Powiat myślenicki

Łowcy pedofili w powiecie myślenickim. Obywatelskie aresztowanie 31-latka. Prokuratura wszczęła dochodzenie

Łowcy pedofili w powiecie myślenickim. Obywatelskie aresztowanie 31-latka. Prokuratura wszczęła dochodzenie

W jednej z wsi na terenie powiatu myślenickiego doszło do obywatelskiego zatrzymania 31-latka. Dokonała tego grupa „ECPU Polska: Łowcy Pedofili”. Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko mężczyźnie

 

ECPU Polska to grupa zajmującą się tropieniem, demaskowaniem i wyłapywaniem pedofili. Tych następnie „przekazujemy w ręce policji wraz z obciążającym ich materiałem dowodowym” – piszą o sobie członkowie fundacji. Do tej pory skutecznie ujęli niemal 60 osób i jak podkreślają; „każdy z nich usłyszał zarzuty popełniania przestępstw o charakterze seksualnym ukierunkowanym na krzywdzenie dzieci”.

Jedną z akcji przeprowadzili na terenie powiatu myślenickiego. W sieci zamieszczają rozmowę z 31-latkiem, a następnie ujęcia z jego przekazania policji. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła dochodzenie przeciwko mężczyźnie, który jest podejrzany o przesyłanie dziecku za pośrednictwem komunikatora internetowego treści pornograficznych.

W rolę dziecka wcielił się członek grupy ECPU. Według informacji Prokuratury Okręgowej w Krakowie na które powołuje się Dziennik Polski wynika, że; „kontakt z dzieckiem, pod które podszył się członek grupy ECPU Polska Łowcy Pedofili zainicjował podejrzany, a trwał on od 1 do 26 lipca br.”.

Mężczyzna spędził w policyjnym areszcie 48 godzin. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania zabezpieczono m.in. komputer i telefon oraz zastosowano wobec niego dozór policji i poręczenie majątkowe w wysokości 3 tys. zł.

Usłyszał zarzut z art. 13 par. 2 Kodeksu Karnego w związku z art. 200 par. 3 i par. 4. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności. 

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • 4 sie 2021

  w czym problem? czemu sam tego nie zrobisz?

  34 4 Odpowiedz
 • mirek@ 4 sie 2021

  Widocznie jest na to za krótki. A co do tekstu to trzeba rozmawiać z dzieciakami o tym z kim i co piszą w sieci

  26 2 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 5 sie 2021

  kiedy nabierzesz doświadczenia, a to przychodzi z wiekiem to będziesz wiedział że od zatrzymania do postawienia zarzutów czasem długa droga. tak samo jak od obiecania czegoś a dotrzymania słowa. chociaż to dziwne, że grupa mezczyzn przebiera się w kominiarki i robi takie zatrzymania jak straznicy teksasu. to policja nie może?

  25 1 Odpowiedz
 • 4 sie 2021

  Tego typu obywatelskie ruchy, jakże byłyby one potrzebne kiedyś przy tym całym zamiataniu przez biskupów pedofilii wśród księży. Sporo wyrządzonej krzywdy.

  Jeszcze też nikt nie zajął się demaskowaniem i łapaniem złodziei pod krawatem, aż dziw bo każdą dziurę trzeba łatać w nieskończoność. Gdyby się wzięło pod lupę w pierwszej kolejności pisiorów, tylko to dopiero po zmianie ekipy u władzy, bo póki co byłoby to walenie pięścią w mur. Minister sprawiedliwości i prokurator według kontroli NIK Banasia może mieć korupcyjne wałki w Funduszu Sprawiedliwości. Tu musi być zmiana u steru, a potem to se pójdą żołnierzyki i koty, a popłoch będzie wielki.

  30 13 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 4 sie 2021

  A jaki to ma związek z artykułem? Tematem tego tekstu jest PEDOFILIA. Nawet to kojarzy ci się ze starostwem? Zalecam wizytę w Choroszczy.

  25 4 Odpowiedz

Zobacz więcej