lip 2011

  Idę na Dżem, Feel'a sobie odpuszczę...;-)

  22 2 Odpowiedz
 • Dorota Ruśkowska 13 lip 2011

  A ja zabiorę koc, nie mam ręcznika,którym mogłabym się opasać.Taka szczuplutka...;)

  19 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lip 2011

  Mysleniczanin007 - jednak miałem rację realizując tę prowokację jako Klocek :) i widzę, że jak coś napiszę Anty Urzędowego to od razu jestem Twoim partnerem do rozmów :)
  Wiem że moglibyśmy tutaj sporo sobie pogadać i ponabijać się z Burmistrza i ZUO, ale z uwagi na to, że jestem bardzo obiektywnym człowiekiem, nie powiązanym z żadnym urzędem i stroną jakiegokolwiek konfliktu interesów, widzę także dobre decyzje Ostrowskiego i powiem Ci,chociaż wiem że nic to nie da, że tego dobrego jest kilkanaście razy więcej niż tego co może ludzi denerwować lub godzić w ich prywatne interesy.

  Chcę po raz czwarty zadać ci pytania bez odpowiedzi, które jakoś dziwnym trafem omijasz:

  PONAWIAM KOLEJNY RAZ PYTANIE SPRZED KILKU DNI:
  CYT:

  U Ciebie ZUO, UMiG to jakaś obsesja ?
  Zastanawiam się czy nie jesteś czasem jakąś niespełnioną politycznie lub społecznie jednostką która zionie jadem na lewo i prawo jak tylko słyszy słowo Władza?

  Z tego co obserwuję to karmisz się jedynie decyzjami urzędu gdy te można opluć a gdy są dobre, zinterpretować je tak by powiesić na nich najwięcej psów.

  Możesz napisać swój rys historyczny tego histerycznego zachowania ? Jaki jest prywatny (ten najważniejszy powód twojej agresji do myślenickiej władzy) I dlaczego nawet na twoim avatarze, podobnie jak w wylewnych wpisach - CZAPKA GORE ?

  Może te odpowiedzi pomogą mi zrozumieć ten Twój odwieczny problem :)

  Nadal kulturalnie omijasz pytanie które zadałem Ci trzyktornie:

  1 - Powiedz może w jakim kierunku działają twoi wielcy radni i jakie sukcesy mają na swoim koncie to chętnie z Tobą popolemizuję, bo jak dla mnie zwykłego zjadacza chleba są one nadzwyczaj niewidoczne, ale może się mylę, więc mnie oświeć.

  2 - Ale na najważniejsze pytanie dotyczące radnych odpowiedzi nie udzieliłeś. Czyżby nie było co napisać Panie Myśleniczanin 007?

  Tylko nie pisz o bzdurach, bo szkoda naszego i czytelników czasu.

  Napisz za co możemy podziękować np. p. Wiktorowi i p. Rafałowi, bo kasę AKTYWNIE biorą i wypadałoby coś w zamian mieszkańcom DAĆ. Czyż nie?

  23 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lip 2011

  cyt.
  W niedzielę organizatorzy zapraszają nad Rabę wszystkich plażowiczów. - Wystarczy ręcznik lub koc i okulary słoneczne

  Gratuluję odwagi wydziałowi promocji.
  Promowanie naturyzmu w Myślenicach..., no ale jakoś trzeba ściągnąć turystów ;-)

  15 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lip 2011

  Paulina Bisztyga? :O aż się zdziwiłam

  9 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Radiowe ślady historii w RCOS w Dobczycach
Kultura 0

Radiowe ślady historii w RCOS w Dobczycach

W ramach wystawy "Radiowe ślady historii" w Regionalnym Centrum Oświatowo-Sportowym można oglądać 60 eksponatów należących do Ryszarda Dulskiego Ekspozycja t...