Myślenice

Protest przeciwko planowanym zwolnieniom w Cooper Standard Automotive w Myślenicach

Protest przeciwko planowanym zwolnieniom w Cooper Standard Automotive w Myślenicach

Około 30 osób wzięło udział w pikiecie przeciwko planom zwolnienia z fabryki 25 osób. Cooper Standard Automotive to pierwsza firma jaka rozpoczęła działalność w Myślenickiej Strefie Przemysłowej

 

Pracownicy i związkowcy Inicjatywy Pracowniczej, we wtorek 28 września protestowali przeciwko planom zwolnienia 25 członków załogi Cooper Standard Automotive.

"Godna praca, godna płaca", "Stop zwolnieniom" to niektóre z haseł jakie towarzyszyły protestowi. Biorący udział w pikiecie skandowali m.in. takie hasła jak „Stop zwolnieniom”, „Chcemy, aby pracodawca wziął na siebie koszty utrzymania pracowników, dzięki którym zarabia miliony”, „NIE dla zwolnień”.

W przesłanym do mediów stanowisku, firma swoje plany tłumaczy m.in. trudną sytuacją w branży motoryzacyjnej i 50% spadkiem zamówień we wrześniu. Podobne prognozuje na październik. „Powyższa sytuacja, kiedy brakuje zamówień, wymusza na Pracodawcy konieczność poszukiwania rozwiązań, które pozwolą w perspektywie długoterminowej na ograniczenie i zminimalizowanie tego negatywnego wpływu na naszych Pracowników”.

Cooper Standard to pierwszy inwestor jaki w 2007 roku rozpoczął działalność w strefie przemysłowej na Dolnym Przedmieściu. Firma jest wiodącym, światowym producentem uszczelnień gumowych i plastikowych do karoserii samochodowych.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej