Lifestyle

Peeling do twarzy

Peeling do twarzy

Peeling jest jednym z elementów dbania o stan cery. To złuszczanie martwego naskórka, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza, zadbana, promienna. Poprawia się jej kondycja, odblokowują zatkane pory.

O tym jak bardzo jest ważny, doskonale wiedzą Koreanki, które stosują złożoną, wieloetapową pielęgnację, gdzie peeling jest nieodłączną częścią. Sekret pięknej i zdrowej skóry tkwi w mądrym dbaniu o jej stan. Jakie mamy rodzaje peelingu? Jak je wykonujemy?

Peeling do twarzy – rodzaje i sposób wykonania

Peeling do twarzy to kilka różnych rodzajów kosmetyku. Są to : peeling mechaniczny, enzymatyczny, gommage, chemiczny i ziołowy. Czym się różnią? Czy wszystkie można wykonać w domu? Do jakiej cery pasują poszczególne peelingi?

Peeling mechaniczny (scrub) to najczęściej stosowany rodzaj peelingu. Dzieli się na gruboziarnisty i drobnoziarnisty. Przy pomocy kosmetyku z drobinkami ścierane są górne warstwy naskórka. Peeling gruboziarnisty jest idealny dla cery tłustej. Dokładnie ją oczyszcza, matuje, odblokowuje pory, nie dopuszczając do tworzenia się zaskórników. Drobnoziarnisty sprawdzi się przy cerze normalnej i mieszanej. Posiadaczki cer wrażliwych raczej nie powinny decydować się na ten rodzaj peelingu z uwagi na możliwość wystąpienia podrażnień.

Peeling enzymatyczny jest  łagodniejszy od mechanicznego, dlatego poleca się go osobom o wrażliwych cerach. Nie zawiera drobinek ścieralnych. Złuszczanie odbywa się przy pomocy specjalnych enzymów przeważnie pochodzenie naturalnego (roślinne, owocowe). Peelingi te działają na zasadzie rozluźnienia połączeń między komórkami naskórka. Pomagają zredukować głębokie zaskórniki. 

Peeling gommage – łączy w sobie właściwości peelingu mechanicznego i enzymatycznego. Zawiera enzymy i bardzo małe drobinki ścierające. Nakłada się go jak maseczkę, a dopiero po zaschnięciu wykonuje zabieg peelingujący. Jego ogromną zaletą jest to, że pasuje do każdego rodzaju skóry. To najczęściej stosowany peeling w pielęgnacji azjatyckiej.

Peeling chemiczny, czyli z zawartością kwasów (migdałowy, salicylowy, mlekowy). Pomaga na blizny i przebarwienia. Wspomaga kurację przeciwtrądzikową. Stosowanie tego rodzaju peelingu odbywa się pod okiem specjalistów, którzy dobierają rodzaj i zawartość kosmetyków do skóry.

Peeling ziołowy – również wykonywany przez profesjonalistów, dedykowany cerom trądzikowym i tłustym. Silne działanie ziół wspomaga leczenie trądziku i blizn potrądzikowych.

Peeling to ważny etap pielęgnacji

Zabieg peelingowania to niezwykle ważny krok w pielęgnacji twarzy. Usunięcie martwego naskórka i oczyszczenie cery przyczynia się do jej zdrowego i pięknego wyglądu. Dlatego warto wykonywać peeling w domu, tym bardziej, że mamy do dyspozycji mnóstwo odpowiednich kosmetyków. 

Jak często wykonywać peeling? Wskazane jest, aby robić to nie częściej, niż dwa razy w tygodniu przy skórze normalnej, mieszanej i tłustej. Cery nadwrażliwe i problemowe wymagają zupełnie innego podejścia. W ich przypadku peeling do twarzy wskazany jest raz w tygodniu. Należy pamiętać o zastosowaniu odpowiednich kosmetyków po zabiegu. Peeling przygotowuje skórę do wchłonięcia dobroczynnych składników np. z maseczki, kremu.

Zobacz więcej