Wiśniowa

Śmierć na drodze w Wiśniowej. W zderzeniu z ciężarówką zginął motocyklista

Śmierć na drodze w Wiśniowej. W zderzeniu z ciężarówką zginął motocyklista
Fot. PSP Myślenice

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 964 w Wiśniowej. Pomimo prób strażaków, a następnie ratowników medycznych, mężczyzny nie udało się uratować

 

W wyniku wypadku droga była zablokowana ponad 6 godzin, a kierowcy korzystali z objazdów. Do zdarzenia doszło w środę 4 sierpnia przed godz. 17:30. Wtedy dyżurny operacyjny SKKP PSP w Myślenicach, odebrał zgłoszenie o zderzeniu motocyklisty z samochodem ciężarowym w Wiśniowej na drodze wojewódzkiej nr 964.

Do działań ratowniczych wysłał zastępy JRG Myślenice oraz OSP Wiśniowa. Droga była całkowicie nieprzejezdna. Pierwsi na miejscu zjawili się druhowie OSP. - Stwierdzili, iż w wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem, a cysterna zatrzymała się na nasypie drogi i grozi przewróceniem – informuje bryg. Roman Ajchler, rzecznik prasowy PSP Myślenice. 

Druhowie zabezpieczyli obszar objęty działaniami ratowniczymi, równocześnie przystępując do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, używając m.in. defibrylatora AED. - Po tym jak na miejscu zjawili się ratownicy medyczni, przejęli poszkodowanego i po przeprowadzeniu diagnostyki, odstąpili od działań - stwierdzając zgon mężczyzny – mówi Roman Ajchler.

Strażacy JRG ustabilizowali samochód ciężarowy wykorzystując wyciągarki samochodowe i podpory. Pomagała im w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 2 Kraków. Na miejscu pracowała policja i prokurator, którzy ustalali przebieg zdarzeń.

To drugi śmiertelny wypadek z udziałem motocyklistów w tym roku. W maju na Zakopiance w Głogoczowie zginęła 27-latka jadąca w kierunku Myślenic. 

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej