Myślenice

Jechał 157 km/h ulicą Zdrojową. Policja kontynuuje kontrole na Zarabiu w Myślenicach

Jechał 157 km/h ulicą Zdrojową. Policja kontynuuje kontrole na Zarabiu w Myślenicach

Policjanci zapowiadali cykliczne kontrole na terenie powiatu i dotrzymują słowa. To drugi weekend z rzędu, kiedy nie odpuszczają kierowcom w rekreacyjnej części Myślenic

 

W miniony weekend policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi prowadzili działania ukierunkowane na kontrole pojazdów poruszających się w tej części miasta. W sobotę, tuż przed godz. 22 patrol ruchu drogowego zatrzymał kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 107 km/h.

Mający 24 lata myśleniczanin pędził ulicą Zdrojową prędkością 157 km/h. Jak informuje policja; zatrzymano jego prawo jazdy, został też ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. W czasie prowadzonych w weekend działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze ujawnili 50 wykroczeń.

- Działania kontrolne mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz odpowiedzią na sygnały docierające do myślenickich policjantów ze strony mieszkańców, oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa – mówi Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Jednocześnie powtarza apel policji o jazdę zgodnie z przepisami i zapowiada, że podobne działania policji będą powtarzane w powiecie myślenickim cyklicznie.

Podczas ostatniego weekendu sierpnia na myślenickim Zarabiu skontrolowali 33 samochody, wylegitymowali 68 osób, ujawnili 39 wykroczeń i wystawili 8 mandatów, zatrzymali 6 dowodów rejestracyjnych.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej