Głogoczów

GDDKiA ogłasza przetarg na przebudowę Zakopianki w Głogoczowie. Gmina organizuje konferencje dla wybranych

GDDKiA ogłasza przetarg na przebudowę Zakopianki w Głogoczowie. Gmina organizuje konferencje dla wybranych
Fot. UMiG Myślenice

Media obiegła wiadomość o przetargu jaki ogłosiła GDDKiA w sprawie rozbudowy Zakopianki w Głogoczowie.

Podczas konferencji zorganizowanej dla wyselekcjonowanych dziennikarzy, burmistrz wraz z posłem ziemi myślenickiej w towarzystwie radnych PiS, wyjaśniali szczegóły inwestycji

 

Informacja dotycząca rozbudowy Zakopianki została przekazana mediom (wyselekcjonowanym przez organizatora briefingu prasowego), podczas spotkania zorganizowanego w Głogoczowie 9 sierpnia, a pozostałym - po jego zakończeniu.

- To bardzo ważna informacja dla mieszkańców całej gminy Myślenice, dla wszystkich uczestników ruchu na Zakopiance i nie ukrywam, że dla mnie, bo poprawa bezpieczeństwa na Zakopiance była jednym z moich głównych zapowiedzi, elementem kampanii wyborczej w 2018 roku - przed kamerą mówił burmistrz Jarosław Szlachetka (PiS).

Dlaczego zatem tak ważne informacje przekazuje tylko wybranym mediom? I jaki jest klucz ich doboru podczas organizacji konferencji prasowych? To pytanie (nie pierwszy raz) zadaliśmy zastępcy naczelnika wydziału promocji, współpracy i kultury urzędu miasta i gminy Myślenice, który przesłał materiał prasowy na ten temat. O poprzedniej konferencji, dotyczącej podsumowania działań związanych z usuwaniem skutków powodzi w Głogoczowie, zostaliśmy poinformowani z odpowiednim wyprzedzeniem, o tej dotyczącej przebudowy Zakopianki w Głogoczowie - po tym jak się odbyła. 

Jak wynika z zapisu wideo portalu mysleniceitv; przed kamerą stanął burmistrz i poseł ziemi myślenickiej m.in. na tle sołtysów wsi Bęczarka i Głogoczów oraz radnych rady miejskiej i powiatu reprezentujących PiS. Z nagrania wynika, że na miejscu nie było przedstawicieli GDDKiA, żaden z nich nie wypowiada się także w publikowanym materiale.

Burmistrz poinformował, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowych dla drogi krajowej numer 7 w rejonie miejscowości Głogoczów.

- To przyczyni się do likwidacji miejsc niebezpiecznych na Zakopiance, szczególnie w miejscowości Głogoczów oraz przy skrzyżowaniu drogi krajowej z powiatową w okolicach Bęczarki oraz do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całej gminy Myślenice. Mają zostać przygotowane trzy rozwiązania bezkolizyjnych skrzyżowań na Zakopiance właśnie w okolicy Bęczarki i dwóch w centrum Głogoczowa na Zakopiance. Oprócz tego Generalna będzie chciała przygotować pewną korektę niebezpiecznego zakrętu w okolicy Bęczarki oraz wykonać odseparowanie ruchu lokalnego od tranzytowego – wyjaśniał Jarosław Szlachetka (PiS).

- Dzisiaj mamy ten dzień, kiedy pierwsze pieniądze zostaną przekazane na realizację tych dobrych rozwiązań dla naszych mieszkańców. W końcu udało się dotrzymać słowa i realizujemy dzisiaj po kolei wszystkie inwestycje. To są jedne z ostatnich inwestycji, które zostały rozpoczęte przez ten rząd i również będą kontynuowane w dalszej części urzędowania ministra czy też premiera Mateusza Morawieckiego  - wtórował mu Władysław Kurowski, poseł na Sejm (PiS). 

Zakres inwestycji ma objąć likwidację niebezpiecznych lewoskrętów i budowę węzłów dwupoziomowych w miejsce skrzyżowań z drogą powiatową K1938 Głogoczów-Bęczarka-Krzywaczka (zjazd na Bęczarkę) oraz budowę dwóch bezkolizyjnych skrzyżowań w centrum Głogoczowa przy Starodrożu (w sąsiedztwie obydwóch kładek dla pieszych na Zakopiance).

Projektanci będą również pracować nad korektą niwelty na nienormatywnym łuku w przy skręcie na Bęczarkę oraz budową dodatkowych pasów ruchu, likwidacją zjazdów, uciąglenia dróg zbiorczych i serwisowych, budowę ekranów akustycznych oraz kanału technologicznego wzdłuż Zakopianki.

Kiedy inwestycja zostanie zakończona? Na razie nie podano daty realizacji zadania, a jedynie zapowiedź jego wykonania. 

Powiązane tematy

Komentarze (64)

 • burzumsquat666@wp.pl 10 sie 2021

  Jak tak dalej pójdzie, to obiecają nam jeszcze budowę tramwaju i metra w Myślenicach, lotniska i portu rzecznego na Rabie.

  A póki co w Jaworniku, Krzyszkowicach i w Głogoczowie nie ma ANI JEDNEGO bezpiecznego przejazdu. Są tylko obietnice bez pokrycia. Ba, nie ma nawet widoku na to, żeby zrobili sygnalizację świetlną...

  55 9 Odpowiedz
 • Jacek Karwatowski 10 sie 2021

  hahha budujemy dla wszystkich ale informujemy i zapraszamy samych swoich polityka najwyzszych lotow brawo???

  56 12 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 10 sie 2021

  Brawo Redakcja! I gratuluję, że nie uczestniczyliście w tej kuriozalnej propagandzie!

  Szczytem żenady wydawało mi się w wielu sytuacjach przecinanie wstęgi na otwarcie jakiejś inwestycji. Tutaj poszli zdecydowanie dalej - nie wbito jeszcze ani jednej łopaty, a już są chwalby i podziękowania. Świętują to, że jakiś urzędnik rzekomo podjął jakąś decyzję... Nie pokazano nawet niczego na papierze. To już są szczyty absurdu! "Konferencja prasowa", na której udzielających wywiad było więcej niż reporterów.

  Republika Bananowa!

  51 7 Odpowiedz
 • mirek@ 10 sie 2021

  pomysl... w ostatnich latach ciagle mowia ze przebuduja zakopianke w jaworniku, krzyszkowicach, myslenicach, teraz w glogoczowie a w dodatku zbuduja kolej. czy zaczeli budowac chociaz jedna z tych rzeczy?

  48 7 Odpowiedz
 • burzumsquat666@wp.pl 10 sie 2021

  Krzyszkowice - widzicie jaka dla Was pogarda od Tłustych Kotów? Głosujcie nadal na pis.

  39 11 Odpowiedz

Zobacz więcej