Myślenice

Zmiany w komunikacji zbiorowej. Szczegóły na konferencji dla wybranych mediów

Zmiany w komunikacji zbiorowej. Szczegóły na konferencji dla wybranych mediów
Fot. UMiG Myślenice

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceburmistrz Mateusz Suder (PiS) miał przedstawić zmiany w komunikacji zbiorowej na trasie Myślenice-Kraków oraz szczegóły dotyczące linii miejskiej

 

Używamy sformułowania "miał", bowiem podobnie jak w przypadku zapowiedzi zmian na Zakopiance w Głogoczowie i tym razem, taka informacja dotarła do nas z UMiG Myślenice… po konferencji prasowej, na którą zostały zaproszone inne, wyselekcjonowane media. Wciąż niejasny dla nas jest klucz doboru mediów o podanie którego zwracaliśmy się do UMiG jeszcze w sierpniu. 

Jak czytamy w „materiale prasowym” wysłanym przez zastępcę Naczelnika Wydziału Promocji, Współpracy, Sportu i Kultury; od 13 września na terenie Myślenic rozpocznie kursowanie Miejska Linia Autobusowa. Jej operatorem będą autobusy spółki Małopolska PKS, na których znajdzie się logo strony internetowej gminy.

Linia rozpoczynać będzie bieg Na Zarabiu (Parking przy stadionie KS. Dalin) i pojedzie do Centrum (Carrefour + Osiedle przy ul. Słowackiego), Górne Przedmieście (Dom Ludowy), Osiedle 1000-lecia (Blok nr 18) biegnąc ponownie przez przystanek przesiadkowy pod Carrefourem na Dolne Przedmieście (Plac targowy + Salon Meblowy 5tka) i przez most osieczański ulicą Zdrojową na Zarabie.

Przystanek pod Carrefourem będzie stanowić węzeł przesiadkowy, gdzie w ramach biletu zakupionego w autobusie linii miejskiej będzie można pojechać bezpośrednio do Krakowa autobusem linii międzymiastowej M-1. Linia miejska M-0 pozwoli wyeliminować opóźnienia autobusów kursujących na trasie Myślenice – Kraków powstałych z uwagi na remonty i korki w Krakowie, sygnalizację świetlną i korki w Myślenicach.

Gmina w przesłanym "materiale prasowym" nie informuje o wysokości dofinansowania linii, cenach biletów, ani losie miejskiego busa, który od 2020 r. wozi pasażerów na terenie Myślenic. Pytania skierowaliśmy do UMiG i czekamy na odpowiedzi. 

Powiązane tematy

Komentarze (18)

Zobacz więcej