Miasto

Policja na Zarabiu; 33 skontrolowane auta, 68 wylegitymowanych osób, 39 wykroczeń, 8 mandatów i 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych

Policja na Zarabiu; 33 skontrolowane auta, 68 wylegitymowanych osób, 39 wykroczeń, 8 mandatów i 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych
Fot. myslenice.policja.gov.pl

Podczas ostatniego weekendu sierpnia policjanci na myślenickim Zarabiu skontrolowali 33 samochody, wylegitymowali 68 osób, ujawnili 39 wykroczeń i wystawili 8 mandatów, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

„Takie akcje na terenie powiatu myślenickiego będą powtarzane cyklicznie”

 

Działania policjantów odbywały się w dniach 27-29 sierpnia. Jak czytamy w notatce prasowej, „działania ukierunkowane były na kontrole pojazdów, których kierowcy poprzez brawurową jazdę łamią przepisy ruchu drogowego”. Tym razem mundurowi pod lupę wzięli myślenickie Zarabie, gdzie skierowano większą niż zazwyczaj liczbę patroli prewencji i ruchu drogowego.

W czasie tych działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze skontrolowali 33 pojazdy i wylegitymowali 68 osób. Ujawnili 39 wykroczeń, wystawili 8 mandatów, a w dwóch przypadkach skierowali wnioski do sądu. Oprócz wykroczeń w ruchu drogowym, których było najwięcej, mundurowi podejmowali również interwencje w przypadku zaśmiecania i spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem. Dodatkowo policjanci zatrzymali również 6 dowodów rejestracyjnych.

- Działania kontrolne myślenickich policjantów wspieranych przez strażników miejskich mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz odpowiedzią na sygnały docierające do myślenickich policjantów ze strony mieszkańców, oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci apelują o jazdę zgodnie z przepisami i zapowiadają, że podobne akcje będą powtarzane na terenie powiatu myślenickiego cyklicznie.

Powiązane tematy

Komentarze (7)

 • 31 sie 2021

  A tych, którzy notorycznie w weekendy parkują na przystanku autobusowym przy parkingu też łapali czy umyli ręce?

  33 1 Odpowiedz
 • 31 sie 2021

  Nareszcie ! To co się dzieje na Zarabiu woła o pomstę do nieba . Mistrzowie prostej w swoich pierdzących golfach trójkach i beemkach sieją postrach . Nocne drifty na parkingu przy hali to już standard .

  52 3 Odpowiedz
  • 4 wrz 2021

   Kręcenie bączków to nie drift...
   A golfem (chyba że 4motion) to co najwyżej może być ass-dragging na ręcznym a nie drift :P

   3 2 Odpowiedz
 • 31 sie 2021

  Niech się wezmą jeszcze za tych co pod estakadą sobie imprezy urządzają na parkingu. Potem tylko pełno szkła na ziemi i śmieci.

  35 Odpowiedz
 • 1 wrz 2021

  wreszcie,rajdy jakie sie odbywaja juz od Pilsudskiego az po malpi gaj.........,baczki na parkingu obok basenu............zreszta nie wierze,zeby policja nie wiedziala o tych roznych miejscach w miescie,ale rzadko tam bywaja =zwlaszcza weczorem.A po poludniu wystarczy stanac przed mostem i sprawdzic predkosc-zwlaszzcza motoyklow

  29 1 Odpowiedz
 • 1 wrz 2021

  Oj oj oj jak tu wszyscy przepisowo jeżdżą i parkują gdzie trzeba … brawa dla policji przetrzepali gówniarzy na małpim i odrazu bezpieczniej lol

  4 19 Odpowiedz
 • 1 wrz 2021

  Czy w tych działaniach brała również udział Straż Miejska (lub to co z niej zostało) z nowym, wybitnym Komendantem- a w przeszłości bardzo cenionym policjantem, na czele ?

  15 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...